November 9

Wydawnictwo: Otwarte
8,48 (2023 ocen i 320 opinii) Zobacz oceny
November 9
ew_cia

„Kryminał kończy się, gdy zabójca zostaje schwytany. Biografię wieńczy ostatnie słowo o opisywanym życiu. Historia miłosna powinna połączyć zakochanych, prawda? W takim razie to chyba nie jest opowieść o miłości...“ 9 listopada to data, która zaważyła na losach Fallon i Bena. Tego dnia spotkali się przypadkiem i od tej chwili zaczynają tworzyć dwie historie: jedna to ich życie, drugą pisze...

9 listopada to data, która zaważyła na losach Fallon i Bena. Tego dnia spotkali się przypadkiem i od tej chwili zaczynają tworzyć dwie historie: jedna to ich życie, drugą pisze Ben zauroczony swoją nową muzą. Choć los postanawia ich rozdzielić, to wzajemna fascynacja jest na tyle silna, że nie może pokonać jej ani czas, ani odległość. Co roku 9 listopada rozpoczyna kolejny rozdział historii - tej realnej i tej fikcyjnej. Gdy nieubłaganie zbliża się koniec powieści, szczęśliwe zakończenie wydaje się jedynie mrzonką, bo historia na papierze zaczyna różnić się od tej, w którą wierzy Fallon…

„Zagubiliśmy się między fikcją a rzeczywistością. Nieważne, jaką wersję poznacie. Nieważne, który z ostatnich rozdziałów okaże się tym prawdziwym. Ważne jest tylko jedno: zawsze będę ją kochał“.

Nowa książka Colleen Hoover to opowieść o młodym pisarzu, jego niezwykłej muzie i przeznaczeniu, które ukrywa między wierszami coś więcej niż miłość.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Fragment książki

Beatrycze | 2016-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2016

Cztery godziny snu, a następnie podklejanie powiek i kofeinowy haj...ale zapewniam było warto!

Dla Bena i Fallon 9 listopada jest dniem, który najchętniej wymazaliby z kalendarza. W 2 rocznicę od tragicznych i bolesnych przeżyć ich drogi się krzyżują. Gdy dzień dobiega końca i Fallon ma wsiąść do samolotu do Nowego Jorku Ben wpada na szalony pomysł by spotykali się co roku o tej samej godzinie i w tym samym miejscu. A żeby było ciekawiej w każdy inny dzień nie będą się ze sobą kontaktować. Od teraz 9 listopad staje się dniem, na który czekają z utęsknieniem.

Historia niezwykła, niepowtarzalna i chwytająca za serce. Pokazuje jak to co kojarzy się z cierpieniem i bólem w naszym życiu może prowadzić do pięknych rzeczy.

Aneta Wiola | 2016-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2016

Obiecałam sobie, że już więcej nigdy nie przeczytam powieści tej autorki. Jak głupia skusiłam się nowością na półce w księgarni i w końcu zabrałam się za lekturę z nadzieją, że może tym razem autorka mnie zaskoczy. Niestety to jest ta sama Colleen Hoover, co z poprzednich powieści, jakie czytałam. Nie czuję się tak bardzo zawiedziona, bo i tak wiedziałam czego mogę się po niej spodziewać, bardziej jestem zła, że jak frajerka ślepo poszłam za okładką.

Dziewiąty listopada - druga rocznica pożaru, w którym 18-letnia Fallon straciła szansę na realizację swoich marzeń. W tym dniu dziewczyna spotyka na swojej drodze tajemniczego Ben'a - początkującego pisarza, z którym spędza kilka wspaniałych godzin. Oczarowani sobą Ben i Fallon obiecują sobie co roku przez 5 lat tego samego dnia się spotykać. Jest to dla nich duże wyzwanie, gdyż obydwoje postanawiają nie kontaktować się ze sobą z wyjątkiem tego jednego dnia w roku.

Powieść ma kilka zalet, ale zdecydowanie jest ich za mało, aby...

mclena | 2015-11-10
Na półkach: 2015 ✔, Przeczytane
Przeczytana: 10 listopada 2015

"She's the only one I wanted with me today, and here she is. Just for me. Because she missed me. If she's not careful, I might just fall in love with her."

Colleen Hoover swoimi niepodważalnymi sukcesami jako autorka książek New Adult postawiła sobie wysoko poprzeczkę i pewnie oczekiwania wielu z jej fanów dotyczącej każdej jej następnej powieści będą albo zbyt wysokie, albo zbyt wyidealizowane, niektórzy pozostaną obiektywni względem autorki i samych siebie. Kiedy dorwałam nareszcie jej najnowsza książkę (wydaną własnie dzisiaj) nie czekałam tylko od razu zabrałam sie do czytania. Już wtedy zaczęłam się zastanawiać do której grupy należę (w końcu jaka desperatka czeka na północ by móc wreszcie dostać KSIĄŻKĘ). Bałam się rozczarowania, bo naprawdę cenię sobie pióro Hoover, kiedy więc przeczytałam ostatnie słowa:
"Not the end.
Far from it."
zamknęłam oczy i pierwsze co przyszło mi do głowy było infantylne "Wow".

Jest to na prawdę emocjonująca historia losów Bena i Fallon,...

Marzena | 2016-05-10
Przeczytana: 10 maja 2016

W encyklopedii pod hasłem "wyciskarka wolnoobrotowa" powinno widnieć zdjęcie Colleen Hoover. Autorka powoli, strona po stronie, rozdział po rozdziale, potrafi wycisnąć z czytelnika łzy i emocje.
Bo nie ważne, czy historia, którą nam podaje jest prawdopodobna, czy naciągana (jak moim zdaniem w tym przypadku) niczym guma podczas skoku na bungee albo ta w procy mojej córci przed oddaniem strzału. Albo obie razem wzięte. I tak i tak się czytelniku zbeczysz. I tak dopadną Cię uczucia, którymi żyją bohaterowie.
Mam swoją teorię. Mówi ona, że panie Hoover nawet pisząc instrukcję obsługi choćby i wspomnianej wyciskarki, sprawiłaby, że wzruszenie ścisnęłoby za gardło już przy informacjach ogólnych. Przy montażu i opisie poszczególnych elementów szloch odebrałby możliwość zaczerpnięcia oddechu, a przy końcowych punktach "co zrobić gdy"..lament, ból serca i co najmniej 7 gwiazdek na Lubimy Czytać:)

Katarzyna | 2016-02-24
Przeczytana: 21 lutego 2016

Tą książkę skończyłam kilka dni temu. Dopiero teraz jestem w stanie napisać o niej kilka mniej chaotycznych słów.
Zdecydowana 10!
Zdecydowanie zasługuje na uznanie!
Zdecydowany ukłon w stronę autorki!
Zdecydowanie przeczytaj!
Zdecydowanie, ostatecznie książka wsiąknęła w moje serce, w moje myśli!

Dla Fallon i Ben'a 9 listopada coś oznacza. Dla obu jest to dzień tragedii. Dla obu jest to dzień przykrych zdarzeń. Dla obu jest to dzień ich nowego życia. Dla obu jest to dzień ich miłości.

Fallon w wieku 16 lat omal nie zginęła w pożarze. Od tamtej pory jej ciało oznaczają blizny, jej kariera aktorstwa zakończyła się, a ojciec nie wierzy w córkę. Świadkiem rozmowy Fallon i jej ojca (dupka) jest nikt inny jak nasz bohater Ben. Wkracza on do akcji podając się za chłopaka Fallon, bo nie ma zamiaru słuchać jak ojciec ją niszczy psychicznie, nie zdając sobie sprawy, że jego słowa tną ostrzej niż nóż. I był to dzień 9 listopada, rocznica ich tragedii, dzień ich połączenia.
Od samego...

| 2016-02-16
Na półkach: Luty 2016, Przeczytane, E-book, ***10

WOW, o ludzie, co to ma być, nieeeee, to niemożliwe, jeju, ryczę...

My emotions...

"Nie mogę powiedzieć, że jej wybór złamał mi serce, bo to oznaczałoby, że wciąż mam całe serce, które można złamać." ~ Ben

Właśnie w tym momencie zdałam sobie sprawę, że ja też już nie mam serca - należy ono do Bena. A potem nowy właściciel mojego serca się poryczał... I ja się poryczałam. I tak sobie ryczeliśmy. Razem z Fallon. Ona pewnie też ryczała.

Nie mogę czytać takich książek... Moje zdrowie psychiczne na tym bardzo cierpi... Ale czego się nie robi dla Colleen!

hashtag dajciemikolejnąjejksiążkę

NIE-SA-MO-WI-TA!!!
Przepadłam, kompletnie przepadłam...
Gwiazdek: 384789748937589793884787

Dziewiąty listopada nie jest dla Fallon zwyczajną datą. Tego dnia przeżyła coś strasznego. Ucierpiała na tym jej pewność siebie i poczucie własnej wartości. Dokładnie dwa lata później, w ciekawych okolicznościach, poznaje Bena. Od razu się ze sobą dogadują. Po spędzeniu ze sobą całego dnia, zawierają ze sobą umowę – będą spotykać się co roku, tego samego dnia, przez pięć lat. A w każdy inny dzień nie będą się ze sobą kontaktować.
W ciągu roku wiele może się wydarzyć. Jak potoczy się ich znajomość? Czy faktycznie będą wywiązywać się z tej umowy? Czy sercu można podyktować, czy ma kogoś kochać, czy nie? Czy miłość może poczekać, aż będzie się na nią gotowym?...

„Wszystko się ze sobą łączy.
Wszystko się wiąże.
I to wszystko zaczęło się dziewiątego listopada.”

Kiedy zaczynam czytać jakąś książkę Colleen Hoover, nigdy nie wiem, czego mam się spodziewać. Na „November Nine” czekałam od kilku miesięcy. I zdecydowanie się nie rozczarowałam! Chyba tylko ta autorka potrafi tak bardzo...

drogabezasfaltu | 2015-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2015

Strasznie długo czekałam na tę książkę. Było warto. Colleen Hoover kolejny raz nie zawiodła i udowodniła, że w 100% zasługuje na tytuł królowej New Adult. Czytanie tej książki było czystą przyjemnością. Co prawda są w niej smutne momenty, ale nie jest to książka aż tak łamiąca serce, jak to zwykle dla mnie bywało podczas czytania innych powieści tej autorki. Pomimo tego, że nie wylałam morza łez, były momenty, w których się wzruszyłam. Historia przedstawiona przez autorkę jest jedną z najbardziej romantycznych, a zarazem nieprzesłodzonych jaką miałam przyjemność poznać. Dodatkowo jest na tyle unikalna, że na pewno zapadnie mi na długo w pamięci. Chociaż nie wiem jak mogłoby być inaczej w przypadku Pani Hoover. Jak zwykle oprócz niezapomnianej historii, kreacja bohaterów również jest na najwyższym poziomie. Zachęcam do czytania i jeszcze raz dodam, że COLLEEN HOOVER NIGDY NIE ZAWODZI!

"If she's not careful, I might just fall in love with her. Tonight."

"You can't leave...

Caroline | 2016-08-04
Przeczytana: 03 sierpnia 2016

Po przeczytaniu tej powieści siedziałam przez kilka godzin, zastanawiając się co mogłabym o niej napisać.
I po tych kilku godzinach, nadal nie wiem. Mam w głowie tyle myśli, że ciężko mi je jakoś uporządkować i ubrać w słowa.
Niemniej jednak postaram się, ponieważ ta książka nie zasługuje na to, by przejść obok niej bez poświęcenia jej chociażby kilku zdań.

Więc... Zacznijmy od początku.

Kiedy Ben i Fallon się poznają, mają po osiemnaście lat. Jednak mimo młodego wieku, oboje przeżyli więcej niż niejeden dorosły.
Fallon, mając 16 lat ledwie uniknęła śmierci w pożarze. Od tamtego momentu jej ciało i duszę pokrywają blizny.
Dziewczyna, będąc młodszą, występowała w popularnym serialu i była świetnie zapowiadającą się aktorką. Niestety, po wypadku anulowano jej kontrakt, a jej kariera aktorska się skończyła.
Można się więc domyślić, że na tym wszystkim ucierpiała również jej pewność siebie i poczucie własnej wartości.

Z kolei Ben - stracił oboje rodziców. Tatę - kiedy miał...

Justyna | 2016-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2016

To moja trzecia książka Pani Hoover i naprawdę jestem w stanie stwierdzić, że ją uwielbiam. Jak w przypadku "Never, Never" tak i teraz miałam wrażenie, że książka zaczyna się bardzo infantylnie i niektóre dialogi są słabe. Ale znowu wszystko cudownie się zmieniło, w końcu bohaterowie mają po 18 lat i zaczynają dorastać i dojrzewać. A wraz z nimi dojrzewają ich historie. Książka jest REWELACYJNA! 9 listopada przypadkowo spotykają się Ben, początkujący pisarz, i Fallon, dobrze zapowiadająca się kiedyś aktorka. Od tej pory ich życie zmieni się o 180 stopni, a oni co roku w tym samym dniu będą się spotykać, aby lepiej się poznać. Brzmi nieprawdopodobnie, ale ta fabuła jest tak wciągająca, że strony książki same się przewracały. Wyobraźmy sobie, że spotykamy kogoś tylko raz w roku na parę godzin i jesteśmy w stanie się w tej osobie zakochać. Jak silne musi być to uczucie, że czekamy ten rok i odliczamy dni do spotkania? O tym przekonacie się czytając tę książkę. Colleen Hoover wprowadza...

Patronaty tygodnia

Początek listopada przynosi kolejne premiery wydawnicze. W tym tygodniu polecamy dziewięć tytułów pod naszym patronatem, które w najbliższych dniach trafią do księgarni. Wśród nich najnowsza prowokacyjna powieść Mario Vargas Llosy, „Dzielnica występku” i czwarty tom cyklu Vincenta V. Severskiego „Niepokorni”.

Colleen Hoover. O Kopciuszku, który został Królową New Adult

Jeszcze trzy lata temu żyła w mobilnym domu wraz z mężem i trójką dzieci. Jako pracownica socjalna ledwo wiązała koniec z końcem. Swoją debiutancką powieść napisała na pożyczonym od matki minilaptopie, któremu brakowało kilku przycisków. Dziś fani, którzy pieszczotliwie nazywają ją Królową, niecierpliwie odliczają dni do premiery kolejnej książki.