Tytany

Wydawnictwo: Iuvi
Titans
konie, maszyny, wyścig
Ryokami

Odkąd tytany pojawiły się w Detroit, świat Astrid Sullivana obraca się wokół tych pół koni, pół maszyn, które dosiadane przez dżokejów startują w morderczych i emocjonujących wyścigach. Wraz z najlepszą przyjaciółką dziewczyna spędza wiele godzin na torze. Fascynują ją nie tylko emocje związane z wyścigami, ale też to, jak bardzo te zaprogramowane, półmechaniczne stworzenia wydają się prawdziwe. Astrid marzy, by kiedyś dotknąć jednego z nich.…ale też trochę ich nienawidzi. Jej ojciec stracił wszystko na zakładach bukmacherskich. Dziewczyna widzi też przepaść między bogatymi dżokejami, których stać na kosztowne maszyny do jazdy, a jej przyjaciółmi i sąsiadami, którzy czasem ostatnie pieniądze stawiają w zakładach, licząc na łut szczęścia.
Ale kiedy Astrid ma szansę wystartować na jednym z tytanów w derbach, postanawia zaryzykować wszystko. Ponieważ dla dziewczyny stojącej po złej stronie toru wyścigi to coś więcej niż szansa na sławę i pieniądze. To także heroiczna walka o lepszą przyszłość.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Alitka | 2019-06-26
Przeczytana: 25 czerwca 2019

Nigdy nie przechodzę obojętnie obok książki, w której występują konie. Dlatego też moją uwagę przyciągnęła powieść Victorii Scott. Połączenie konia z maszyną wydało mi się kuszącym i ciekawym tematem. Niestety książka nie spełniła moich oczekiwań. Tytułowe Tytany zostały potraktowane bardzo pobieżnie. Wszystko inne w powieści idzie według utartego schematu: Ja (Szara Myszka z talentem matematycznym) muszę uratować świat (mój Dom). Bardzo przeciętnie.

książek: 2031
Embodiment_of_Evil | 2019-06-02
Na półkach: Przeczytane, ***Posiadam***
Przeczytana: 05 maja 2019

Okładka: 6/10
Treść: 6,5/10

Bardzo dobrze się czytało, a książka mi się spodobała. Motyw bardzo podobny do tego znanego mi już z „Wyścigu śmierci”, jednak obydwie książki się różnią. „Wyścig śmierci” wydawał mi się nieco bardziej nostalgiczny, nieco dojrzalszy. Mniej w tamtej książce było akcji, więcej opisów bohaterów i wątków psychologicznych. „Tytany” trochę bardziej przypominają standardową młodzieżówkę, jest więcej akcji i przygód głównej bohaterki podczas pokonywania kolejnych przeszkód w wyścigu. Książka ta bardzo podobna jest do innej serii tej autorki – cyklu „Ogień i woda”, w którym również występował motyw przewodni niebezpiecznego wyścigu.

Główna bohaterka przechodzi trudny moment w życiu. Jej rodzinie grozi eksmisja, ojciec bezskutecznie szuka pracy, a atmosfera daleka jest od radosnej sielanki. Niespodziewanie poznaje Gałgana – z pozoru opryskliwego dziadka, który okazuje się być jednak dawnym konstruktorem Tytanów – mechanicznych koni wyścigowych. Dziewczyna,...

Winky | 2018-05-08

Mówiąc w skrócie: niezła, ale mogłaby być dużo lepsza. Całą lekturę strasznie się irytowałam na zapowiadający się wątek miłosny i na szczęście okazało się, że moje przewidywania nie były słuszne. Strasznie mnie za to mierżą cztery rzeczy:

Tytany. Na początku były opisywane jako połączenie żywych koni z maszyną. Potem na zmianę były informacje o tym, że całe ze stali, że silnik, że maszyna, a tu nagle że oddychają, że jedzą, że skubią wargami włosy - i to chyba nie stalowymi, bo inaczej to by było raczej nieprzyjemne... Tymczasem kiedy dostajemy opisy wyglądu tytanów, absolutnie wszystko wskazuje na maszynę, sama stal, nawet grzywy są z metalowych linek, ani słowa o skórze, kościach, wnętrznościach, no po prostu nic. To jak to, kurde, w końcu jest?!

Wyścig. Choć z początku zapowiadało się dobrze, z każdym kolejnym wyścigiem robiło się coraz bardziej niedorzecznie. Ogień, woda, rowy, wybuchy, LATAJĄCE SHURIKENY, noż w mordę jeża, znowu bezsensowne popłuczyny po "Igrzyskach...

Casinna | 2018-03-22

Powiem tak - książka jest ciekawa ale czegoś mi brakowało jak czytałam. Mimo to uważam, że jest warta przeczytania.

Maria | 2017-11-17

Pozycja dla młodszego czytelnika.

MoznaPrzeczytac | 2017-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2017

"Tytany" Victorii Scott dostały ode mnie mocną siódemkę. Autorce udało się stworzyć prawdziwych, z krwi i kości, bohaterów. Główna bohaterka jest zwyczajną dziewczyną, która pewnego dnia postanawia postawić wszystko na jedną kartę i zawalczyć o lepsze jutro...

Pełna recenzja książki na stronie:

Magda | 2017-07-07
Przeczytana: 30 sierpnia 2016

„Tytany” to książka, którą z łatwością przeczytasz w ciągu kilku wolnych chwil. Nawet nie zauważysz kiedy znajdziesz się w połowie, potem chcesz wiedzieć więcej i czytasz… Opisy gonitw są niesamowite, emocje udzielają się czytelnikowi tak bardzo, ze odnosisz wrażenie bycia naocznym świadkiem całego zdarzenia, jednocześnie denerwując się, gdy poznajesz nazwisko laureata…

Recenzja:http://mamao.pl/tytany-victoria-scott/

Irma Ruszkowska | 2017-06-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Konie

Widać, ze autorka nie chciała się za bardzo skupiać na wątkach pobocznych, ponieważ większość z nich nie została dokładnie wyjaśniona, zostały po prostu rozwiązne, bez żadnego opisu.
Ale zakończenie wspaniałe i książka trzymająca w napięciu.
Cudowna

Marta Wieteska | 2017-04-20

"Maszyny działają cuda, ale i tak potrzeba ludzkiego mózgu, żeby je nadzorował."

Jak bardzo można zaufać maszynie, która jest tylko wytworem ludzkiego umysłu i idealnym zlepkiem części? Maszyny są po to, aby ułatwiać człowiekowi życie, ale bez ludzi nie mają szans na przetrwanie. Potrzebują czasu, nadzoru, a niekiedy nawet zrozumienia, czy emocji. Nie wszystko jest idealne, tylko czasem należy odpowiednio działać i reagować - może i uczuciami.

Kiedy Astrid w wieku trzynastu lat po raz pierwszy widzi tytana za metalową siatką już wie, jakie jest jej marzenie. Co roku niepostrzeżenie wymykała się z domu, aby chociaż rzucić okiem na metalowe konie - zwane tytanami. Mechaniczne bestie, które na swoich grzbietach woziły dżokejów z bogatych rodzin Detroit, niejednokrotnie zmuszając ich do kontaktu z ziemią, co nie zawsze kończyło się lekką kontuzją. Po czterech latach od pierwszego wyścigu dostaję szansę na dotknięcie tytana, a nawet zmierzenie się w Derbach. Stawia na szczęście i...

Suomi | 2017-04-09
Przeczytana: 30 marca 2017

Moje pierwsze spotkanie z twórczością Victorii Scott na pewno nie było miłością od pierwszego wejrzenia. Niemniej na pewno było całkiem udane i planowałam kontynuowanie przygody z jej książkami, a właściwie książką. Oprócz serii o Piekielnym Wyścigu w Polsce ukazała się jedynie jej kolejna powieść Tytany. Nie spodziewałam się po niej nic ponad to, co otrzymałam przy spotkaniu z Tellą, a mimo to otrzymałam coś po prostu genialnego.

Całość na: http://suomianne.blogspot.com/2017/04/tytany-victorii-scott.html