Skarby śniegu

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
Treasures of the Snow
83-85435-40-9
Domma79

Skarby śniegu to najpopularniejsza książka autorki. Opowiada o rodzinie mieszkającej w szwajcarskich Alpach i dramacie, jaki wydarzył się tam pomiędzy dziećmi. Ukazuje zmieniające się postawy małych bohaterów, dojrzewanie do wybaczenia, poświęcenie.

źródło opisu: Vocatio, 1994

źródło okładki: zdjęcie autorskie

kiniaa_zak | 2015-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2015

Oto już moja druga pozycja z serii "sentymentalny powrót po latach". Tym razem jest to piękna historia (dziecięca klasyka chrześcijańska), którą już co najmniej dwa razy poznawałam, jako dziecko. Powieść dla dorosłego jest oczywiście bardzo prosta,czasami nawet może westchnąć- ach przecież to nie jest takie łatwe... Jednak im dłużej o tym myślę, tym bardziej wydaje mnie się, że czasami przydałoby nam się dziecięce, bardzo proste i bezgraniczne zaufanie, że naprawdę wystarczy tylko otworzyć "drzwi" naszych serc Bogu, by On sam wszystko uzdrawiał i po prostu działał. Za dużo chcemy tylko o własnych siłach... Tyle nowego spojrzenia na tę znaną mi już dobrze historię. Wszystkim dzieciom, czytającym mamom, bądź tak jak ja udającym się w sentymentalne podróże polecam!

Piękna, pełna ciepła książka o trójce dzieci. Od razu polubiłam Daniego. Zawsze było mi żal Luciena.

Goszka Król | 2011-02-04

Niesamowicie przyjazna i pouczająca, choć dość wyidealizowana ;)

Ania | 2014-01-13

Gdybym mogła dałabym tej książce jeszcze więcej. Jest to piękna, wzruszająca i pełna ciepła chistori. Przeczytałam ją w dzieciństwie , ale do dziś ją pamiętam właśnie dzięki temu, że tak mnie wzruszyła. Po jakimś czasie obejżałam film na jej podstawie. Pogłębił on tylko to co w moim sercu już zdołała uczynić książka. a

Violetta | 2017-01-23
Kingusia | 2016-11-05