Na skraju strefy. Tom 1

Seria: Fabryczna Zona
Wydawnictwo: Fabryka Słów

Broniąc granic Strefy, bronisz wszystkich obywateli Ojczyzny” Wojskowa kompania karna na skraju strefy to nie miejsce dla mięczaków. Ale sprawy naprawdę komplikują się, kiedy sierżant leży na biurku z przestrzeloną głową i pistoletem w ręce. Plutonowy Petrenko, który go znalazł, wypił szklankę wódki, zanim do niego dotarło, że wdepnął w niezłe gówno. Wtedy jeszcze nie wiedział w...

Broniąc granic Strefy, bronisz wszystkich obywateli Ojczyzny”

Wojskowa kompania karna na skraju strefy to nie miejsce dla mięczaków.

Wtedy jeszcze nie wiedział w jakie.

Ucieczka w Zonę, w rocznicę wybuchu reaktora to nie jest najlepszy pomysł, ale jeśli strzelają do ciebie kumple, właściwie nie masz wyjścia.

Prawdziwa historia ze świata S.T.A.L.K.E.R.a jakiej nie powstydziliby się najlepsi autorzy.

Anomalie, bandy mutantów, zaginiony pociąg i cerkiew w środku zony pełna wyznawców, to tylko początek tej opowieści.

Karabin w dłoń, granat do kieszeni i w drogę.

źródło opisu: materiały wydawcy

źródło okładki: materiały wydawcy

Yevoni | 2019-09-01
Na półkach: Przeczytane, Postapo, 2019
Przeczytana: 01 września 2019

Kawał dobrej stalkerskiej rozwałki!

Nie mogę się za długo rozwodzić nad książką. Zaczyna się spokojnie, ot żołnierz ucieka w Strefę przed swoimi ziomkami. Mniej więcej od tego momentu zaczyna się prawdziwa akcja.
Emocje wręcz we mnie kipiały i nie chodzi tu tylko o zbliżającą się 30'tą rocznicę katastrofy.

Jestem zadowolona, usatysfakcjonowana i idę dalej w Zonę.

kserkses | 2019-09-01
Przeczytana: 01 września 2019

Lekko miło i przyjemnie :) dobra lekturka na pierwszy dzień do poczytania. Zobaczymy co bedzie dalej :D

Ogólnie polecam

bartus0202 | 2019-03-25
Przeczytana: 25 marca 2019

Książka rewelacyjna,trzymająca w napięciu do samego końca serdecznie polecam.

thuban303 | 2018-12-30
Przeczytana: 15 października 2018

Lekka, szybka i przyjemna lektura, chodź dla mnie chyba trochę zbyt lekka. Dużo akcji i jej zwrotów lecz bez głębszej treści.

konvers | 2018-10-30
Przeczytana: 29 października 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Plutonowy Dima, niedoszły strzelec wyborowy, członek karnej kompani stacjonującej na Białoruskiej
granicy zony przez niefortunny splot wydarzeń ląduje w zonie i staje się Sołdatem. Poznaje w niej Skręta.
Jeden potrzebuje przewodnika i nauczyciela, drugi kompana w ten sposób Zona szybko łączy ich losy.
Prosty plan przerzucenia Sołdata z powrotem na Dużą Ziemię szybko weryfikuje Zona. Dwóch stalkerów
zostaje uwikłanych w kolejne przygody. Z czasem wychodzi na jaw ciężka choroba Skręta. Sołdat
postanawia wyruszyć na misie ratunkowo w poszukiwaniu tajemniczego leku.
Po bardzo dobrej serii S.T.A.L.K.E.R. z lekką obawą podchodziłem do tej pozycji. Po zaledwie kilku
stronach obawy mineły i wciągnęła mnie Zona...
Akcja , bez zbędnych przestojów, szybko się toczy. Poczucie humoru autora trafia do mnie niczym
pociski Soldata w kolejnych mutantów. MUST READ dla fanów Zony

MaciupeQ | 2018-08-26

Opinia dotyczy obu części.
Fajnie się czyta, Zona jak się patrzy. Autor ma dobrą rękę, fajne dialogi, fajna akcja.
Badzo podoba mi się pomysł rzucania śrub czy kamyków przed sobą w celu wykrycia anomalii - zdecydowanie bardziej prawdopodobny niż sieć pokrywająca większość Zony wzięta z du*y na bezludziu.
Co mi nie pasuje: za dużo rusycyzmów, szczególnie na początku tomu pierwszego; zbyt prostackie charaktery postaci, w sumie to brak normalnych stalkerów, w zonie spotykają samych bandytów, którzy strzelają do bohaterów z odległości kilometra, tak na wszelki wypadek, żeby się zdradzić niecelnym strzałem.
Najbardziej zaś denerwuje mnie maniera zawężania się pola widzenia i zwalniania czasu za każdym razem kiedy Sołdat skupia się na celowniku.

zsv23 | 2018-07-21

Dupy nie urywa. Trochę za bardzo przypomina grę, a za mało literaturę.

Na plus trzeba zaliczyć fakt, że zaczyna się ciekawie.

Seraff | 2018-06-11

Jest to moja pierwsza książka z uniwersum STALKER... na pewno nie ostatnia.

Kawałek BARDZO dobrego Stalkera. Polecam.

MrPePe1100 | 2018-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2018

Czytałem ją jako odpoczynek po mrocznej i ciężkiej książce Glukhovskiego, miałem zamiar po jej przeczytaniu zabrać się za coś innego, ale historia jest tak wciągająca, tak świetnie wpisująca się w uniwersum Zony, które znamy od Gołkowskiego, że muszę przeczytać drugi tom tuż po skończeniu pierwszego! Książka doskonała, pokazująca Zonę taką jaką znam z wyżej wspomnianego Gołkowskiego, czy gier komputerowych. Niebezpieczna, nieznana, nieprzewidywalna. Można czasem pośmieszkować, ale nie za długo. Serdecznie polecam!