Dotyk zła

1 310
A Perfect Evil
9788327620323
Zombek

Kiedy seryjny morderca Ronald Jeffreys został skazany na śmierć i stracony, mieszkańcy Platte City odetchnęli z ulgą. Jednak trzy miesiące później znaleziono ciało kolejnej ofiary. Dziesięcioletni chłopiec zginął w taki sam sposób, w jaki zabijał Jeffreys. Koszmar powrócił ze zdwojoną siłą. Śledztwo w tej sprawie prowadzi szeryf Nick Morelli. Pomaga mu młoda agentka FBI Maggie O'Dell, wybitna specjalistka od tworzenia profili psychologicznych seryjnych morderców. Rozpoczyna się dramatyczna gra z czasem. Ginie następny chłopiec, a siostrzeniec szeryfa zostaje porwany. Dochodzenie komplikuje się, każdy kolejny trop prowadzi donikąd. Jedyna wiarygodna poszlaka jest zbyt przerażająca, by w nią wierzyć...

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: skan własny

kryminalnakuchnia | 2018-03-13

Pamiętam, że moją przygodę z kryminałami rozpoczynałam od książek Joanny Chmielewskiej. Późne lata 90-te, książki w cenie dwutygodniowego studenckiego wyżywienia, dostępność i różnorodność tytułów praktycznie znikoma. Niespełna dwadzieścia lat później, to jakby inna czasoprzestrzeń. Do wyboru, do koloru, nowe, używane, dostępne w księgarniach w bibliotekach czy na pchlich targach. Nie jest zatem prostą sprawą wybrać, spośród tej całej chmary książek, tę, która będzie odpowiadała naszym gustom.

Przyznam się szczerze, że ja sięgnęłam po “Dotyk zła” zupełnie przypadkowo. Nie miałam wobec niej żadnych oczekiwań. Z tego co pamiętam nie przeczytałam nawet jej streszczenia. I dobrze się stało, bo książka totalnie mnie zaskoczyła.

Lekki styl pisania autorki, krótkie, ale treściwe rozdziały, przejrzysta wielowątkowość, która utrzymana jest w doskonałym tempie, w połączeniu z ciekawymi nietuzinkowymi postaciami dała mi poczucie książkowego spełnienia.

Główna bohaterka Maggie O’Dell,...

LelandLester | 2016-03-10

Nieduże amerykańskie miasteczko w Nebrasce. Trzy miesiące temu schwytano tam i skazano seryjnego mordercę dzieci. Powrót do normalności wśród lokalnej społeczności nie trwa jednak długo. Zostają znalezione kolejne zwłoki chłopca, a modus operandi sprawcy jest praktycznie identyczny jak skazanego. Z pomocą miejscowemu szeryfowi przyjeżdża agentka O’Dell, specjalistka od tworzenia portretów psychologicznych morderców i osoba z bagażem własnych problemów osobistych. Na miejscu spotyka nieprzygotowanego na taką tragedię młodego szeryfa, któremu bardziej w głowie kwestie towarzyskie niż prowadzenie dochodzenia kryminalnego.

Jasność:

Dzięki tej książce, spowiedź w konfesjonale nabiera nowego, niekoniecznie pożądanego dla księży, spojrzenia… To właśnie jedna z tych rzeczy, która zostaje z nami po lekturze.
Jeszcze nigdy 500 str. – ta mała cegiełka, którą trzymałem – nie było dla mnie tak dalekie od poczucia przytłoczenia już na sam widok grubości, a co dopiero snucia w głowie obliczeń z...

Marago | 2016-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2016

Nie zostanę wielbicielką Alex Kavy. Czytając książkę "Dotyk zła" miałam poczucie marnowanego czasu. Nie jest to moja ulubiona literatura, chociaż rozumiem, że innym czytelnikom może się podobać.

aerien | 2013-08-17
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2013
Przeczytana: 17 sierpnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

O mamo! Świetna książka! Nareszcie rozumiem fenomen Alex Kavy. Czyta się super. Polubiłam główną bohaterkę i cieszę się, że to dopiero początek mojej przygody z agentką specjalną Maggie O'Dell.
Podobało mi się niemal wszystko: żywy, potoczny język, plejada barwnie wykreowanych postaci, możliwość śledzenia akcji z wielu perspektyw, bo autorka oddaje głos kilku bohaterom (wgląd w ich psychikę - w tym w psychikę mordercy - bezcenny), wiarygodny wątek miłosny, no i fabuła, oczywiście. Mimo że sprawcę brutalnych zabójstw małych chłopców możemy wytypować bardzo szybko, nie przeszkadza to cieszyć się odkrywaniem coraz to nowych faktów, i kibicować śledczym. Napięcie, które towarzyszy nam od początku, nie zniknie do ostatniej strony - a lepszego zakończenia nie mogłam sobie wymarzyć. Świetne jest. I zachęca do sięgnięcia po kolejny tom cyklu.
Kurcze, sama nie wierzę, że to robię, wszak to tylko lekkie kryminalne czytadło - ale dodaję do ulubionych. A co! Świetnie się bawiłam.

Przebudzona | 2015-10-26
Przeczytana: 24 października 2015

Ach Kava, Kava... jest jak najlepsza kawa na świecie ;). Z pewnością podniesie ciśnienie i nie da za bardzo odetchnąć :). Tempo akcji mknie z zawrotna prędkością, a to dzięki krótkim rozdziałom i oczywiście interesującej zbrodni a raczej zbrodniom.

Pani Kava, a nie Pan, taa z początku myślałam, że jest facetem ;), zaserwowała świetną ucztę dla czytelników. Z premedytacją dała jak na tacy pewne podejrzenia kto jest tym złym, a potem umiejętnie motała i uśpiła moją czujność.

Zdecydowanie podobał mi się opis napięcia seksualnego, które wytworzyło się między Maggie O'Dell i Nickiem Morrelli - iskrzyło :), a przez playboy'owy styl bycia Nicka nie było mu łatwo podczas takich "spięć", ale trzymał się dzielnie, póki co ;).

Sama historia była świetna i trzymała w napięciu, A 512 str. to pestka, aż szkoda mi było, gdy musiałam odrywać się od książki, tak bardzo byłam ją pochłonięta.

Z całego serducha Polecam, bo Kavy nigdy dość i ja już zamówiłam sobie drugą dawkę owej przyjemności...

Magdalena | 2014-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zdecydowanie polubiłam książki tej autorki. Przez cały czas trzymał mnie w napięciu ten thriller psychologiczny. Dochodzi do morderstwa małego chłopca. Był poszukiwany przez kilka dni, aż w końcu znaleziono jego ciało. Ma kilka cięć nożem i został nasmarowany olejem. Jakby morderca dał mu ostatnie namaszczenie. Później dochodzi do kolejnego porwania i morderstwa. Nick ( szeryf ) i agentka specjalna Maggie O'Dell starają się rozwikłać tę zagadkę. Seria morderstw jest podobna do wcześniejszych przypadków, tylko że wtedy morderca został uchwycony i stracony. Z zza grobu chyba nie wyszedł i nie zaczął znów zabijać. Temperatura rośnie. Całe miasteczko żyje w napięciu. Sprawa staje się jeszcze bardziej dramatyczna, gdy porwany zostaje siostrzeniec szeryfa. O dziwo morderca wybiera chłopców z rozbitych rodzin, wychowywanych tylko przez matkę. Ów seryjny zabójca chce uchronić swoje ofiary mordując je. Polecam : >

Stokrotka | 2016-07-19
Przeczytana: 14 lipca 2016

Senne miasteczko Platte City w Nebrasce było oazą spokoju. Policja interweniowała tylko w przypadku bójki lub kolizji samochodowej. Morderstwo? Nie, dziękujemy! Nie u nas! I nagle … trach! Strach paraliżuje mieszkańców. Ofiarą mordercy psychopaty zaczynają padać dziesięcioletni chłopcy. Na pomoc lokalnemu szeryfowi przybywa agentka FBI - Maggie O'Dell.

Moje pierwsze spotkanie z Kavą nastąpiło w pociągu. Dziewięciogodzinna podróż i „Dotyk zła”.
Po przeczytaniu ostatniej strony odłożyłam książkę z postanowieniem zdobycia kolejnego tomu. Powieść wciąga i zaciekawia, choć daje się odczuć, że to początek cyklu. Widać niedociągnięcia, miejscami napięcie siada, a para głównych bohaterów zachowuje się jak żywcem wyjęta z Harlequina. Maggie O'Dell nie do końca mi się spodobała jako agentka FBI. Czasem odnosiłam wrażenie, że nie jest zbyt bystra, a innym razem miałam jej za złe jakąś taką kluchowatą miękkość. Zachowania i „profesjonalizmu” szeryfa Nicka Morrelliego nie skomentuję. Brak...

Tomek | 2017-12-07

To moje drugie spotkanie z autorką,pierwsze było średnie...tutaj jednak miłe zaskoczenie.
Dosyć przypadkowo sięgnąłem po tę książkę ale nie żałuję,podobno to kryminał_nie do końca moim zdaniem,są naprawdę mocne i drastyczne sceny,wg.mnie to solidny i trzymający w napięciu thriller.
Akcja dynamiczna,ciekawe zwroty akcji,autorka zabawia się z czytelnikiem w kotka i myszkę,kilka razy wydaję się że wiemy kto zabija...okazuje się że jesteśmy w błędzie,,,czyż nie o to chodzi w dobrej powieści sensacyjnej?
wg. mnie czas na pewno nie zmarnowany,mam u siebie jeszcze książki pani Kavy więc zrobię sobie kawkę i poczytam :))

Grażyna | 2011-03-11
Przeczytana: 01 marca 2011

jak to się mówi "czytadło", ale napisane super wartko i nie można się oderwać aż do ostatniej strony, super relax, chociaż temat niełatwy, polecam

SeVIIen | 2016-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2016

B.:

„...nawet Bóg nie uratuje głupca.”

To było moje pierwsze spotkanie z twórczością Alex Kavy. Zaliczam je do wyjątkowo udanych. Po zakończeniu aż chce się sięgnąć po kolejną książkę o Maggie O’Dell. Ale po kolei…

Śmierć dziecka jest czymś niewyobrażalnym dla rodzica. Czymś, czego nikt nie chce przeżywać. Bo w jaki sposób te małe istoty, które nie zdążyły poznać jeszcze świata, zasłużyły sobie na tak szybkie pożegnanie z życiem? A już naprawdę ciężko to zrozumieć, kiedy okazuje się, że dziecko wpadło w ręce seryjnego mordercy, który czerpiąc przyjemność ze swoich okrutnych czynów, z dziką bezwzględnością odbierał małym obywatelom życie, ich marzenia. Ale nie tylko tym dzieciakom, bo przecież w dużej mierze dotyka to rodziców, którym pozostaje tylko bezsilność i tłukące się w głowie myśli o niesprawiedliwości tego świata…

„Dotyk zła” to jak już wspomniałam pierwsza książka autorstwa Alex Kavy, który miałam okazję przeczytać. Jestem pod naprawdę wielkim wrażeniem. Autorka w...

Alex Kava powraca z prequelem bestsellerowego „Dotyku zła”

Wartka akcja, klimat pełen napięcia, zbrodnie nierzadko inspirowane życiem, dogłębne studium procedur kryminalistycznych i postaci z ich mocnymi stronami i słabościami spowodowały, że cykl o Maggie O’Dell szybko zdobył popularność. W „Przedsmaku zła” Kava prezentuje nam swoją najlepszą formę, którą czytelnik poznał w debiutanckim „Dotyku zła” i za którą pokochał autorkę i jej bohaterkę Maggie.