Na skraju strefy. Tom 1

Seria: Fabryczna Zona
Wydawnictwo: Fabryka Słów

Broniąc granic Strefy, bronisz wszystkich obywateli Ojczyzny” Wojskowa kompania karna na skraju strefy to nie miejsce dla mięczaków. Ale sprawy naprawdę komplikują się, kiedy sierżant leży na biurku z przestrzeloną głową i pistoletem w ręce. Plutonowy Petrenko, który go znalazł, wypił szklankę wódki, zanim do niego dotarło, że wdepnął w niezłe gówno. Wtedy jeszcze nie wiedział w...

Broniąc granic Strefy, bronisz wszystkich obywateli Ojczyzny”

Wojskowa kompania karna na skraju strefy to nie miejsce dla mięczaków.

Wtedy jeszcze nie wiedział w jakie.

Ucieczka w Zonę, w rocznicę wybuchu reaktora to nie jest najlepszy pomysł, ale jeśli strzelają do ciebie kumple, właściwie nie masz wyjścia.

Prawdziwa historia ze świata S.T.A.L.K.E.R.a jakiej nie powstydziliby się najlepsi autorzy.

Anomalie, bandy mutantów, zaginiony pociąg i cerkiew w środku zony pełna wyznawców, to tylko początek tej opowieści.

Karabin w dłoń, granat do kieszeni i w drogę.

źródło opisu: materiały wydawcy

źródło okładki: materiały wydawcy

Saladyn | 2016-05-04
Przeczytana: 25 kwietnia 2016

NA SKRAJU STREFY

Kilka tygodni temu swoją premierę miała kolejna książka z "pomarańczowej" serii wydawanej przez fabryczną zone. Tym razem debiutant przedstawia nowy punkt widzenia na zonę - mieliśmy już przygody stalkerów oraz bandytów, czas na... żołnierza.
Zona, wraz z anomaliami, mutantami, artefaktami, promieniowaniem - zawsze jest tylko tłem opowieści. W centrum jest zawsze bohater, więc trzeba wymyślić po co ktoś o zdrowych zmysłach pchałby się do strefy zakazanej, ryzykując życiem. Krzysztof Haladyn wymyślił więc żołnierza z kompanii karnej, którego przeniesiono do bazy na obrzeżach strefy. Muszę powiedzieć, że pomysł sprawdza się bardzo dobrze.
Dmitrij Petrenka nie jest specjalnie szczęśliwy w swojej jednostce, ale mogło być dużo gorzej. W pobliżu bazy nie ma anomalii, rzadko kiedy jakiś mutant zapuści się tak daleko - niestety śmierć przełożonego przerwie tą "sielankę" - wydarzenia potoczą się bardzo szybko i nasz wojak trafi do Zony, która zna tylko pobieżnie z filmów...

Livia | 2016-05-23
Przeczytana: 13 maja 2016

W kwietniu 2016 seria Fabryczna Zona powiększyła się o powieść "Na skraju strefy". Książka jest debiutem Krzysztofa Haladyna, młodego twórcy z Wrocławia. Początkujący pisarz to już trzecia osoba wydająca powieść z pomarańczowym trójkątem.

Wystarczy jedno spojrzenie na okładkę, aby wiedzieć, z czym ma się do czynienia. Piękna ilustracja, tuż pod nią imię i nazwisko autora, a nad rozpoznawalny dla każdego miłośnika postapo pomarańczowy trójkąt. Wewnątrz książki mamy liczne czarno-białe piękności. Rafał Szłapa zdecydowanie ma zdolności i przedstawia je, tworząc wiele ilustracji.

Autor bardzo dobrze rozpoczyna swoją opowieść. Główny bohater, żołnierz Petrenko, odnajduje ciało starego lejtnanta. Początkowo nic nie zapowiada nadchodzącej katastrofy. Zaczyna się standardowa procedura – o ile można tak powiedzieć o tajemniczym samobójstwie. Protagonista posłusznie wykonuje swoje rozkazy... Gdyby jednak...

Sylwka | 2017-02-07
Przeczytana: 05 stycznia 2017

Znowu przede mną ona – ziemia skażona – Zona. Tym razem została ona oddana w ręce debiutanta Krzysztofa Haladyna i to razem z jego bohaterem znajdę się Na skraju strefy. ;)

Wojskowa kompania karna Na skraju strefy, a wśród „skazanych” plutonowy Dmitrij Petrenka, który odnajduje ciało lejtnanta. Wygląda na to, iż stary nie wytrzymał i po prostu palnął sobie w łeb. Rozpoczyna się standardowa procedura, w której Petrenko, jak na żołnierza przystało, posłusznie wykonuje rozkazy. Życie w obozie toczy się dalej i nic nie zapowiada nadchodzącej katastrofy. Cóż prawda w okolicy zdarzyło się ostatnio kilka dziwnych sytuacji – jak zbyt blisko pojawiające się mutanty, czy też barszcz Sosnowskiego, ale przecież jesteśmy prawie w Zonie więc i takie rzeczy mają prawo mieć swoje miejsce.

ednak z przybyciem śledczych i nowego dowódcy sytuacja robi się jeszcze dziwniejsza. Pojawia się informacja o natychmiastowej rozbudowie obozu, Petrenka otrzymuje awans i rozkaz wyruszenia poza bezpieczny...

vladimir_pudding | 2016-11-06

"Na skraju Strefy" jest debiutem Krzysztofa Haladyna i mimo, że można to odczuć podczas czytania, nie umniejsza to jakości tej powieści. Być może brakuje w niej obszerniejszych opisów Zony, za to nie brakuje w niej dobrej akcji, interesujących postaci i wciągającej fabuły. Nasz bohater, Sołdat, nie jest może zbyt charakterystyczną postacią, jednak jest w nim coś, za co można go polubić. Co więcej, wyobrażając sobie Sołdata, mam przed oczami Autora tej książki, z czym bardzo lubię się spotykać (jak na przykład w trylogii Michała Gołkowskiego). Haladyn zaskoczył mnie swoimi pomysłami (pociąg, zdarzenia podczas 30 rocznicy awarii w CZAES).

Nieprzerwanie czekam na Tom II, z nadzieją, że nowy autor w Fabrycznej Zonie zaskoczy nas kolejnymi pomysłami. Polecam!

ZojaHawryło | 2017-04-20

Na skraju strefy - książka do której podeszłam z ogromną rezerwą, ale....nie żałuję. Krzysiek Haladyn zabiera nas i ukazuję historię, która jest nieco inna od dziejów w utworach Gołkowskiego czy u Bartka Biedrzyckiego. W odmienny, ale bardzo ciekawy sposób przedstawia nam swoją wizję spojrzenia na Zonę i na....w pewnym sensie uczucie. Kobiety w Zonie? Haladyn ukazuje kobiecość w tak przyjemny sposób, że z uśmiechem na twarzy czyta się te fragmenty. Krzysztof apeluję....pisz jak najwięcej i nie przestawaj!

Bartek Biedrzycki | 2016-05-20

Klasyczny stalker: najpierw samotnik-wyrzutek rusza w Zonę, potem jest spotkanie ze "starym mistrzem", a na koniec rasowy quest i rasowa drużyna. Napisane sprawnym, wciągającym stylem - idealna lektura dla fanów przygodowej fantastyki.

Ithilnar | 2016-10-20

Więcej recenzji książek fantastycznych znajdziesz na www.geek-woman.blogspot.com oraz https://creatiofantastica.com/

Nowiczok

Tytułowy nowiczok to pochodzące z języka rosyjskiego określenie dotyczące żółtodzioba, nowicjusza w danej dziedzinie. Takim nowiczokiem jest główny bohater powieści Krzysztofa Haladyna; nowiczokiem w stalkerskiej tematyce jestem również ja, ponieważ pomimo lektury kilku pozycji z serii Fabryczna Zona, fenomen tego cyklu i wydawać by się mogło niegasnąca popularność literatury postapokaliptycznej, nadal pozostają dla mnie zagadką.

Jak wspomniałam, kilka powieści o stalkerach przeczytałam (czy wydanych przez Fabrykę Słów, czy umieszczonych w uniwersum Metro 2033). W większości przypadków lektura bardzo mnie rozczarowała, ponieważ autorzy za bardzo powielali schematy. Bohaterami zazwyczaj byli buchający testosteronem stalkerzy, co to nie boją się żadnego mutanta i pójdą na niego nawet na bagnety, a wędrówki po rozpadających się kamienicach w poszukiwaniu...

CzarnyIwan | 2016-08-05

Fabryczna Zona z roku na rok powiększa swą ofertę o nowe pozycje , jedną z nich jest
"Na skraju strefy" autorstwa Pana Krzysztofa Haladyna.
Będąc wielkim fanem uniwersum Stalkera książkę przeczytałem w 2 dni i mogę powiedzieć że jest to iście koszerna stalkerska opowieść.
Należy dodać że książka ta jest idealną pozycją dla osób nowych w uniwersum.
Osoby te mogą się utożsamiać z bohaterem który dopiero co poznaje Zone , anomalie , artefakty i zwyczaje stalkerów. Sami bohaterowie są różnorodni i wyraziści, mógłbym dać parę przykładów ale nie będę psuł zabawy przy poznawaniu obsady.
Z całe serca polecam tę pozycję fanom uniwersum i wszystkim "nowiczokom" 9/10.

Marta Zagrajek | 2016-08-15
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane
Przeczytana: 13 sierpnia 2016

Wojskowe kompanie karne to jest temat, który mogłabym czytać nałogowo. Jak dodacie do tego styl, w którym napisana jest książka „Na skraju strefy” Krzysztofa Haladyna, to macie obraz mnie pochłaniającej powieść w jeden wieczór. Należy napomknąć, że to dopiero druga moja powieść z uniwersum S.T.A.L.K.E.R.A (pierwszą była „Lodowa cytadela”). Gołkowski czeka!

„Na skraju strefy” powinien przeczytać każdy, kto uważa się za maniaka wszystkiego co związane ze Strefą, Zoną i Stalkerami. Dla niego będzie to jak zanurzenie w znanym i uwielbianym świecie. Dla każdego innego czytelnika to będzie jak podróż do świata, w którym po parunastu stronach (o dziwo!) chcieliby się znaleźć. Gwarantuję, a jak tego nie poczujecie, to mogę oddać całą swoją biblioteczkę na cele charytatywne.
P.S.
Poproszę więcej wojskowych historii tudzież niebezpiecznych przygód w Zonie spod pióra Krzysztofa Haladyna!

Całość na zukoteka.blox.pl

chiyome | 2017-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2017

Świetnie się bawiłam z tą powieścią, dostarczyła mi mnóstwo rozrywki, dokładnie takiej, jakiej oczekuje po literaturze tego typu. Natychmiast po zakończeniu sięgnęłam po następny tom (niech żyje Legimi!).

Więcej na: