Spójrz na mnie

Tłumaczenie: Maria Gębicka-Frąc
Wydawnictwo: Albatros
See Me
Ag2S

Nowa powieść króla prozy obyczajowej, który tym razem umiejętnie myli tropy, a zakończenia nie domyśli się nawet wielbicielka powieści detektywistycznych! Collin nie miał szczęśliwego dzieciństwa. Brak zainteresowania rodziców, dorastanie w szkołach wojskowych, potem problemy z agresją i zatargi z policją. Maria natomiast zawsze czuła wsparcie rodziny – jako mała dziewczynka, a także...

Nowa powieść króla prozy obyczajowej, który
tym razem umiejętnie myli tropy, a zakończenia
nie domyśli się nawet wielbicielka powieści
detektywistycznych!

Collin nie miał szczęśliwego dzieciństwa. Brak zainteresowania rodziców, dorastanie w szkołach wojskowych, potem problemy z agresją i zatargi z policją. Maria natomiast zawsze czuła wsparcie rodziny – jako mała dziewczynka, a także później, podczas studiów prawniczych i na początku kariery zawodowej. Pewnie trudno byłoby znaleźć dwie bardziej różniące się historie. I dwa tak niepodobne do siebie charaktery.
A jednak przeciwieństwa najwyraźniej się przyciągają. Maria i Colin zostają parą. Wszystko świetnie się zapowiada, dopóki ona nie zaczyna otrzymywać dziwnych wiadomości od anonimowego prześladowcy.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

Modliszeg | 2017-02-27
Na półkach: 2017, Przeczytane
Przeczytana: 26 lutego 2017

"Sądzę, że bardzo przejmujesz się tym, jak cię odbierają inni, co moim zdaniem jest błędem. W końcu jedyną osobą, którą naprawdę możesz zadowolić, jesteś ty sama. To, co czują inni, zależy od nich."

Maria Sanchez, młoda prawniczka, która niedawno wróciła do rodzinnego miasta, próbuje ustatkować swoje życie, rozpoczynając pracę w ekskluzywnej kancelarii. Goniona przez przeszłość, ponownie zostaje ofiarą stalkingu.

Nicholas Sparks bezapelacyjnym talentem wyrobił wysokie standardy i oczekiwania wobec swojej twórczości. Na podstawie doskonałych powieści owego autora ekranizowane są najbardziej wzruszające filmy o wątku miłosnym.

'Będziesz wiedziała, co się wtedy czuje'.

Maria Sanchez uciekając przed demonami przeszłości, wraca do rodziny. Na jej życiowej drodze pojawia się Colin, który mimo własnej, feralnej przeszłości, okazuje się być wzorowym opiekunem. Kiedy bohaterka ponownie dostaje wiadomości z pogróżkami, znów wraca paraliżujący strach o własne życie.

"Spójrz na...

wiejskifilozof | 2016-11-25

Dawno Sparks nie gościł w moim domu,książka bardzo mi się podobała.
To opowieść o nękaniu człowieka.
Fajnych bohaterów autor stworzył.
Akcję umieścił w Karolinie Północnej.Skąd pochodzi.
W książce dzieje,się dużo ciekawego.Są walki na ringu,ale najciekawsze to moment.Kiedy bohaterka dostała kwiaty i tajemniczy liścik.
Od tego się zaczyna prawdziwa przygoda w tej książce.

Spójrz na mnie,to bardzo ciekawa pozycja w bibliografii autora.

Sentido | 2017-04-21

Wystarczyło mi kilkanaście wersów, by doznać uczucia ulgi.
Wypracowany styl, dbałość o język, bohaterowie, których po prostu nie da się nie lubić i cała gama dobrych emocji sprawiły, że poczułam jakbym wróciła do domu po pełnej przygód podróży. Tak na mnie działa Sparks.

Okładka sugeruje rzewny romans, jednak tylko z początku tak jest. Później akcja nabiera tempa. Pojawia się wątek molestowania seksualnego w pracy, choroby psychicznej oraz nękania.
Autor zgłębił psychologię oraz prawo i stworzył bardzo ciekawą układankę, którą  rozwiązujemy wspólnie z głównym bohaterem.

Powiem szczerze, urzekła mnie postać Colina. Natomiast para jego przyjaciół, to uosobienie oddania i lojalności. Pisarz stworzył świat, w którym mimo niebezpieczeństwa, chciałam przebywać.
Za mało.
Za krótko.

Mam jeszcze maleńką prośbę do tych, którzy czytali, bądź wkrótce to zrobią, by podzielili się ze mną sugestią odnośnie znaczenia tytułu. Do tej pory gryzie mnie pytanie, dlaczego "See me"?

Ania | 2016-10-25
Przeczytana: 25 października 2016

Na początku było czekanie z niecierpliwością na powieść,póżniej radość z tego że w końcu ją mam i mogę przeczytać,a na koniec tzw. zachwyt niesamowitą powieścią! Od przeczytania pierwszej książki Nicholasa Sparksa jestem jego fanką.Każdą powieść ma wyjątkową,obecną również czytałam z wypiekami na twarzy. Historia jaką przedstawił nam tu autor jest fantastyczna.Mamy tu piękną miłość między dwojga młodych ludzi,którzy bardzo różnią się od siebie ale w końcu przeciwieństwa się przyciągają,pojawia się między nimi uczucie,które z biegiem czasu pogłębia się.Jest tu także bardzo rozbudowany wątek kryminalny,akcja jest dynamiczna dzięki czemu powieść jest wciągająca a jej zakończenie naprawdę zaskakuje.Bardzo podobała mi się postać Colina,po mimo trudnej przeszłości z wieloma problemami stara się żyć zupełnie inaczej choć czasem trudno mu radzić sobie z agresją.Gdy MAri zagraża niebezpieczeństwo za wszelką cenę chce jej pomóc i chronić ją.
Jestem w pełni zadowolona z kolejnej książki...

andzia12 | 2016-10-15
Przeczytana: 05 października 2016

Zawsze z niecierpliwością oczekuję premiery najnowszych książek Nicholasa Sparksa!

"Spójrz na mnie"- ta książka była winna mojego niewyspania przez kilka dni!
Jest to historia dwojga ludzi. Ona- młoda prokurator walczy z byciem ofiarą skaltingu i przeszłością...on walczy o powrót do normalności, bycia nauczycielem, pomimo błędów z młodości...

Ich spotkanie nie zapowida wielkiej miłości, ale to właśnie ich pogmatwane życie, gdzie on to ten dawny zły- zbliża ich. A w momencie, gdy zagraża jej życie, on ja ratuje.

"Spójrz na mnie" nie jest typową historią miłosna, ale ma w sobie wątki kryminalne. Inna, niż pozostałe pozycje Sparksa, ale też chwyta za serce!

Gorąco polecam!

Do tej pory nigdy nie miałam okazji na zapoznanie się z twórczością pana Sparksa i zdecydowanie muszę to nadrobić. Z racji, że powieść "Spójrz na mnie" jest stosunkowo nowa i jej okładka ciągle przewijała się na Instagramie stwierdziłam, że po nią sięgnę, nie zapoznając się zbytnio z jej opisem więc spodziewałam się stricte romansu. Jakież było moje zaskoczenie, gdy czytałam kolejne strony. Chwilami zastanawiałam się czy na pewno dobrą książkę czytam, bo byłam tak zaskoczona, treść całkowicie nie pasowała mi do okładki. Nie pomyślałabym nawet, że będzie to połączenie świetnego romansu i wątku obyczajowego z trzymającym do ostatniej strony w napięciu thrillerem!

Jestem oszołomiona po przeczytaniu tej powieści, naprawdę nie wiem czego się spodziewałam, ale książka przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Przede wszystkim autorowi należy się plus za bohaterów z krwi i kości, którzy w żaden sposób nie są idealizowani ani wygładzani. Zarówno Colin, jak i Maria mają swoje problemy, trudną...

Kaś-ka | 2017-02-01

"Będziesz wiedziała, co się wtedy czuje".

Sparks w innym wydaniu - z wątkiem kryminalnym i nie mam na myśli głównego bohatera Collina.
Książka przewidywalna od samego początku. On młody, przystojny, buntownik który ze złej drogi próbuje wyjść na prostą i ona młoda, ładna, inteligenta prawniczka. Przeciwieństwa które się przyciągają i aby nie było ładnie i kolorowo autor na ich drodze stawia prześladowcę który zakłóca ich spokój.
Książkę szybko się czyta w zasadzie jak wszystkie Sparksa.

dkwiatkowska26 | 2016-10-13

Uwielbiam książki Sparksa, więc po premierze od razu wzięłam się za nią.

Romanse tego autora mają coś w sobie, coś co trudno określić, ale po prostu to jest i już.
Jednak czytając "Spójrz na mnie" miałam wrażenie, że czytam jakiś kryminał/thriller z domieszką romansu, a nie jak w innych książkach autora, romans z jakimś wątkiem thrillera w tle (np. bezpieczna przystań, gdzie były mąż, policjant poszukuje swojej żony, nad którą się znęcał, a ona ucieka od niego)

Jednak co by nie było, jest świetnie :)

książek: 2097
Sol | 2016-09-26

Bardzo cenię sobie Sparksa i lubię wszystkie jego dotychczas przeczytane książki. Nie było jeszcze takiej, która by mi się nie spodobała. A to już coś. Chociaż słyszę, że autor pisze jednym schematem, że zawsze ktoś umiera, jest płacz i smutek, to śmiem stwierdzić, że jeśli ktoś oczekuje czegoś innego, to niech sięga po inne książki, bo Sparks tworzy takie, a nie inne historie i pewnie się to nie zmieni. Nie zawsze musi być sielanka, radość i fajerwerki. Autor postawił na pokazywanie prawdziwego świata, w którym są chwile dobre i złe. W którym ktoś cierpi, smuci się, raduje i umiera. Czyż nie tak jest w prawdziwym świecie? Mnie bardzo podobają się historie pisane przez Nicholasa Sparksa i będę ich bronić, ot co! Są dla osób wrażliwych i łaknących czegoś bardziej przyziemnego, ale zarazem kojącego, bo uważam, że właśnie takie są powieści tego autora. W dodatku zawsze jest w nich umieszczony dosadny przekaz. A to jest dodatkowym plusem.

Na pewno pierwszym, co przykuło moją uwagę,...

Katarzyna Busłowska | 2016-10-07
Przeczytana: 06 października 2016

Wydaje mi się, że na najnowszą powieść Nicholasa Sparksa czekałam całe wieki. Od publikacji „Najdłuższej podróży” minęły tylko dwa lata. Od tej pory były jeszcze dwa filmy, ale nikomu z tu obecnych chyba nie muszę tłumaczyć, że ekranizacja to nie to samo, co powieść. Kiedy w końcu dostałam w swoje ręce „Spójrz na mnie”, cieszyłam się jak dziecko.

Powieść zaczyna się spokojnie, tak jak zwykle. Zwyczajna dziewczyna i zwyczajny facet. Ciekawie robi się dopiero, gdy zajrzymy głębiej. Kolejny raz Nicholas Sparks postanowił połączyć ze sobą ludzi z dwóch różnych światów.

Maria pochodzi z rodziny meksykańskich imigrantów. Pracuje w dużej kancelarii, gdzie zajmuje się prawem ubezpieczeniowym. Jest bardzo ambitna, co przekłada się na jakość jej pracy, jednak zdaje się, że nikt tego nie docenia. Jej przełożony zawala ją robotą, a sam spija całą śmietankę. W dodatku dziewczyna wpadła w oko jednemu ze wspólników. Facet ma żonę i dzieci, ale to nie przeszkadza mu w ciągłym nawiązywaniu...