Gwiazduś

Seria: Klasyka na e-czytnik
Wydawnictwo: Virtualo
The Star–Child
Wabi

Klasyka na e-czytnik to kolekcja lektur szkolnych, klasyki literatury polskiej, europejskiej i amerykańskiej w formatach ePub i Mobi. Również miłośnicy filozofii, historii i literatury staropolskiej znajdą w niej wiele ciekawych tytułów. Seria zawiera utwory najbardziej znanych pisarzy literatury polskiej i światowej, począwszy od Horacego, Balzaca, Dostojewskiego i Kafki, po Kiplinga,...

Seria zawiera utwory najbardziej znanych pisarzy literatury polskiej i światowej, począwszy od Horacego, Balzaca, Dostojewskiego i Kafki, po Kiplinga, Jeffersona czy Prousta. Nie zabraknie w niej też pozycji mniej znanych, pióra pisarzy średniowiecznych oraz twórców z epoki renesansu i baroku.

źródło opisu: http://virtualo.pl/c198i26157/

źródło okładki: http://virtualo.pl/c198i26157/

Kachusek | 2017-03-06
Przeczytana: 06 marca 2017

Poruszające, króciutkie opowiadanie, obrazowo napisane i z przesłaniem. O tym, że pycha i budowanie życia na urodzie, nie popłaca. Że nie można być okrutnym dla ludzi i zwierząt. Można przeczytać je już przedszkolakom, by poznały, że serce i litość, oraz szacunek dla matki (choćby najmniej urodziwej) to dobre wartości. Według mnie ostatnie zdanie niepotrzebne i psujące wszystko - ale taki to już chyba zamysł sprytnego i cenionego Oskara Wilde'a ;)

Wabi | 2016-03-07
Przeczytana: 06 marca 2016

Bohater poszukuje swojej matki i pragnie ją prosić o wybaczenie krzywd jakich się dopuścił względem niej.