Przeogromny krokodyl i inne zwierzęta

Okładka książki Przeogromny krokodyl i inne zwierzęta Roald Dahl
Okładka książki Przeogromny krokodyl i inne zwierzęta
Roald Dahl Wydawnictwo: Znak emotikon opowiadania, powieści dla dzieci
opowiadania, powieści dla dzieci
Znak emotikon
2018-01-29
2018-01-29

Okładka książki Nigdy nie dorastaj! Quentin Blake, Roald Dahl
Nigdy nie dora... Quentin Blake, Roal...
Okładka książki The Witches Penelope Bagieu, Roald Dahl
The Witches Penelope Bagieu, Ro...
Okładka książki Wielkomilud Roald Dahl, Marianna Sztyma
Wielkomilud Roald Dahl, Mariann...

Okładka książki W lesie (pop-up) Anouck Boisrobert, Louis Rigaud, Sophie Strady
W lesie (pop-up) Anouck Boisrobert, ...
Okładka książki Kefir w Kairze, czyli podróże palcem po mapie Joanna Rusinek, Michał Rusinek
Kefir w Kairze... Joanna Rusinek, Mic...
Okładka książki Kosmiczne święta Ingelin Angerborn, Per Gustavsson
Kosmiczne święta Ingelin Angerborn, ...

Bardzo fajne historie, których bohaterami są zwierzęta i ludzie. Najbardziej rozbawiło mnie opowiadanie o żarłocznym krokodylu. Polecam także przeczytać inne książki Roalda Dahl’a.

Fajna książka dla dzieci. Najbardziej podobało mi się ostatnie odpowiadanie o żyrafie, pelikanie i małpie :) Ale wszystkie opowiadania mają swój sens i morał :) No i do tego należy dodać ładne (i charakterystyczne) ilustracje Quentina Blake'a. Naprawdę warto poczytać dzieciakom.

Świetne opowiadania dla dzieci! Moja 5-latka uwielbiała ich słuchać, a przy tym śmiała się prawie przy każdym zdaniu. Ja tę książkę z resztą też uwielbiam 😁

Tak się złożyło, że po raz kolejny wypożyczyłam książkę, która przeogromnie podobała się mojemu małemu słuchaczowi, a niekoniecznie mojej skromnej osobie. To łopatologiczne moralizatorstwo w opowiadaniu o magicznym palcu, ten przeogromny krokodyl, który chodził i koniecznie chciał kogoś pożreć, jakoś do mnie nie przemówiły. A młodociany czytelnik piszczał z zachwytu. Hmm… Cóż, to właśnie ten moment kiedy zaskakują mnie wybory dokonywane przez dzieci. Konwencja książki absolutnie bajkowa, raczej nie należy oczekiwać poszerzenia wiedzy. Jeśli chodzi zaś o to czy warto czytać, cóż, dalibóg nie wiem. Szkody nie będzie, a dzieciom się podoba.

Roald Dahl to naprawdę mistrz opowieści!
Wydawnicza nowość zawierająca 3 opowiadania Dahla: Przeogromny krokodyl, Magiczny palec oraz Żyrafa, Peliś i ja.

Tak jak zawsze w przypadku Roalda Dahla z humorem, pomysłem i mądrze. Do tego książka wydana starannie, w twardej oprawie, z pięknymi i przyciągającymi uwagę młodszego Czytelnika ilustracjami.
Bardzo polecam!

Roald Dahl to naprawdę mistrz opowieści!

Bardzo polecam!

• Dla dzieci
  • Książki dla dzieci
  • Dla Natusia
  • KUPIĆ DO BIBLIOTEKI

Dodaj cytat z książki Przeogromny krokodyl i inne zwierzęta