Czarny Rumak

Wydawnictwo: Grafag
Black Beauty
Meredith

"Czarny rumak" ukazał się po raz pierwszy w 1877r. Anna Sewell (autorka), mieszkając w hrabstwie Norfolk, musiała ze względów zdrowotnych, jeździć często powozem. Tą książką, chciała ukazać jak nieludzko niektórzy obchodzą się z końmi. W książce, narratorem jest sam czarny rumak. Opowiada o pięknym dzieciństwie, poprzez dorastanie jak i o czasach cierpienia i gorszych dni. Ale i w najgorszym...

W książce, narratorem jest sam czarny rumak. Opowiada o pięknym dzieciństwie, poprzez dorastanie jak i o czasach cierpienia i gorszych dni. Ale i w najgorszym czasie, napotyka na drodze ludzi, którzy nie są okrutni ani obojętni. Poruszająca opowieść o miłości, przyjaźni, wierze, dobrym sercu ale i okrucieństwie, obojętności oraz bezduszności.

źródło opisu: własne

źródło okładki: http://tezeusz.pl/231409,sewell-anna-czarny-rumak.html

Secret | 2019-04-14
Przeczytana: 1999 rok

Tę książkę mogłabym czytać w nieskończoność.
Miałam świra na jej punkcie w dzieciństwie. Kochałam Czarnego Rumaka i bolałam nad jego smutnymi kolejami losu, tutaj pierwszy raz się popłakała, tutaj pierwszy raz była zafascynowana.
Książkę mam dalej, chociaż jest mocno poturbowana.
Zupełnie o niej zapomniałam, ale dzisiaj na nowo odżyły wspomnienia.
To przepiękna bajka z cudownymi obrazkami.
Do dziś dzięki niej kocham konie :)

JesteśTymCoCzytasz | 2018-06-13

Dzień Dziecka już za nami, ale zastanawiałam się przy tej okazji jaką książkę wspominam z największym sentymentem i gdybym miała wymienić najważniejszą książkę z dzieciństwa, to zdecydowanie byłby to "Czarny rumak". Uwielbiałam "Ferdynanda Wspaniałego" czy "Akademię Pana Kleksa"( a nie znosiłam i nie znoszę do tej pory "Małego Księcia" i "Dzieci z Bullerbyn" ;)), które zresztą odświeżam do dziś i nie mogę się doczekać kiedy przeczytam je synowi, ale jednak nie były tymi najważniejszymi. Wracając...dostałam ją w prezencie od mojej Mamy, ponieważ od dziecka jeździłam konno i była to moja ogromna pasja. Pasja ta z wiekiem zgasła, zresztą zawsze wolałam z końmi po prostu spędzać czas, a nie na nich jeździć. Pierwszą wersję, uproszczoną, czytałam jako dziecko po polsku, a parę lat później, wersję oryginalną, po angielsku. Czytałam ją niezliczoną ilość razy, rysowałam samodzielnie ilustracje, które miała w środku, a są one przepiękne. Spędziłam z nią mnóstwo czasu. W pierwszej chwili,...

Meredith | 2016-02-11

Jedna z piękniejszych książek, jaka za mną się ciągnie od dzieciństwa. Przekażę ja moim dzieciom, gdyż jest w stanie prawie jak nowa i mam nadzieję, ze pójdzie jeszcze w dalsze pokolenia. Historia miłości i szacunku zwierząt do właścicieli i przede wszystkim właścicieli do zwierząt, którymi postanowili się opiekować. Oraz jak w złych chwilach życia, konie też czują. Polecam!