Wilkołak

Tłumaczenie: Karolina Jaszecka
Cykl: Skrzynka Potworów (tom 10)
Wydawnictwo: Tako
6 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
wilkołak
Villiana

Franek nie może się doczekać, kiedy zza deszczowych chmur wychyli się księżyc w pełni. Bez księżyca prawdziwy wilkołak nie może wyć!
Czy pomysłowy kandydat na wilkołaka poradzi sobie z tym problemem?

źródło opisu: http://tako.biz.pl

źródło okładki: http://tako.biz.pl

Ostatnia książeczka ze Skrzynki Potworów. Historia fajna, ale szału nie było.

Opowieść o wilkołaku Franku, który aby stać się pełnokrwistym wilkołakiem musi zawyć oraz kogoś porządnie wystraszyć była dość urokliwa. Jak to bywa w książeczkach tego autora, nic nie jest proste i postacie na drodze spotykają masę komplikacji. Jak zawyć do księżyca, kiedy niebo spowijają chmury i cały czas leje deszcz? Franek ma na to kilka pomysłów. Czy mu się uda zanim wzejdzie słońce?

Sam bohater był sympatyczny, kibicujemy mu w jego próbach stania się prawdziwym wilkołakiem. Można się pobawić z dzieciakami w wydawanie wilkołaczych dźwięków i powyć sobie gromadnie, co jest naprawdę mega frajdą. Ale zawiedziona jestem trochę przebiegiem akcji, nie spodziewałam się, że coś jest w stanie zastąpić księżyc. Ale plus za próbę Franka pozbycia się chmur. Jakby się okazało, że to działa w taki sposób, w każdy ponury dzień stałabym z kijem na dachu domu ;)

Jeśli miałabym oceniać Skrzynkę Potworów w całości,...