Spójrz na mnie

Data 1. wydania:
2015-10-13
Maria Gębicka-Frąc
Albatros
dla kobiet dzieciństwo literatura amerykańska miłość powieść obyczajowa prześladowanie relacje damsko-męskie stalking wspomnienia
See Me
literatura obyczajowa, romans
2016-09-28
Maria Gębicka-Frąc
Inne

Kolejna świetna ksiażka Sparksa, romans, zagadka i sensacja jednym. Ten autor potrafi niezwykle budować napięcie. To była również nauka o tolerancji i nie ocenianiu człowieka po pierwszym wrażeniu. Jak zwykle polecam każdemu, a szczególnie fanom autora.

Z przykrością muszę stwierdzić, że to najsłabsza książka Sparksa, jaką przeczytałam. Jestem naprawdę rozczarowana. Myślę, że gdyby to była pierwsza książka tego autora, jaką przeczytałam to więcej bym po jego twórczość nie sięgnęła. Książka nużąca, bohaterowie bez wyrazu, kiepskie dialogi, przewidywalna fabuła. Nie polecam. Naprawdę się wymęczyłam przy tej książce.

Muszę przyznać, że bardzo długo zwlekałam z czytaniem "Spójrz na mnie". Sparks do tej pory kojarzył mi się z romansem i to płaczliwo-ckliwym, czyli rodzajem literatury, który omijam bardzo szerokim łukiem. Na szczęście pozytywnie mnie zaskoczył.

Książka opowiada o dwóch młodych ludziach - Marii, pięknej prawniczce z problemami w pracy oraz Colinie, chłopaku z nieciekawą...

Mam mieszane uczucia do tej książki. O ile do połowy mnie wciągała, to poniżej zaczynała zwyczajnie nudzić... Wydaje mi się,że za bardzo się ciągnęła jak na ten wątek. Po przeczytaniu jej mam zwykła pustkę, nie wiem co mogłabym o niej powiedzieć i czy z czystym sumieniem mogłabym ją polecić.

Jak zwykle Nicholas Sparks nie zawiódł. Rewelacyjna powieść o rodzącej się miłości chłopaka z nieciekawą, trudną przeszłością, mającego problemy z wybuchem agresji,
a Marią, którą też dogoniła przeszłość. Pełna napięcia i uczuć książka sprawia, że ciężko się od niej oderwać. Polecam !

Na półkach: , , , , ,

Sparks nie zawiódł po raz kolejny!
Pomimo oczywistego wątku miłosnego, ciekawie ukazany został wątek "kryminalny" - trzymał w napięciu do samego końca :)

Na początku miałam ochotę zrezygnować. Jak dla mnie dużo niepotrzebnych opisów, byleby tylko zapełnić stronę. Dopiero po 200 stronach zaczelo sie coś dziać. Końcówka ciekawa i zaskakująca.

Nicholas Sparks przedstawia nam historię Marii Sanchez, poukładanej młodej prawniczki, która wróciła do rodzinnego miasta, oraz Colin’a Hancock, mężczyzny mającego problemy z kontrolowaniem agresji, przez co miał na głowie kuratora, a na swoim koncie wiele bójek przez, które nie raz był aresztowany. Między tym dwojgiem rodzi się uczucie. Wszystko dobrze się układa do czasu,...

Czytałam, że książka spodobała się 89% więc na prawdę wartoooooo! To, że Nicholas jest najlepszym autorem to każdy doskonale wie kto śledzi moje konto i moje przeczytane książki.
Co do samej książki mega wciągająca z tego względu, że poza zwykłym romansidłem jest wplątana tutaj nitka tajemniczości, on ma nieciekawą przeszłość, ona też coś ukrywa i nagle zostaje ofiarą...

Sparks, jak zwykle napisał książkę, przyjemną, którą czyta się szybko, z dość fajnie skonstruowanymi bohaterami i wątkiem kryminalnym. Pochłaniacz czasu o przeciwieństwach, które się przyciągają.

Dyskusje

3 702