Cienie

Tłumaczenie: Robert P. Lipski
Wydawnictwo: Subdan
Shadows
Animagia

Josh to ponadprzeciętny chłopiec - jest niezwykle inteligentny. Szkoła w jego rodzinnym miasteczku nie jest jednak w stanie zapewnić mu dogodnych warunków rozwoju. Z tego powodu oraz z powodu kilku innych wynikłych okoliczności chłopiec zostaje przeniesiony do Akademii Barringtona, gdzie wśród podobnych sobie rozpoczyna naukę. Szkoła ma jednak pewne tajemnice...

źródło opisu: własne

źródło okładki: zdjęcie autorskie

mark00s | 2013-05-04

Książka jest dość interesująca, porusza problem, którego rozwiązanie spędza sen z powiek wielu naukowcom - informatykom i biologom.
Widać, że autor pewne pojęcie o informatyce miał, chodź oszczędza nam szczegółów działania sieci.

Książkę ogólnie czyta się lekko i szybko, historia jest ciekawa, choć obecnie już nieaktualna.

Animagia | 2013-04-11
Przeczytana: 10 kwietnia 2013

Ludzki umysł cały czas nieodgadniony...

Josh, jako niezwykle inteligentny młody człowiek, nie odnajduje się w towarzystwie swoich przeciętnych rówieśników. Dopiero gdy trafia do Akademii pełnej mu podobnych czuje się lubianym i pełnowartościowym członkiem grupy.

Sielanka nie trwa jednak długo - już kilka dni po przybyciu Josha do nowej szkoły zaczynają się w niej dziać dziwne rzeczy... Jeden z uczniów popełnia samobójstwo, ale jego brat bliźniak twierdzi, że nie umarł; w nocy słychać niewyjaśnione odgłosy... Na domiar złego Josh wraz z przyjaciółką zaczynają uczestniczyć w seminarium, na którym przekraczają cienką granicę między nauką a etyką.

Kiedy znika przyjaciółka Josha postanawia on ją odnaleźć i odkryć tajemnice, jakie skrywa akademia.

Książka jak najbardziej godna polecenia. Dość niepowtarzalna jak dotąd tematyka, ciekawe kreacje bohaterów to jej główne plusy. W ogóle dziwię się, że John Saul jest tak mało popularny w naszym kraju...
Minusem (jednak winą obarczam...