Balbina i Bambak. Pralka w lesie

Wydawnictwo TADAM
2018-09-06
2018-09-06
książki wydawnictwo TADAM Jacek Frąś Balbina i Bambak

Okładka książki Zeszyty komiksowe #32 Ziny Jakub Babczyński, Tadeusz Baranowski, Edyta Bystroń, Tomasz Chlewiński, Krzysztof Churski, Wojciech Ciesielski, Michał Czajkowski, Ryszard Dąbrowski, Jacek Frąś, Michał Gasewicz, Daniel Grabowski, Jakub Jankowski, Grzegorz Janusz, Damian Kaja, Kasia Kamieniarz, Piotr Klonowski, Kosmiczna ekspedycja kube, Daria Kostaniak, Marta Kostecka, Łukasz Kowalczuk, Anna Krztoń, Aleksander Kunin, John Paul Leon, Krzysztof Lichtblau, Marcin Łuczak, Piotr Machłajewski, Pavol Moravčík, Bartłomiej Nahajski, Tomasz Niewiadomski, Michał Nowakowski, Krzysztof Owedyk, Karolina Plewińska, Tomáš Prokůpek, Ojciec Rene, Marcin Rustecki, Bartosz Słomka, Agata Sutkowska, Anna Maria Sutkowska, Adam Święcki, Dominik Szcześniak, Piotr Szulc, Yumeji Takehisa, Rafał Otoczak Tomczak, Michał Traczyk, Rafał Trejnis, Krzysztof Tymczyński, Vanitachi, Artur Wabik, Grzegorz Wawrzyńczak, Filip Wiśniowski, Dennis Wojda, Ewa Wyrwa, Przemysław Zawrotny
Zeszyty komiks... Jakub Babczyński, T...
Okładka książki Польский комикс на фестивале «КомМиссия» в Москве (Komiks polski na festiwalu KomMissia w Moskwie) Tadeusz Baranowski, Janusz Christa, Jacek Frąś, Krzysztof Gawronkiewicz, Ernesto Gonzales, Marcin Jabłoński, Grzegorz Janusz, Maciej Jasiński, Sławomir Jezierski, Berenika Kołomycka, Tomasz Lew Leśniak, Piotr Machłajewski, Jacek Michalski, Jakub Rebelka, Grzegorz Rosiński, Marcin Rustecki, Andrzej Sawicki, Ryszard Siwanowicz, Rafał Skarżycki, Michał Śledziński, Marzena Sowa, Wojciech Stefaniec, Dominik Szcześniak, Benedykt Szneider, Bartosz Sztybor, Jerzy Szyłak, Paweł Timofiejuk, Tomasz Tomaszewski, Rafał Otoczak Tomczak, Przemysław Truściński, Dennis Wojda, Maciej Wojtyszko, Jerzy Wróblewski, Katarzyna Zawadka
Польский комик... Tadeusz Baranowski,...
Okładka książki Mutagen Krackle - 1. Michael Dialynas, Michael Francis, Jacek Frąś, Cliff Galbraith, Henryk Glaza, Jakub Górecki, A. Shay Hahn, Tomasz Kaczkowski, Łukasz Kowalczuk, Paweł Mączewski, Piotr Nowacki, Unka Odya, Jack Teagle, Darryl Young
Mutagen Krackl... Michael Dialynas, M...

Być może zbyt wiele wymagam, ale nie rozumiem aż takiego zachwytu nad tą książką. Jest pomysłowa - to prawda! Stworzenie Bambaków jest cudownym pomysłem. Uwielbiam kreowanie zupełnie nowych stworzeń i ich małego uniwersum. Są akcenty humorystyczne. Las przedstawiony został jako kraina zamieszkała przez przeróżne fantastyczne stworzenia, a granica między światem realistycznym i fantazją jest zatarta. A oprawa graficzna świetnie wzbogaca tekst. Niestety to, co jest bazą, a więc fabuła, sama historia wydaje się być chaotyczna i wybrakowana - czy też stylizowana na tok myślenia dziecka, które w biegu opowiada wymyśloną historię, jednak trudno to nazwać udanym zabiegiem. Mamy coś, co przypomina twist fabularny, jednak to zupełnie nie przekonuje. Największym minusem jest fakt wykorzystania pralki, w której mają "umyć się" stworzenia i dziecko. Dopisek od autora, który przestrzega dzieci przed wykorzystywaniem pralki do tego celu nie wystarczy - przecież dziecko zapamięta treść książki. I szkoda, naprawdę, bo inne elementy są naprawdę obiecujące. Jeśli autor wymyśliłby inne fabularne rozwiązanie, całość wyglądałaby o niebo lepiej.

zaczytanamamabook.blogspot.com
„BALBINA I BAMBAK. PRALKA W LESIE” RECENZJA
Książka „Balbina i Bambak. Pralka w Lesie”
Autor Jacek Frąś
Ilustracje Jacek Frąś
Rok wydania 2018
Wydawictwo Tadam
Bambaki są z Polski, ale zamieszkują cały świat od Afryki po Australię.
Książka dedykowana jest dla dzieci, które ukończyły 4 rok życia, natomiast trafi również do najmłodszych, którzy sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją.
Opowiada małej dziewczynce, która podczas drogi do zerówki, spotyka na swej drodze Bambaka Zygmunta. Przyjaciel potrzebuje pomocy Balbiny. Co wydarzyło się później? Przekonajcie się koniecznie.
Książka opowiada o przepięknej historii przyjaźni i o tym, że w życiu każdego z nas pomimo wielu obowiązków i trosk, zawsze powinien się znaleźć czas na chęć niesienia pomocy innym. Takim przykładem jest zachowanie tytułowej bohaterki. Książka porusza również taką cechę u dzieci jaką jest obowiązkowość. „Cześć. Teraz nie mogę. Idę do zerowki”. Opowieść zawiera również treści dydaktyczne, może zachęci nasze maluchy do ćwiczenia pisowni?

,,Balbina i Bambak. Pralka w lesie” to zabawna i ciepła historia, która inspiruje. Mała ilość tekstu i wspaniałe ilustracje przeniosą Was w inny kolorowy świat, gdzie wyobraźnia pracuje na najwyższych obrotach.

Ta niesamowita książka autorstwa Jacka Frąś jest początkiem bardzo interesującej serii dla dzieci!
Cóż może być bardziej wciągające dla małego czytelnika, niż opowieści o taplaniu w błocie? Kąpiel w pralce, w lesie?
Ciekawostka
Na stronie internetowej www.bambaks.com możemy zakupić Bambaki te małe tulaśniaki z wielkimi osobowościami. Każdy Bambak wykonany jest ręcznie z filcu lub polaru i wypełniony puchem poliestrowym. Nie powoduje alergii. Bambaki są przytulankami dla dzieci i przyjaciółmi dla dorosłych.
Wasza
@zaczytana.mama_books

zaczytanamamabook.blogspot.com
„BALBINA I BAMBAK. PRALKA W LESIE” RECENZJA
Książka „Balbina i Bambak. Pralka w Lesie”
Autor Jacek Frąś
Ilustracje Jacek Frąś
Rok wydania 2018
Wydawictwo Tadam
Bambaki są z Polski, ale zamieszkują cały świat od Afryki po Australię.
Książka dedykowana jest dla dzieci, które ukończyły 4 rok...

"Balbina i Bambak. Pralka w lesie", to kolejna wspaniała publikacja od Wydawnictwa Tadam. Jej autorem i ilustratorem, jest Jacek Frąś. Książka bardzo mi się spodobała. Zarówno jej forma - uwielbiam książki w twardej oprawie- jak i treść. Tekstu jest niewiele. Duża czcionka i proste zdania, ułatwiają samodzielne czytanie. Ilustracje są dość oryginalne, dopełniają się z tekstem idealnie. A Bambaki, to bardzo fajne słodziaki 😉 Są naprawdę urocze. To, co nie uszło mojej uwadze (jestem wzrokowcem),to postać stworka na wózku inwalidzkim. Stworek jest niewielki i można go nie zauważyć od razu. Jego obecność w książce może sprowokować do rozmowy na temat niepełnosprawności.

Z miejsca poczułam sympatię do Zygmunta. Patrząc na tego uroczego stworka, na mojej twarzy pojawia się uśmiech. Taki słodki okularnik... 😀 Historię czyta się bardzo szybko, jest przyjemna w odbiorze. A jak się ona zakończy dla naszych bohaterów? Na końcu książki, Jacek Frąś zamieścił bardzo ważną informację dla dzieci. Wiadomo, że dzieci mają bogatą wyobraźnię i głowę pełną pomysłów na dobrą zabawę i miejsca, w których można się bawić. Nie wszystkie na nią są jednak bezpieczne, dlatego autor ostrzega przed tym. W książce może to się zdarzyć, jednak to tylko fikcyjna historia, w której wszystko jest możliwe! Książka bardzo nam się spodobała, myślę, że zauroczy i Was!

Polecamy gorąco!!!

Super zabawna historia, trochę o przyjaźni, trochę o podążaniu własną ścieżką, a trochę o dylematach rezolutnej dziewczynki. Polecam gorąco!

Dziś nietypowo =) bo dam dojść do głosu mojemu pięciolatkowi, któremu kompletnie odjechana opowieść o Bambakach, pralce, błocie i innych dziwadłach bardzo przypadła do gustu.

Antoś: Dzień dobry! Dzisiaj będziemy przedstawiali taką książkę, gdzie będziemy po prostu przedstawiali dziwne stworzaki.

Ja: Antosiu, co myślisz na temat książeczki?
Antoś: Jest bardzo wspaniała. Podoba mi się bardzo.

Ja: Jaka scena najbardziej Ci się podobała?
Antoś: Kiedy oni po prostu kąpali się w błocie.

Ja: Ty byś chciał się wykapać w błocie czy nie bardzo?
Antoś: Nie, nie, nie.

Ja: A tak w ogóle, to jak się nazywają stworzaki z tej książki?
Antoś: Bambiaki. (nie poprawiałam, bo brzmi bardziej miękko dla uszka;))

Ja: O narysowanie jakiej literki Bambak prosił Balbinę?
Antoś: A

Ja; Po co Balbina została wezwana przez Bambaki?
Antoś: Żeby wyczyścić Krzysia.

Ja: A co ten Krzyś zrobił?
Antoś: Wykąpał się w błocie. I był bardzo brudny. Był koloru czarnego.

Ja: Co myślisz o rysunkach w tej książce?
Antoś: Są idealne.

Ja: Czy wiesz jak się obsługuje pralkę?
Antoś: (z wahaniem) nie? (podpowiadam: trzeba otworzyć...) pralkę, wsypać proszek, włożyć Bambaka i... i...

Ja: I nacisnąć przycisk aby Bambak się wyprał i wirował. A powiedz mi co umie robić Balbina pod wodą?
Antoś: Otwierać oczy. Ja nie umiem.

Ja: Jak byś w kilku słowach opisał tę książeczkę?
Antoś: Duża jest nawet. Spora. Ma ładną okładkę. I wszystkie kolory ma fajne.

Ja: Ta bajeczka Ci się podobała? Była wesoła, smutna?
Antoś: Była wesoła. Super! Bardzo mi się pobadała, bo te stworki się kąpały w automatycznej pralce.

Ja: Gdybyś miał określić w skali 1 do 10 jaka jest ta bajka, to ile by to był?
Antoś: (po chwili zastanowienia) yyy 10/11.

Reasumując: Balbina i Bambak. Pralka w lesie zrobiła na moim dziecku ogromne wrażenie. Gwoli ścisłości – na mnie mniejsze;),ale to dziecko ma się zachwycać a mama z tegoż zachwytu cieszyć. To fantastyczna (nawet z lekka ekscentryczna;) opowieść o Balbinie, która w drodze do przedszkola zostaje poproszona przez Bambaka Zygmunta o pomoc przy doprowadzeniu umorusanego Krzysia do porządku. Na ścieżce prowadzącej do lasu znajdują automatyczną pralkę. Postanawiają odnaleźć Krzysia, przyprowadzić go do pralki i cisnąć do bębna. Czy odnajdą brudaska Bambaka, co ich spotka po drodze i jak zakończy się ta historia? Odpowiedz znajdziecie w książce Balbina i Bambak. Pralka w lesie. =)
Ta opowieść jest dla mnie zbyt abstrakcyjna i odrobinę nielogiczna, ale Antoś odnalazł się w świecie Bambaków idealnie. Na dokładkę pani z przedszkola Antosia ma na imię tak samo jak pani z przedszkola Balbiny =)

Antoś: Mamo? Poproś panią, aby druga część Bambiaków była w środę, okej? =)

Nie pozostaje mi nic innego jak poprosić Pana Jacka i Wydawnictwo TADAM, aby rozważyli jak najszybsze wydanie części drugiej. Najlepiej w najbliższą środę;)

Ja: Antosiu, co myślisz na temat książeczki?
Antoś: Jest bardzo wspaniała....

• Dla dzieci
  • Nuka