Potwór z szafy

Tłumaczenie: Karolina Jaszecka
Cykl: Skrzynka Potworów (tom 9)
Wydawnictwo: Tako
El monstre de l'armari
potwór, szafa, straszydło
Villiana

Romek, potwór z szafy, rozpoczyna samodzielne życie i wyrusza na poszukiwanie szafy, w której mógłby zamieszkać. Łut szczęścia sprawia, że udaje mu się znaleźć miejsce pełne jego ulubionych przysmaków.

źródło opisu: http://tako.biz.pl

źródło okładki: http://tako.biz.pl

Jedna z fajniejszych książeczek ze Skrzynki Potworów. Jedyne potwory z szafy jakie znałam do tej pory to te z bajki „Potwory i spółka”, które straszyły dzieci celem pozyskiwania energii z ich krzyku. Tutaj podejście jest inne, mimo iż z wyglądu potwory z szafy mogą wydać się przerażające, ich celem nie jest straszenie ludzi, ale spokojne życie rodzinne w szafie i pozyskiwanie pożywienia w postaci ubrań. Całość wydała mi się interesująca, zarówno historia oraz rysunki były całkiem zgrabne i przyjemne.

Książeczka przedstawia historię Romka, który jest już na tyle dorosły, że rodzice wysyłają go w bańce mydlanej na poszukiwanie jego własnej szafy, gdzie zacznie samodzielne życie. Czy Romkowi się powiedzie i znajdzie odpowiednią szafę?

Fajna opowieść z miłym zakończeniem. Dodatkowo główny bohater budzi naprawdę dużą sympatię.