Skarby śniegu

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
Treasures of the Snow
83-85435-40-9
Domma79

Skarby śniegu to najpopularniejsza książka autorki. Opowiada o rodzinie mieszkającej w szwajcarskich Alpach i dramacie, jaki wydarzył się tam pomiędzy dziećmi. Ukazuje zmieniające się postawy małych bohaterów, dojrzewanie do wybaczenia, poświęcenie.

źródło opisu: Vocatio, 1994

źródło okładki: zdjęcie autorskie

To piękna, rodzinna historia rozgrywająca się w Szwajcarskich Alpach o rodzinie mieszkającej w górach samotnym ojcu z dwójką dzieci pięcioletnim Danielem z przeuroczym kotem Kacperkiem i dwunastoletnią Anette. Dzieci bardzo są zżyte ze sobą, razem się bawią, Anette zajmuje się z należytą troską swoim małym braciszkiem, jest też ukochana, mądra babcia, która ceruje ubranka swego wnuczka bardzo zmęczona i chorowita.
Pewnego dnia ma dramat w Alpach chłopiec bawiąc się w górach łamie nogę wpada w przepaść wraz z kotkiem. Przyczynia się do tego chłopiec Lucien, który bawi się z Danielem on jest odpowiedzialny za to co się wydarzyło. Chłopiec nie ma przyjaciół, nikt z nim nie chce się przyjaźnić bo jest łobuzem każdy odsuwa się od Luciena.
Lecz potem zostają przyjaciółmi wspaniałymi.

"Skarby śniegu" to niesamowita, pouczająca, piękna i pełna ciepła, uroku książka jak dla mnie klasyka.

kiniaa_zak | 2015-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2015

Oto już moja druga pozycja z serii "sentymentalny powrót po latach". Tym razem jest to piękna historia (dziecięca klasyka chrześcijańska), którą już co najmniej dwa razy poznawałam, jako dziecko. Powieść dla dorosłego jest oczywiście bardzo prosta,czasami nawet może westchnąć- ach przecież to nie jest takie łatwe... Jednak im dłużej o tym myślę, tym bardziej wydaje mnie się, że czasami przydałoby nam się dziecięce, bardzo proste i bezgraniczne zaufanie, że naprawdę wystarczy tylko otworzyć "drzwi" naszych serc Bogu, by On sam wszystko uzdrawiał i po prostu działał. Za dużo chcemy tylko o własnych siłach... Tyle nowego spojrzenia na tę znaną mi już dobrze historię. Wszystkim dzieciom, czytającym mamom, bądź tak jak ja udającym się w sentymentalne podróże polecam!

Piękna, pełna ciepła książka o trójce dzieci. Od razu polubiłam Daniego. Zawsze było mi żal Luciena.

Olivia | 2017-12-03
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Pewnej wigilijnej nocy dziewczynka imieniem Anette dostaje niespodziewany prezent, który wywraca jej całe dotychczasowe życie do góry nogami. Książka moim zdaniem jest bardzo fajna i trzyma w napięciu. Warto ją przeczytać. Pokazuje więź między siostrą a jej bratem.

cubic | 2018-02-18
Przeczytana: 12 stycznia 1990

Klasyka dzieciństwa. Słuchowisko z Dorotą Segdą w roli nastoletniego chłopca.

Goszka Król | 2011-02-04

Niesamowicie przyjazna i pouczająca, choć dość wyidealizowana ;)

Ania | 2014-01-13

Gdybym mogła dałabym tej książce jeszcze więcej. Jest to piękna, wzruszająca i pełna ciepła chistori. Przeczytałam ją w dzieciństwie , ale do dziś ją pamiętam właśnie dzięki temu, że tak mnie wzruszyła. Po jakimś czasie obejżałam film na jej podstawie. Pogłębił on tylko to co w moim sercu już zdołała uczynić książka. a

Madeline | 2017-08-02
Przeczytana: 2006 rok

ta i inne książki autorki wielokrotnie czytane na głos babci w dzieciństwie. klasyka.

staszka | 2018-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2018