Pęknięcie

Tłumaczenie: Paweł Laskowicz
Cykl: Will Trent (tom 2) | Seria: Thriller
Wydawnictwo: Rebis
Fractured

Abigail Campano wraca do domu i na progu swojej sypialni znajduje zwłoki dziewczyny. Myslac, że to jej córka, zabija domniemanego zabójcę, którego zastała na miejscu zbrodni. Agent Will Trent wraz z przydzieloną mu do pomocy młodą policjantką musi rozwiązać trudną sprawę, dysponując jedynie wątpliwymi poszlakami. Wszystko się komplikuje, gdy okazuje się, że oprócz morderstwa doszło także do porwaniaa Kolejna doskonała powieść mistrzyni thrillera, w której oprócz trzymającej w napięciu fabuły i zaskakujących zwrotów akcji znajdujemy poruszający, pełen goryczy portret niezwykłego policjanta, a także wstrząsającą analizę zbrodni i rachunku, jaki trzeba za nią zapłacić.Powieści Karin Slaughter, przełożone na 23 języki, nieustannie goszczą na liście bestsellerów aNew York Timesaa. Dom Wydawniczy REBIS opublikował dotychczas Niewiernego, Przywilej skóry oraz Tryptyk.

Abigail Campano wiedzie dostatnie życie u boku męża Paula,który ją zdradza i córki Emmy. Pewnego dnia Abigail Campano powraca wcześnie rano i na progu swojej sypialni odnajduje zwłoki młodej dziewczyny. Myśląc, że to jej córka,postanawia ona zabić tego domniemanego zabójcę, którego zastała na miejscu tej zbrodni.Tą sprawą zajmuje się tajny agent Will Trent do, której zostaje przydzielona do pomocy młoda policjantka, która musi rozwiązać trudną sprawę dla niej dysponuje jedynie nie pewnymi, niewątpliwie poszlakami.Lecz niedługo wszystko się rozpoczyna komplikować, gdy okazuje się,że oprócz tego morderstwa doszło do porwania.
I to już kolejny thriller doskonałej mistrzyni Karin Slaughter,styl autorki świetny,znakomity, fabuła trzymająca w napięciu, zaskakujące zwroty akcji znajdujemy tu poruszający, pełen goryczy,żalu portret niezwykłego policjanta, a także wstrząsającą i piorunującą analizę zbrodni, całego rachunku.
Ciekawi bohaterowie,barwni...Agent Will Trent to bardzo dobry...

Hana | 2017-06-19
Przeczytana: 18 czerwca 2017

Lubię tego Willa Trenta.Nie wiem gdzie się taki uchował.Jest wytworem imaginacji Karin Slaughter i to tłumaczy zestaw cech jakimi go obdarowała, trochę przeciw jego pochodzeniu i przejściach. Angie też jest dobra, ale nieporadny Will wzrusza niebożę.Szczególnie podoba mi się zestaw duży Trent i paskudny chihuahua Becky na długiej, różowej smyczy. Intryga zawiązana, tekst napisany z polotem. Nawet przyczepić się nie mam do czego.Czytam z przyjemnością.Podoba mi się też detektyw Faith Mitchell i cieszę się,że dostąpiła zaszczytu pracy w zespole prowadzonym przez ,tę wredną babę, Amandę.Książkę polecam wszystkim dotkniętym dysleksją,dysgrafią,dyskalkulią... i tym bez „dys” też. Biorę kolejny tom do ręki.

Malwina | 2013-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2013

Co oznacza słowo "pęknięcie"? Zgodnie ze słownikiem języka polskiego pochodzi ono od czasownika "pękać", które oznacza: "przestać być całym wskutek wytworzenia się szczeliny, otworu", " z siłą się rozerwać, najczęściej na dwie części", jak również potocznie "bać się".

Co pękło w powieści Karin Slaughter? Z pewnością rodzina Campano, która nigdy nie będzie taka sama, jak przed porwaniem córki Emmy. Głowa tej rodziny - Paul, zdający się wcześniej na nią nie zważać, który spaprał jedyne zadanie mu powierzone - zapewnienie jej bezpieczeństwa. Abigail, żona Paula, która wreszcie powiedziała "dość" zachowaniu męża i jego ciągłym zdradom oraz obojętności. Agent Will Trent, który zdał sobie wreszcie świadomość, że nie może dłużej ukrywać swojej dysfunkcji. Detektyw Faith Mitchell, która przestała siebie obwiniać za błędy popełnione w młodości. Można by tak wymieniać i wymieniać.

Książka ta jest nie tylko dobrze napisanym kryminałem, zagłębia się ona również w jakże skomplikowane meandry...

eunice | 2014-11-28
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 27 listopada 2014

Bardzo doby kryminał. Trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Bardzo polubiłam głównego bohatera - agenta Willa Trenta.

Klaudia | 2013-07-10
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2013
Przeczytana: 10 lipca 2013

Jest godzina 03:25, a ja właśnie skończyłam czytać "Pęknięcie".

Mam mieszane uczucia co do tej książki.

Fabuła jest ciekawa, od początku zainteresowały mnie losy Abigail, a także historia jej małżeństwa, dodatkowo opisana zbrodnia - to wszystko sprawiało, że chciałam poznać rozwiązanie zagadki.

Z drugiej strony, ciężko przebrnąć przez pierwszą połowę książki. Moim zdaniem wszystko działo się za wolno, przytłoczyły mnie wszelkie opisy, które nic nie wnosiły do śledztwa. Czytałam jeden rozdział i odczuwałam zmęczenie. Potem sprawa zaczęła nabierać tempa, więcej faktów wychodziło na jaw i stwierdziłam, że koniecznie muszę dokończyć czytać książkę, bo inaczej nie zasnę :)

Ocena dobra, bo całokształt mi się podobał, był także element zaskoczenia, natomiast tak jak wyżej wspomniałam - momentami mi coś "nie grało".

Mimo wszystko, sięgnę jeszcze po książki Karin Slaughter.

Kokosanka | 2013-09-07
Przeczytana: 07 września 2013

Powiem szczerze, że napaliłam się na książkę Slaughter przez wiele pochlebnych opinii, no cóż..książkę uważam za tylko dobrą, bo czasem wiało naprawdę nudą. Po tylu przeczytanych kryminałach nie miałam przypuszczeń kto jest porywaczem, niemniej książka nie trzymała w napięciu. Bardzo tego żałuję, gdyż zaznaczyłam sobie do przeczytania wiele jej książek. Slaughter nie jest słabsza od Deavera, ale do Cartera, Becketta czy Gardner jeszcze daleka droga. Niemniej nie jest to stracony czas. Zauważyłam kilka blędów ortograficznych w tłumaczeniu. Paul to istny duper, człowiek, na którego widok chce się go udusic gołymi rękoma.

adamats | 2010-08-23
Przeczytana: 22 sierpnia 2010

W notatce wydawcy przeczytałem, że powieści Karin Slaughter, zostały przełożone na 23 języki i nieustannie goszczą na liście bestsellerów "NYT". Zbyt leniwy jestem by sprawdzać ile w tym prawdy a ile klasycznego PR, ale po lekturze tej powieści (drugiej już po "Tryptyku") wiem, że poszukam sobie pozostałych pozycji z dorobku tej autorki i nie będę już zwracał uwagi na drukowane przez wydawcę zachęty. Odpowiada mi styl i dosłowność tej powieści. Odpowiada mi duszny klimat Georgii i jej stolicy, miasta które chyba najbardziej ucierpiało w trakcie wojny secesyjnej a teraz "jest zbyt zajęte aby nienawidzić". Odpowiada mi Agent Will Trent, tak odbiegający od powieściowego stereotypu federalnych. Powieść, przez cały czas, trzyma dobre równe tempo. Nawet wtedy kiedy już wiemy, kto i dlaczego. Konsekwentnie, nie będę opowiadał fabuły, bo w przypadku kryminałów to większe przestępstwo niż sama opisywana zbrodnia ;)A tę powieść czyta się naprawdę BARDZO DOBRZE.

pijana_z_niemocy | 2015-10-09
Przeczytana: 08 października 2015

Nie ma chyba nic, co można by tej książce zarzucić. Pani Karin Slaughter trafia na moją półkę z ulubionymi autorami. Główny bohater powieści jest intrygującym i dziwnym agentem specjalnym, który trafia z kolei na półkę moich ulubionych bohaterów wszech czasów. W tej części dołącza do niego detektyw Faith, która również bardzo przypadła mi do gustu. Naprawdę rzadko zdarza się seria kryminałów, gdzie nie można nic zarzucić prowadzącym śledztwo, tutaj tak właśnie jest. To dopiero 2.czesc serii, ale juz widać pewne prawidłowości, wg których tworzy je autorka. Znowu nie każdy jest tym za kogo go na początku bierzemy. Historia jest naprawdę ciekawa, Slaughter, w odróżnieniu od wielu autorów kryminałów, nie zaczyna serii od "policja znajduje ciała okaleczonych kobiet", opowiadając kolejną wersję odnalezienia kolejnego seryjnego zabójcy. Tu mamy ciekawych bohaterów, wychodzące na jaw tajemnice, utrzymywane w sekrecie od lat. Autorka od razu przechodzi do sedna, opowieść wciąga i ciekawi...

wasp | 2015-05-31
Na półkach: Przeczytane, Kryminały, 2015
Przeczytana: 30 maja 2015

W tej książce znalazłam wszystko czego oczekuję od dobrego kryminału. Intrygująca fabuła pełna ślepych zaułków, dobrze skonstruowani bohaterowie, którzy przez swoją przeszłość byli bardzo wielowymiarowi i nie zamykali się w żadnym ze schematów.
Akcja przez całą powieść nie zwalnia tempa przez co książkę pochłania się dosłownie w jeden dzień. Autorka dobrze wykreowała świat w którym nieustannie każdy z nas powiela zło, w sposób ciekawy pokazała czytelnikowi bardzo uniwersalną prawdę, która mówi o tym, że życia nie da się zaplanować i nawet w idealnej rodzinie pojawiają się pęknięcia.

Sara | 2014-04-25

Przeczytałam tą książkę kilka lat temu, ale do dziś wspominam ją jaką jedną z najlepszych książek jakie przeczytałam :) Zdecydowanie warta poświęcenia jej uwagi.

Znak kryminał 300x500