Mój Kary

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
Black Beauty
konie

Inne wydania

Opowieść o losach najpierw źrebaka, potem pięknego konia o imieniu Kary, który kolejno trafia w ręce różnych właścicieli. Raz są nimi ludzie dobrzy i troskliwi, rozumiejący potrzeby i duszę swego zwierzęcia, kiedy indziej nieczuli, traktujący jak roboczą maszynę.

Dronning | 2013-03-17
Przeczytana: 2009 rok

Niesamowita książka dla osób w każdym wieku. Pokazuje świat z przed kilkudziesięciu lat, w którym istotną rolę jako środek transportu odgrywały konie. Historia opowiada nam o właśnie takim zwierzęciu. Autorka pokazuje nam świat z zupełnie innego punktu widzenia. Otóż, widzimy świat oczami konia - Czarnego Księcia. Opowieść nie tyle uczy, co przypomina nam jak to jest tak najzwyczajniej, po ludzku się wzruszyć i być na nowo wrażliwym na czyjeś cierpienie.

Milka | 2013-12-25
Przeczytana: 25 lipca 2013

Cudowna książka(tak wiem,że się powtarzam wszyscy to już tu napisali acz myślę, że akurat TO warto powtarzać.)

Przeczytałam ją dosłownie na jednym wdechu. Ani się obejrzałam a już koniec. Książka opowiada nam o Karym koniu imieniem Kary. Od jego lat dziecięcych poprzez wiele innych domów czasem dobrych czasem złych aż po jego ostatnie miejsce zamieszkania, gdzie nie zdatny był już niemal do niczego. Został dosłownie ,,Wykończony" przez ludzi, którzy nie potrafili zadbać o zwierzę.

Ogółem książkę polecam każdemu kto jak to ktoś kiedyś ujął ma serce na właściwym miejscu. Warta przeczytania!Może i nie mam wprawy w czytaniu takich książek bo z natury przeważnie sięgam po fantasty i może są lepsze książki ale ta mi do gustu przypadła ale pamiętajcie to tylko mój gust.

Cavallo | 2015-02-13
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Pełna miłości, sympatyczna książka. Wiele uczy. Na samym filmie się poryczałam, a co dopiero po przeczytaniu książki. Prawdziwa klasyka XIX wieku. Godna polecenia. Krótko mówiąc opisuje barwne życie karego konia o imieniu Czarny Książę/Kary który trafia z rąk do rąk różnych właścicieli. Ta historia z pewnością pokazuje jakimi zwierzętami są konie i o tym że każde zwierzę potrzebuje opieki i miłości. Bo miłość budzi miłość także u zwierząt. Polecam i pozdrawiam.

| 2011-02-18
Przeczytana: 2007 rok

Uwielbiam tę książkę i co jakiś czas do niej wracam. Jedna z moich ulubionych.

KAROLiMONIA | 2012-10-12
Przeczytana: maj 2005

Mimo,że jestem coraz starsza,uważam ,że książka chwyta za serce.
Każdy człowiek - stary czy młody powinien przeczytać.

Klasyka,która uczy empatii,wrażliwości na uczucia innych istot.
Szacunek jest jedną z ważniejszych "rzeczy" na tym świecie i tego możemy dowiedzieć się ,czytając tę niepozorną (wydawałoby się) książkę dla dzieci.

| 2014-07-13

Po książkę sięgnęłam ze względu na to, że opowiada ona o losach konia. Zauroczyłam się nią będąc młodszą i mam zamiar przeczytać ją jeszcze raz. Wspominam tę opowieść jako niezwykle ciepłą, wzruszająca i mądrą.

Herugrim | 2012-05-12

Pierwszy raz spotkałam się z tą książką mając osiem lat, zobaczyłam ją u przyjaciółki. Kilka tygodniu później znalazłam ja w księgarni i natychmiast kupiłam. Tak zaczęła się moja przygoda z Czarnym Księciem, bądź Karym, jak kto woli.

Jako, że uwielbiam te piękne zwierzęta, którymi są konie, fakt, iż głównym bohaterem jest właśnie koń wprawiał mnie w niesłychaną radość. Właściwie do tego czasu przeczytałam ją już cztery razy. I z chęcią wrócę do niej jeszcze raz. Książka nie jest długa, pisana prostym i zrozumiałym językiem. Czyta się ją tak lekko jak mało co, połyka się kolejne zdania, wersy, strony... aż nagle budzimy się, gdy minęliśmy już połowę książki.

Historia jest dość sympatyczna. Opowiada o życiu pięknego konia jego słowami. Trudno nam to sobie uzmysłowić, ale to stworzenie też czuje i na swój sposób jest niepowtarzalne. W pewnych momentach książka wzrusza, a zarazem pokazuje nam, że to nikt inny jak tylko człowiek jest przyczyną całego zła wyrządzanego naturze.

Jak...

Aneta | 2012-11-03

Bardzo wzruszająca książka. Opowiada o życiu, przygodach i uczuciach koni. Czytałam ją ze łzami w oczach, w niektórych jej momentach, ale opłacało się. 10/10.

Madzia | 2010-11-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 11 listopada 2010

Bardzo ciekawa książka można dzięki niej się czegoś nauczyć i poznać obyczaje koni i zrozumieć jaką krzywdę robią im ludzie :)

Ivon | 2014-04-15
Przeczytana: 14 kwietnia 2014

Anna Sewell, wielka miłośniczka koni i widać to w każdym fragmencie opisywanych przez nią uczuć zwierzęcia. Bohaterem książki jest koń Kary, który opowiada o swoich losach od narodzin po kres życia. Kolejno trafia do różnych właścicieli i spotyka się z różnym traktowaniem. Od dobroci i zrozumienia zwierzęcych potrzeb po ludzką znieczulicę. Jest to piękna opowieść o życiu, szczerym przywiązaniu, posłuszeństwie i miłości z perspektywy zwierzęcia.

100 książek dla dzieci, które trzeba przeczytać raz w życiu (wg Amazona)

Po liście 100 książek, które musisz przeczytać raz w życiu, Amazon przygotował kolejną listę. Tym razem znalazły się na niej książki dla dzieci, choć adresatami listy mogą być także dorośli, którzy chcieliby nadrobić ewentualne zaległości z dzieciństwa.

Książkowa podróż z J.K. Rowling

Ekskluzywny wywiad z autorką "Trafnego wyboru". Przy jakiej książce płakała J.K. Rowling, z jakim autorem chciałaby się najchętniej spotkać? Z jaką postacią literacką się utożsamia i jaką książkę jej zdaniem powinien przeczytać Premier?