FaceOff
Lech Z. Żołędziowski
Ag2S

W wyniku bezprecedensowej współpracy dwudziestu trzech bestsellerowych autorów thrillerów, bohaterowie ich książek - wśród nich Harry Bosch, Jack Reacher i John Rebus - połączeni zostali w pary i po raz pierwszy spotkali się na kartach opowiadań, zebranych w jedynej w swoim rodzaju antologii pod redakcją Davida Baldacciego, sygnowanej znakiem jakości Międzynarodowego Stowarzyszenia Autorów Thrillerów (ITW - International Thriller Writers ). W tomie znajdziemy m.in. opowiadania duetów: Dennis Lehane i Michael Connely, Ian Rankin i Peter James, Lee Child i Joseph Finder czy Steve Berry i James Rollins.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

Marta | 2018-09-09
Przeczytana: 09 września 2018

Ciekawy pomysł na książkę i na sposób finansowania działania stowarzyszenia International Thriller Writers też :) Stowarzyszenie, aby nie zmuszać członków do płacenia składek członkowskich, postanowiło tworzyć firmowane przez siebie książki i z ich sprzedaży pozyskiwać kapitał do działania. Autorzy-redaktorzy wpadli więc na pomysł, by zebrać w jednym tomie znanych autorów i ich ikonicznych bohaterów i napisać historie w których spotykają się oni "twarzą w twarz". Ciekawy eksperyment i w sumie warty przeczytania. Czytając opowiadania można poznać bohaterów pisarzy, z którymi jeszcze nie miało się kontaktu. Można ich również w tak krótkim czasie polubić (lub wręcz przeciwnie) i stworzyć listę "must read", jak to miało miejsce w moim przypadku ;) . Fajna sprawa zwłaszcza dla ludzików, którzy szukają nowych rzeczy do czytania. Jest niestety jedna wada tej książki - niedosyt spowodowany tym, że wszystkie historie kończą się tak szybko :) Mimo to polecam, można poczuć dreszcz emocji...

Tomek | 2018-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2018

Że 3 dobre opowiadania, reszta taka se - mogliby pozamieniać dane bohaterów a fabuły i tak by nic nie straciły

mangusta | 2018-04-09
Przeczytana: 07 kwietnia 2018

Jak to bywa w takich zbiorach jedno opowiadanie lepsze, drugie gorsze. Ogólnie nic specjalnego i nieporywającego.
Pomysł ciekawy, ale jakoś nie jestem fanką takich etiud.

The_5nake | 2018-03-28
Przeczytana: 28 marca 2018

Jak wszyscy wiedzą, jestem wielkim fanem Jacke Reachera. Ten zbiór opowiadań zakupiłem głównie dlatego, że na okładce dostrzegłem nazwisko Lee Childa.

Cały zbiór jest bardzo fajnie napisany. Nie miałem styczności z większością bohaterów, których przygody dostajemy w 'Twarzą w twarz', ale wydaje mi się, że historie przedstawione w zbiorze spełniaja swoja funkcję - zapewniają rozrywkę. Poza jednym wyrózniającym się opowiadaniem, gdzie fabuła jest bardzo rozbudowana a intryga bardzo sprytna, dostajemy raczej solidne rzemieślniczo napisane historie. Nie ma tutaj rewelacji, zaskoczeń czy objawień. Chociaż opowiadanie z Jackiem Reacherem jest słabe (autorowi zdarzało się napisac coś o wiele leszego) to nie da się ukryć faktu, że pozostałe historie mogą zaciekawić. Bardzo chętnie sięgnę po książkę któregokolwiek z autorów maczających palce w zbiorze 'Twarzą w twarz'. Nie tyle z fascynacji ich bohaterami, co z czystej ciekawości jak autorzy radza sobie z pełnoprawnymi powieściami....

noodla_books | 2018-03-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 01 marca 2018

czary mary
jak dla mnie znów rarytasik
nazwiska, które znam i inne, które być może poznam
fajna lektura, ciekawe historie
świetna inicjatywa
wkręciłam się w ich kolejne książki
kto nie wie o czym mowa - musi doczytać :)

Joanna | 2018-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2018

Ciekawy pomysł na książkę, zrealizowany przez najsłynniejszych twórców thrillerów i kryminałów, wśród których znaleźli się między innymi: Dennis Lehane, Ian Rankin, Jeffery Deaver, Heather Graham, Raymound Khoury, Lee Child, Michael Connelly, Douglas Preston, Jospeh Finder, Lisa Gardner. Pisarze w parach stworzyli opowiadania, w których spotkali się bohaterowie ich książek. Znajdziemy tu Patricka Kenzi'ego i Lincolna Rhyme'a wraz z Amelią Sachs, będzie Roy Grace, inspektor Rebus, Reilly, Harry Bosch i wielu innych.
Jak to bywa w przypadku zbioru opowiadań różnych twórców, są tutaj historie lepsze i gorsze, ale całość dobrze się czyta.
Niektóre opowiadania to typowe kryminały, inne są thrillerami. Pojawiają się tutaj bardzo różne tematy i wątki: przeklęte przedmioty, klątwy, reinkarnacja; seans hipnozy, amazońska dżungla, pościgi, broń biologiczna, zuchwałe kradzieże, seryjni mordercy - i oczywiście dzielni detektywi/ agenci/ policjanci, którzy starają się wszystko to ogarnąć i...

ughfudoi | 2017-10-11
Przeczytana: 11 października 2017

Duży plus takich zbiorów, że się szybko czyta. A nawet, jeśli jest coś nudnego to szybko się kończy.

knasik90 | 2016-08-28
Przeczytana: 27 sierpnia 2016

Pierwszy raz przeczytałam, w tym przypadku książkę z krótkimi opowiadaniami, w których dwóch pisarzy łączy swoich bohaterów. I dołączę do grona pozytywnie zaskoczonych końcowym efektem osób. Na pewno przeczytam wcześniejsze antologie. Polecam to także osobom, które chciałyby poznać styl pisarski niektórych autorów tej publikacji. W moim przypadku niektórych twórczości nie znałam, ale dzięki przeczytaniu opowiadania na pewno do niej zajrzę.
11 opowiadań z ciekawą, krótką akcją, a każde z nich poprzedzone krótką notką o autorze i historii powstania opowiadania. Moim zdaniem czyta się łatwo, miło i przyjemnie. Polecam

Marczewek | 2016-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2016

Nie jestem fanem zbiorów opowiadań, ale odkąd wypatrzyłem na zagranicznym portalu ten zbiór, wiedziałem że go przeczytam.
A gdy w końcu pojawiła się w zapowiedziach Albatrosa, czekanie to była istna katorga.

Twarzą w twarz to niezwykła książka. Oto 23 autorów thrillerów łączy swoich bohaterów w pary, i wysyła ich na spotkanie nieznanego.
Jak do tego doszło, skoro przecież mają innych wydawców, innych redaktorów, jak to wszytko połączyć?
A no można. David Baldacci, opiekun tego Zbioru, uchyla rąbka tajemnicy. Wszyscy są członkami International Thriller Writers, i zamiast finansować swoją działalność ze składek, realizują w tym celu tego typu projekty.

Oprócz wstępu, Baldacci pokrótce zdradza też jak przebiegała współpraca każdego duetu. Tu też można znaleźć niezłe smaczki. Bo np. współpraca Dennisa Lehane i Michaela wyglądała tak że, Connelly napisał 6 stron opowiadania i zasugerował partnerowi dopisanie 6 stron i dokończenie.
Wysłał to i czekał na odpowiedź. Znudzony czekaniem...

Heisenberg | 2016-06-16

No i mamy oto swoiste „best of the best” gwiazdozbioru autorów thrillerów; tym razem w parowych pojedynkach. Wiadomo że taka forma części Czytelników przypadnie do gustu, a innej części raczej nie. Sam osobiście nie jestem zwolennikiem takiego eksperymentu (przysłowie „Gdzie kucharek sześć…” uważam tu za najbardziej adekwatne), ale przez wzgląd na niektóre nazwiska z tej książki musiałem ją przeczytać – przede wszystkim Jeffery Deaver!
Nie będę rozwodził się nad wartością każdego opowiadania po kolei; każde otrzyma ode mnie ocenę w skali szkolnej 1-6.
- NOCNY LOT : 3;
- PIEKIELNA NOC: 3;
- POSTÓJ: 4;
- CICHY POŁÓW: 2;
- KOŚCI DIABŁA: 4;
- NALEŻNA I SOWITA GRATYFIKACJA: 3.

Średnia wychodzi nie najwyższa…

Reasumując – szału nie ma. Przeczytać można, ale twierdzę że lepiej poczytać osobne powieści pisarzy z tego zbioru, niż te krótkie „eksperymenty”.