Kot, który myszkował w szafach

Tłumaczenie: Iza Rosińska
Cykl: Kot, który... (tom 15) | Seria: Dobry kryminał
Wydawnictwo: Elipsa
The Cat Who Went into the Closet
kot, kryminał

Qwilleran wraz z kotami przeprowadza się do zabytkowej rezydencji. W ogromnym domu praktycznie nie ma mebli... poza pięćdziesięcioma szafami wnękowymi. To wprost wymarzona sytuacja dla Koko, który nareszcie może w pełni zrealizować swoją naturę poszukiwacza skarbów. Gdy dawna właścicielka rezydencji odbierze sobie życie, Qwilleran uważniej przyjrzy się zdobyczom swojego wszędobylskiego towarzysza... czy dziennikarzowi i jego kotu uda się ustalić związek pomiędzy śmiercią starszej pani, protezą dentystyczną znalezioną w szafie i tajemniczym zaginięciem pewnego farmeraa No cóż, na pewno nie pomoże im w tym koteczka Yum Yum, zajęta flirtowaniem z rudym kocurem sąsiadów!

źródło opisu: Elipsa, 2008

źródło okładki: Elipsa,2008

Po nastaniu pierwszych mrozów zwiastujących nadejście srogiej zimy, Qwilleran postanawia przeprowadzić się ze składu jabłek do eleganckiej rezydencji Gage’ów. Imponujących rozmiarów dom wybudowano z kamienia pod koniec dziewiętnastego wieku dla jednego z ówczesnych potentatów drzewnych i baronów węglowych. Choć majestatyczna posiadłość jest dużo większa od ośmiokątnego domu dziennikarza, Jim wierzy, że podczas spodziewanej śnieżycy zapewni mu dzięki położeniu w samym sercu Pickax lepszy kontakt ze światem. Nie bez znaczenia dla decyzji o wynajmie akurat tej posiadłości pozostawał również fakt, że na tyłach rezydencji, w zaadaptowanej na mieszkanie dawnej powozowni, mieszka bliska przyjaciółka Qwilla, Polly Duncan. Koko również jest zachwycony przeprowadzką. W ogromnym domu praktycznie nie ma mebli... poza pięćdziesięcioma szafami wnękowymi. Syjamczyk nareszcie może w pełni zrealizować swoją naturę poszukiwacza skarbów! Oczyma wyobraźni Qwill widzi już wszystkie przyjemne wieczory,...

jabajbaj | 2014-08-10
Na półkach: Przeczytane, Kryminały
Przeczytana: 10 sierpnia 2014

O, ta pozycja chyba jak na razie podobała mi się najbardziej, jeśli chodzi o sam wątek kryminalny. Dla równowagi niestety o samych kotach było chyba mniej, niż w poprzednich częściach, które na razie czytałam. Ogólnie jednak moja miłość do tej serii jest utrzymana i muszę się zabrać za kolejną część.

Tilek7 | 2014-07-08

Dzięki tej serii książek przekonałam się do powieści detektywistycznych. Doskonały klimat. Ciekawa postać głównego bohatera. Koci pierwiastek. Wartka akcja. Książka napisana lekko i z humorem.

justi | 2012-06-18
Przeczytana: 08 kwietnia 2013