See Me
9781455520619
angielski
Sabina

Colin Hancock is giving his second chance his best shot. With a history of violence and bad decisions behind him and the threat of prison dogging his every step, he's determined to walk a straight line. To Colin, that means applying himself single-mindedly toward his teaching degree and avoiding everything that proved destructive in his earlier life. Reminding himself daily of his hard-earned lessons, the last thing he is looking for is a serious relationship.

Maria Sanchez, the hardworking daughter of Mexican immigrants, is the picture of conventional success. With a degree from Duke Law School and a job at a prestigious firm in Wilmington, she is a dark-haired beauty with a seemingly flawless professional track record. And yet Maria has a traumatic history of her own, one that compelled her to return to her hometown and left her questioning so much of what she once believed.

A chance encounter on a rain-swept road will alter the course of both Colin and Maria's lives, challenging deeply held assumptions about each other and ultimately, themselves. As love unexpectedly takes hold between them, they dare to envision what a future together could possibly look like . . . until menacing reminders of events in Maria's past begin to surface.

As a series of threatening incidents wreaks chaos in Maria's life, Maria and Colin will be tested in increasingly terrifying ways. Will demons from their past destroy the tenuous relationship they've begun to build, or will their love protect them, even in the darkest hour?

Rich in emotion and fueled with suspense, SEE ME reminds us that love is sometimes forged in the crises that threaten to shatter us . . . and that those who see us for who we truly are may not always be the ones easiest to recognize.

źródło opisu: http://nicholassparks.com/news/

Modliszeg | 2017-02-27
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 26 lutego 2017

"Sądzę, że bardzo przejmujesz się tym, jak cię odbierają inni, co moim zdaniem jest błędem. W końcu jedyną osobą, którą naprawdę możesz zadowolić, jesteś ty sama. To, co czują inni, zależy od nich."

Maria Sanchez, młoda prawniczka, która niedawno wróciła do rodzinnego miasta, próbuje ustatkować swoje życie, rozpoczynając pracę w ekskluzywnej kancelarii. Goniona przez przeszłość, ponownie zostaje ofiarą stalkingu.

Nicholas Sparks bezapelacyjnym talentem wyrobił wysokie standardy i oczekiwania wobec swojej twórczości. Na podstawie doskonałych powieści owego autora ekranizowane są najbardziej wzruszające filmy o wątku miłosnym.

'Będziesz wiedziała, co się wtedy czuje'.

Maria Sanchez uciekając przed demonami przeszłości, wraca do rodziny. Na jej życiowej drodze pojawia się Colin, który mimo własnej, feralnej przeszłości, okazuje się być wzorowym opiekunem. Kiedy bohaterka ponownie dostaje wiadomości z pogróżkami, znów wraca paraliżujący strach o własne życie.

"Spójrz na...

| 2017-04-21

Wystarczyło mi kilkanaście wersów, by doznać uczucia ulgi.
Wypracowany styl, dbałość o język, bohaterowie, których po prostu nie da się nie lubić i cała gama dobrych emocji sprawiły, że poczułam jakbym wróciła do domu po pełnej przygód podróży. Tak na mnie działa Sparks.

Okładka sugeruje rzewny romans, jednak tylko z początku tak jest. Później akcja nabiera tempa. Pojawia się wątek molestowania seksualnego w pracy, choroby psychicznej oraz nękania.
Autor zgłębił psychologię oraz prawo i stworzył bardzo ciekawą układankę, którą  rozwiązujemy wspólnie z głównym bohaterem.

Powiem szczerze, urzekła mnie postać Colina. Natomiast para jego przyjaciół, to uosobienie oddania i lojalności. Pisarz stworzył świat, w którym mimo niebezpieczeństwa, chciałam przebywać.
Za mało.
Za krótko.

Mam jeszcze maleńką prośbę do tych, którzy czytali, bądź wkrótce to zrobią, by podzielili się ze mną sugestią odnośnie znaczenia tytułu. Do tej pory gryzie mnie pytanie, dlaczego "See me"?

filozof | 2016-11-25

Dawno Sparks nie gościł w moim domu,książka bardzo mi się podobała.
To opowieść o nękaniu człowieka.
Fajnych bohaterów autor stworzył.
Akcję umieścił w Karolinie Północnej.Skąd pochodzi.
W książce dzieje,się dużo ciekawego.Są walki na ringu,ale najciekawsze to moment.Kiedy bohaterka dostała kwiaty i tajemniczy liścik.
Od tego się zaczyna prawdziwa przygoda w tej książce.

Spójrz na mnie,to bardzo ciekawa pozycja w bibliografii autora.

Ania | 2016-10-25
Przeczytana: 25 października 2016

Na początku było czekanie z niecierpliwością na powieść,póżniej radość z tego że w końcu ją mam i mogę przeczytać,a na koniec tzw. zachwyt niesamowitą powieścią! Od przeczytania pierwszej książki Nicholasa Sparksa jestem jego fanką.Każdą powieść ma wyjątkową,obecną również czytałam z wypiekami na twarzy.Polecam!

Kaśka | 2017-02-01

"Będziesz wiedziała, co się wtedy czuje".

Sparks w innym wydaniu - z wątkiem kryminalnym i nie mam na myśli głównego bohatera Collina.
Książka przewidywalna od samego początku. On młody, przystojny, buntownik który ze złej drogi próbuje wyjść na prostą i ona młoda, ładna, inteligenta prawniczka. Przeciwieństwa które się przyciągają i aby nie było ładnie i kolorowo autor na ich drodze stawia prześladowcę który zakłóca ich spokój.
Książkę szybko się czyta w zasadzie jak wszystkie Sparksa.

Do tej pory nigdy nie miałam okazji na zapoznanie się z twórczością pana Sparksa i zdecydowanie muszę to nadrobić. Z racji, że powieść "Spójrz na mnie" jest stosunkowo nowa i jej okładka ciągle przewijała się na Instagramie stwierdziłam, że po nią sięgnę, nie zapoznając się zbytnio z jej opisem więc spodziewałam się stricte romansu. Jakież było moje zaskoczenie, gdy czytałam kolejne strony. Chwilami zastanawiałam się czy na pewno dobrą książkę czytam, bo byłam tak zaskoczona, treść całkowicie nie pasowała mi do okładki. Nie pomyślałabym nawet, że będzie to połączenie świetnego romansu i wątku obyczajowego z trzymającym do ostatniej strony w napięciu thrillerem!

Jestem oszołomiona po przeczytaniu tej powieści, naprawdę nie wiem czego się spodziewałam, ale książka przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Przede wszystkim autorowi należy się plus za bohaterów z krwi i kości, którzy w żaden sposób nie są idealizowani ani wygładzani. Zarówno Colin, jak i Maria mają swoje problemy, trudną...

andzia12 | 2016-10-15
Przeczytana: 05 października 2016

Zawsze z niecierpliwością oczekuję premiery najnowszych książek Nicholasa Sparksa!

"Spójrz na mnie"- ta książka była winna mojego niewyspania przez kilka dni!
Jest to historia dwojga ludzi. Ona- młoda prokurator walczy z byciem ofiarą skaltingu i przeszłością...on walczy o powrót do normalności, bycia nauczycielem, pomimo błędów z młodości...

Ich spotkanie nie zapowida wielkiej miłości, ale to właśnie ich pogmatwane życie, gdzie on to ten dawny zły- zbliża ich. A w momencie, gdy zagraża jej życie, on ja ratuje.

"Spójrz na mnie" nie jest typową historią miłosna, ale ma w sobie wątki kryminalne. Inna, niż pozostałe pozycje Sparksa, ale też chwyta za serce!

Gorąco polecam!

deana | 2018-05-01
Przeczytana: 01 maja 2018

Maria jest młodą prawniczką, która po latach wraca w rodzinne strony. Szuka spokoju po traumatycznych doświadczeniach z jakimi miała do czynienia w trakcie pracy w biurze prokuratora. Gdy jej życie zaczyna powoli być normalne na jej drodze staje Colin, zawodnik MMA z trudną przeszłością. Żadne z nich nie spodziewa się, że ich związek tak szybko będzie się rozwijał. Gdy zaczynają cieszyć się rodzącym się uczuciem zaczynają pojawiać się kolejne problemy: szef Marii, tajemniczy prześladowca oraz przeszłość Colina dojdą do głosu - zakłócając spokój i próbując zniszczyć kruchy jeszcze związek.

Opowieści Nicholasa Sparksa to idealny czytelniczy przerywnik. Lekkie, nieźle napisane, bardzo mocno koncentrujące się na uczuciach oraz zawsze poruszające. Tak samo jest i tutaj. Sparks do swojego sztandarowego zestawu dodał jeszcze wątek sensacyjny, który praktycznie do ostatnich stron trzyma w napięciu. Nie jest to może mrożący krew w żyłach thriller, mimo wszystko to jednak opowieść...

Aleksandra | 2017-07-20

Sparks jest niezaprzeczalnie mistrzem powieści miłosnej, a pojawiające się ostatnio w jego książkach wątki kryminalno-sensacyjne sprawiają, że są jeszcze bardziej wciągającą lekturą.

Maria i Colin - dwa przeciwieństwa (a wiadomo, że przeciwieństwa się przyciągają) pod względem charakteru, sytuacji życiowej, kontaktu z rodziną... Jak to u Sparksa bywa muszą pokonać przeciwności losu, by zaznać szczęścia. W przypadku "Spójrz na mnie" główną przeciwnością jest stalker, który usiłuje zamienić życie Marii w piekło.

Powieść ciepła, trzymająca w napięciu do samego końca, którą lekko się czyta i dosłownie "pochłania". Sparks trzyma poziom i choć brakowało mi trochę fragmentów, które poruszyłyby mnie do głębi, to i tak "Spójrz na mnie" jest książką świetną.

Zdecydowanie polecam!

Jolka | 2018-07-11
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 11 lipca 2018

Piąte spotkanie z twórczością Pana Sparksa. Nieco inne od poprzednich, z których wszystkie były romansami.

W zasadzie książkę można podzielić na dwie części. Przez pierwsze (stanowczo zbyt długie !!!) 240 stron poznajemy kolejne etapy poznania i rodzącego się uczucia między parą głównych bohaterów. Akcja płynie wolno, od spotkania do spotkania, miłość kwitnie, jest słodko i leniwie. Uczucie nie rozwija się bez przeszkód, bo oboje pochodzą z różnych światów, mają za sobą inne doświadczenia życiowe. Autor wprowadza nas w historię ich życia, aktualne sprawy zawodowe, rodzinne i towarzyskie. Sparksa w takim wydaniu czytałam dotąd zawsze.

Od drugiej połowy treść książki wypełnia pogoń za stalkerami i jest ona całkowicie zdominowana przez treści kryminalne. W pierwszej chwili sprawa wydawała się zbyt oczywista i wątek kryminalny uznałam za trochę płytki, ale w miarę jak wydarzenia zaczęły się komplikować, a akcja nabrała szybkiego tempa, chłonęłam tę lekturę bez opamiętania. Autor...