Kot, który się włączał i wyłączał

Tłumaczenie: Tomasz Rosiński
Cykl: Kot, który... (tom 3) | Seria: Dobry kryminał
Wydawnictwo: Elipsa
The Cat Who Turned On and Off
kot, kryminał

Drużyna Koko, złożona z błyskotliwego syjamskiego kota oraz Qwillerana, dziennikarza o zamiłowaniu do rozwiązywania zagadek kryminalnych, wraca do gry. Towarzyszy im urocza kotka Yum Yum.Qwilleran, skuszony hojną nagrodą, bierze udział w konkursie na najlepszy tekst do świątecznego numeru.

źródło opisu: Elipsa, 2008

źródło okładki: Elipsa,2008

PABLOPAN | 2012-02-12
Przeczytana: 10 stycznia 2012

Bardzo sympatyczny kryminał z parą mruczków i wąsaczem w tle :)

Nikto | 2016-09-02
Przeczytana: 14 sierpnia 2016

Tym razem nasz już dobry znajomy z poprzednich dwóch części , dziennikarz Qwilleran postanawia wziąć udział w konkursie na najlepszy teks mijającego roku . Nie żeby był zachwycony tematem i robił to z rozkoszą . Powód jest bardziej prozaiczny . Wąsacz ma długi , a niebagatelna nagroda w postaci trzech tysięcy dolarów i dwudziestu pięciu mrożonych indyków , to dobry argument . Qwilleran przeprowadza się więc do Junktown miejsca między snem a jawą jak sam o nim mówi i próbuje sprostać wyzwaniu . Oczywiście pojawiają się morderstwa , oczywiście Koko i Yum Yum biorą czynny udział w wykryciu zabójcy , pojawia się też wątek nadprzyrodzony w postaci domniemanych... duchów :)

monotema | 2011-03-05
Przeczytana: 05 marca 2011

Kolejna książka z cyklu o kotach i dziennikarzu Qwilleranie - tom 3. Dziennikarz to zamiłowany detektyw, koty to jego oczy i uszy. Akcja powieści toczy się w podupadającej dzielnicy, którą upodobali sobie antykwariusze. Życie w dzielnicy owej toczyło się spokojnie i choć dzielnica nie miała najlepszej renomy, nie prowadziła w rankingach przestępczości, aż raz...
Śmierć jednego z antykwariuszy, policja uznaje za wypadek. Drugi wypadek śmiertelny też wydaje się być przypadkowy, tylko Qwilleran ma wątpliwości. Oczywiście, obie zagadkowe śmierci zostają przez dziennikarza wyjaśnione, ale niczego by detektyw-amator nie wskórał, gdyby nie instynkt detektywistyczny jego pupilów - dwójki syjamów: Koko i Yum Yum. I oto zagadka popularności kociego cyklu. Koty są sympatyczne, szalone, mądre, dobre na niepogodę i zły humor. Każdy chciałby mieć takie stadko. I ja też, choć moje koty niczym nie odbiegają od tych z powieści, no trochę różną mają urodę. Moje to rasowe dachowece: szylkret i...

Mary | 2014-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2014

Strasznie dziecinna ta książka, niesamowite koty, które umieją czytać, rozwiązują zagadki kryminalne, węszą jak psy i co chwila ratują życie swojemu właścicielowi. Do tego w odpowiedniej sytuacji gaszą światło. No niesamowite. Myślę, że autorka tej książki nigdy w życiu nie posiadała kota.

jabajbaj | 2016-03-20
Na półkach: Przeczytane, Kryminały
Przeczytana: 20 marca 2016

Tym razem wraz z Qwilleranem, Koko i Yum Yum wchodzimy w świat zakurzonych antykwariatów. Bardzo chętnie weszłabym tam osobiście, bowiem autorka tak wspaniale odmalowana klimat opisywanego miejsca, że aż chce się go odwiedzić. Sama historia utrzymuje poziom znany z pozostałych części, więc jest dobrze. Z ciekawostek w stylu "powrót do wcześniejszych części" - tym razem poznałam historię tarczy herbowej. xd Gdybym czytała wszystko po kolei, pewnie nawet nie zwróciłabym na to uwagi, ale tak się złożyło, że przeczytałam jedna po drugiej dwie części, w których ta rzecz gra pewną rolę. Muszę przyznać, że fajnie to wyszło.

scarbossa | 2015-02-22
Na półkach: Posiadam, 2015, Przeczytane, E-book
Przeczytana: 22 lutego 2015

Miła lektura na leniwy weekend. Opis kotów bardzo realny

Tilek7 | 2014-07-08

Dzięki tej serii książek przekonałam się do powieści detektywistycznych. Doskonały klimat. Ciekawa postać głównego bohatera. Koci pierwiastek. Wartka akcja. Książka napisana lekko i z humorem.

Kasia | 2015-02-07
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 07 lutego 2015

Kolejny tom serii o kocie. Zachowany dobry poziom przyjemnej lektury. Do przeczytania w jeden wieczór albo kilka przejazdów komunikacją.

Sylwekful | 2013-10-08

Świetny tom. Fajny klimat, taki minimalnie melancholijny ;)

justi | 2012-05-31
Przeczytana: 03 czerwca 2012

Już szukam następnych tomów!