Dotyk zła

Alex Kava Wydawnictwo: Edipresse, HarperCollins Cykl: Maggie O'Dell (tom 1) Seria: Z zimną krwią kryminał, sensacja, thriller
A Perfect Evil
2016-01-07
9788327620323
Z zimną krwią
seryjny morderca alex kava maggie o'dell

Książka dobra, ale bez szału. Gdyby nie wiecznie podniecony szeryf i wiecznie podniecona agentka specjalna byłoby dużo lepiej. Nie dziwię się, że mieli taki dużo kłopot w namierzeniu mordercy- kiedy tylko zostawali sami wciąż między nimi iskrzyło i o niczym innym nie byli w stanie myśleć. Za to wątek samego mordercy ciekawy, właściwie to utrzymuje tą książkę.

Jest to książka, która wprowadziła mnie w thrillery oraz kryminały, niezwykle łatwa i przyjemna w czytaniu, dla osób już zaznajomionych z gatunkiem raczej wszystkie książki od Pani Alex Kavy, będą raczej podobne i dosyć przewidywalne.
Aczkolwiek Dotyk Zła właśnie uważam, za jedną z lepszych książek w takich klimatach jakie dane mi było czytać.
Polecam zwłaszcza osobą...

Pierwsze spotkanie z autorka i jestem mega zaskoczona! Szybko i przyjemnie sie czyta;) akcja dosc dobrze rozwinieta, intelekt szeryfa sredni, natomiast nadrabia agentka FBI;)

Taki sobie kryminał. Pomimo częstych zmyłek autorki wydarzenia dość przewidywalne.Sam wątek miłosny wyjątkowo naiwny. Nie jest to książka beznadziejna ale raczej nie sięgne po kolejne tomy z tej serii.

Dałam pani Kava i agentce O'Dell dwie szanse. Przeczytałam "Przedsmak zła", (tom patrząc po datach publikacji będący prequelem serii, nie zdecydowałam się napisać opinii o nim, ponieważ głównie zagryzałam tą pozycją inne książki) i "Dotyk zła". Książki same w sobie nie są złe, ale mnie nie porwały. Myślę, że mimo iż chronologicznie wydarzenia z "Przedsmak zła" dzieją...

Kryminał sam w sobie ciekawy, niby szybko zyskujemy podejrzanego jednak zaraz jesteśmy zwodzeni i poddawani w wątpliwość. Klimat prowincjonalnego miasteczka gdzie wszyscy się znają to coś co zawsze mnie intryguje i w tej książce jest dobrze przedstawiony.

Z rzeczy, które mnie osobiście irytowały to zbyt natrętny wątek romansowy , który wkradał się za często rozpraszając...

Uwielbiam książki, które szybko i łatwo sie czyta. Kava to moja ulubiona autorka a podejście do serii chronologicznie wyszło mi tylko na dobre :) Kiedy pedofilia jest takim gorącym tematem pewne kwestie niesamowicie wywołują dreszcz na plecach. Całą książkę czekałam, aż go złapią i wsadzą za kratki. Jakie bylo moje zaskoczenie na koniec.. Zachęcam do kontynuacji, gdyż w...

Generalnie lubię książki Alex Kavy. Niemal jak każdy autor ma lepsze i słabsze pozycje ale czyta się je szybko. " Dotyk zła" nie jest jakiś wybitny ale to dobry kryminał. Temat na fabułę niestety ciągle aktualny. Piszę niestety, ponieważ przemoc w rodzinie i zemsta za nią jest aktualna. Źle jednak jest gdy w macki zemsty i seryjnego zabójcy wpadają niewinne dzieci. ...

Nigdy nie rozumiałam i nie zrozumiem jak ktoś obcy, patrzący z boku i nie znający sytuacji danej rodziny śmie ją oceniać, a nawet próbuje ją "naprawić". W "Dotyku Zła" mamy właśnie taką sytuację.
W miasteczku Platte City grasował morderca Ronald Jeffrey, kiedy został złapany i stracony mieszkańcom spadł kamień z serca, niestety nie na długo. Spokój trwał 3 miesiące....

Trzyma w napięciu do ostatniej strony, bardzo fajne te wątki prywatne, bohaterowie. Mroczny, brudny, ale jednak czyta się szybko i z przyjemnością!

Dyskusje

6 112