Koło fortuny. Medalion

Tłumaczenie: Danuta Dowjat
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kronika Blackstone". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Da Capo
The Blackstone Cronicles: Twis of fate: the Locket
Koło, fortuny, Medalion
horror
dona

Czarna Postać wybrała kolejną ofiarę, tym razem trafiło na szanowanego i lubianego przez wszystkich bankiera - Julesa Hartwicka. Hartwick ma prawie wszystko - pieniądze, kochającą żonę i córkę, wspaniały dom i przyjaciół, na których może liczyć; niestety "na głowie" ma także kontrolę, która nie przeszkadza mu, dopóki nie otrzyma prezentu od swojego jedynego wroga (w tej roli Czarna Postać). Prezent powoduje, że w Julesa wstępuje zło, nad którym nie potrafi zapanować; ma manię prześladowczą, myśli, że wszyscy spiskują przeciwko niemu. Gdy w końcu rzuca medalion za samochodem, w którym uciekają jego żona, którą prawie zabił, i córka wraz z narzeczonym, szatańska moc przestaje działać, a Jules uświadamia sobie, jaką zbrodnię popełnił. Chce się zabić na schodach zakładu dla obłąkanych, lecz jeszce przed śmiercią daje Olivierowi Metcalfowi informację - fragment układanki, który ma pomóc mu w rozwiązamiu zagadki zakładu dla obłąkanych.

offc | 2012-08-22

Przebudowa zakładu dla obłąkanych w Blackstone zostaje chwilowo wstrzymana, Pierwszy Narodowy Bank w Blackstone zmaga się z kryzysem, a kariera Julesa Hartwicka nie maluje się w zbyt radosnych barwach. Co innego można powiedzieć o jego życiu rodzinnym. Do czasu. W noc zaręczyn córki Jules znajduje tajemniczy podarek. Jak w pierwszej części, fant podrzucony przez naszego tajemniczego mąciwodę w rekordowym czasie burzy szczęście Hartwicków.

Tym razem historia jest nieco bardziej rozbudowana niż w "Lalce" (choć wciąż zamyka się w małej objętości nieco ponad stu stron). Fabuła toczy się trzytorowo, choć skupia się głównie na Hartwickach, śledzimy również poczynania Olivera - który zdaje się ma do odegrania ważną rolę w całej historii - i Rebeki Morrison. Zamiast ciągłego dorzucania nowych postaci skupiamy się na tych, które poznaliśmy już we wstępie do serii, dzięki temu powieść jest zdecydowanie bardziej płynna i spokojnie można się skupić na śledzeniu intrygi, bez zbędnego...

Anita | 2011-08-12
Przeczytana: kwiecień 2011

Po mimo krótkiej historii, która jest doskonała na jeden wieczór, to książka jest świetna. Chociaż mając świadomość tego co nastąpi jest trochę irytująca, ale myślę, że da się przeżyć.

Elena | 2016-08-30
chyzwar | 2016-07-18