Potwór z szafy

Okładka książki Potwór z szafy
Enric Lluch Wydawnictwo: Tako Cykl: Skrzynka Potworów (tom 9) opowiadania, powieści dla dzieci
32 str. 32 min.
opowiadania, powieści dla dzieci
Skrzynka Potworów (tom 9)
El monstre de l'armari
Karolina Jaszecka
potwór szafa straszydło

Okładka książki Pazurzak Charlotte Pardi, Margarita del Mazo
Ocena 7,0
Pazurzak Charlotte Pardi, Ma...

Jedna z fajniejszych książeczek ze Skrzynki Potworów. Jedyne potwory z szafy jakie znałam do tej pory to te z bajki „Potwory i spółka”, które straszyły dzieci celem pozyskiwania energii z ich krzyku. Tutaj podejście jest inne, mimo iż z wyglądu potwory z szafy mogą wydać się przerażające, ich celem nie jest straszenie ludzi, ale spokojne życie rodzinne w szafie i pozyskiwanie pożywienia w postaci ubrań. Całość wydała mi się interesująca, zarówno historia oraz rysunki były całkiem zgrabne i przyjemne.

Książeczka przedstawia historię Romka, który jest już na tyle dorosły, że rodzice wysyłają go w bańce mydlanej na poszukiwanie jego własnej szafy, gdzie zacznie samodzielne życie. Czy Romkowi się powiedzie i znajdzie odpowiednią szafę?

Fajna opowieść z miłym zakończeniem. Dodatkowo główny bohater budzi naprawdę dużą sympatię.

Dodaj cytat z książki Potwór z szafy