Mumia

Tłumaczenie: Karolina Jaszecka
Cykl: Skrzynka Potworów (tom 6)
Wydawnictwo: Tako
7 (7 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
La mòmia
bajki
Maja

Plotka o zamknięciu muzeum wywołuje panikę wśród jego mieszkańców.
Mumia postanawia udać się do Egiptu, korzystając z pomocy wypchanego lwa.
Ale czy ktoś może jej powiedzieć, jak ma się tam dostać?

źródło opisu: http://www.tako.biz.pl/mumia.htm

źródło okładki: http://www.tako.biz.pl/mumia.htm

„Mumii z przerażenia bandaże stanęły dęba na głowie.”

Mumia, obok Ciekawskiego George’a i Ignatka, stała się obecnie ulubioną bohaterką mojej córki. Muszę przyznać, że tytułowa Mumia jak i jej przygody również i mi się bardzo spodobały.

Egipska Mumia mieszka sobie spokojnie w sarkofagu w muzeum, kiedy to przypadkiem dowiaduje się, że muzeum ma zostać zamknięte. Przerażona tą wiadomością, razem z innymi muzealnymi eksponatami, w tym jej przyjacielem – wypchanym Lwem, rozmyślają nad tym, co w takich okolicznościach począć. Mumia postanawia wziąć los w swoje ręce i wrócić do swojego domu, do Egiptu. Czy ten plan ma szansę powodzenia?

Mumia naprawdę wzbudza sympatię, pomimo, iż chuda postać w bandażach z dymiącymi zielonymi oczami ziejącymi pustką i skarabeuszem na szyi może w pierwszym odczuciu wizualnie przerażać, to jej mimika i mowa ciała w książeczce są tak komiczne, że automatycznie pojawia się uśmiech na twarzy. Jej perypetie związane z próbami powrotu do Egiptu również są...