Za blisko domu

Wydawnictwo: Świat Książki
Too Close to Home
blisko, domu, morderstwo, oskarżenie
Haven

Siedemnastoletni Derek jest mimowolnym świadkiem brutalnego morderstwa, popełnionego w domu obok. Słyszy – nie widząc – jak ktoś zabija całą rodzinę Langleyów: jego przyjaciela Adama z rodzicami. Wkrótce Derek zostaje aresztowany za potrójną zbrodnię, a jego ojciec i matka ze zdumieniem odkrywają, kto mógł chcieć śmierci Langleyów i jaką rolę odegrał w tragedii ich syn. Lecz jak to udowodnić?
Niezwykła historia, splatająca zemstę i przypadek, pogrąża w przerażeniu całe miasteczko, a nas trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

źródło opisu: Świat Książki, 2010

źródło okładki: www.swiatksiazki.pl

Monika | 2013-03-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 17 marca 2013

Świetny język, ciekawy pomysł, nietuzinkowi bohaterowie i wartka akcja trzymają w napięciu i zainteresowaniu od początku do końca.
Bardzo, bardzo dobry, wielowątkowy kryminał. Jestem pod dużym wrażeniem i szczerze polecam wielbicielom gatunku.

Beata | 2015-04-21

Bardzo dobrze napisana powieść kryminalna (choć nie tylko). Wciąga. Intryguje.

Gośka | 2015-12-16
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 16 grudnia 2015

"Za blisko domu" to trzecia książka autora, jaką miałam przyjemność czytać. I muszę powiedzieć, że każda z mich była dobra w swoim gatunku. Barclay pisze naprawdę dobre książki z pogranicza kryminału i thrillera.
Derek ma siedemnaście lat i skłonność do ładowania się w kłopoty. Tym razem jednak ma zamiar przekroczyć pewną granicę. Postanawia wykorzystać dom przyjaciela, który wraz z rodzicami wyjeżdża w tygodniową podróż. Wolna chata, dziewczyna, tydzień luzu i komfortu. Niestety nic nie idzie tak, jak sobie wymarzył. Derek staje się mimowolnym świadkiem morderstwa a strach przed konsekwencjami wyjawienia tego faktu zmusza go do zachowania milczenia. Tym sposobem staje się głównym podejrzanym w sprawie o jedno z najgorszych morderstw popełnionych w ostatnich latach.

Autor nie raz już udowodnił, że świetnie potrafi kreować bohaterów. Dzięki rozbudowanej warstwie obyczajowej bardzo dobrze poznajemy Jima i Ellen, rodziców Dereka. Wśród bohaterów przewijają się zarówno Ci dobrzy, jak...

Tetiisheri | 2011-12-29
Na półkach: Przeczytane, Wymienione
Przeczytana: 28 listopada 2011

"Bez śladu" – pierwszą powieścią Linwooda Barcleya wydaną w wersji oryginalnej w 2007 roku byłam zachwycona. Czytałam ją z zapartym tchem. Długo czekałam na kolejne spotkanie z tym amerykańskim pisarzem. W końcu Jego nowa książka stanęła na półce w mojej domowej biblioteczce. Zaczęłam ją czytać, jednakże wydarzenia dnia codziennego nie pozwoliły mi jej skończyć. Teraz powróciłam do niej na nowo. I nie zawiodłam się. To świetna sensacja.

W "Za blisko domu" są tajemnicze morderstwa, intryga i niezwykle szybko rozwijająca się akcja. Książkę czyta się lekko, szybko i z ogromnym zaciekawieniem. Nie ma w niej miejsca na szczegółowe opisy, a nowe, pojawiające się na kolejnych kartach książki fakty sprawiają, że kryminalna zagadka zaczyna układać się w interesującą całość. To thriller, przy którym nie sposób się nudzić. Z niecierpliwością czekam na przekłady kolejnych powieści tego autora.

kaś | 2011-04-03
Przeczytana: 16 marca 2011

Historia rozpoczyna się wstrząsająco - piętnastoletni Derek jest mimowolnym świadkiem morderstwa popełnionego w domu sąsiadów - w domu jego przyjaciela i jego rodziców. Słyszy strzały z pistoletu, ale nie widzi zabijającego. Jemu samemu udaje się z owego domu wydostać, jednak o zborni nikogo nie zawiadamia. O całej tej sytuacji "opowiada" nam sam Derek, ale o tym co dzieje się dalej dowiadujemy się dzięki ojcu Dereka- to jemu zostaje przekazana narracja.
Co dzieje się dalej? Derek zostaje zatrzymany przez policję, ciąży na nim zarzut potrójnego morderstwa, trafia do aresztu, a jego rodzicom zawala się świat. Nie są w stanie uwierzyć, że to ich syn mógł zamordować sąsiadów i podejmują się wyjaśnienia tego co mogło stać się naprawdę.
Ich odkrycia są przerażające i prowadzą do tego, że im samym zaczyna grozić niebezpieczeństwo. My z kolei czytając o prowadzonym przez rodziców Dereka śledztwie dowiadujemy się wiele o ich przeszłości, o ludziach ich otaczających, o powiązaniach...

Agro | 2013-08-25
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

Tym razem autor mnie niczym nie zaskoczył. Na początku się nudziłem a potem akcja zrobiła się przewidywalna i mocno wtórna. Liczyłem że po „Największym lęku” który zasługuje na ocenę rewelacyjną wg mnie w „Za blisko domu” czeka mnie tak samo dobra historia .
Dialogi , tempo , styl , Derek z rodzicami , Langleyowie i reszta osób które poznajemy – trąci przeciętnością co niestety widać . Przeciętna książka , taka której się spodziewam po przeciętnym autorze , może debiutującym nie po Barclayu. Nie polecam czytelnikom ceniącym dobry poziom i nieprzewidywalne zwroty w fabule.

aleczka | 2016-03-08
Na półkach: Przeczytane, Na wymianę

Kryminał nawet niezły ale tak do dwóch-trzecich książki. Potem wszystko się posypało! A zakończenie....lepiej pominąć to milczeniem:(
Jest takie powiedzenie: "tak dobrze żarło i zdechło.." i to jest świetny opis tego "dzieła".

Ata77 | 2012-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2012

Niesamowita, fantastyczna, magiczna. Przeszkadzała mi w czytaniu praca, przeszkadzało "życie" obok. Od tej książki nie można sie oderwać. To moje drugie spotkanie z autorem. Zdecydowanie stałam się FANEM.

kortas10 | 2015-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2015

Bardzo dobry thriller! Były rozdziały, po których zdarzało mi się powiedzieć na głos "no to grubo" albo "o kurde" :P czyli całość trzymała w napięciu! Odpowiadał mi tutaj styl i język autora, zwroty akcji i w ogóle pomysł na powiązanie wszystkich wątków. Gratuluję i polecam ;-)

frillowa | 2014-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2014

Kilkanaście pierwszych stron mnie wciągnęło i zapowiadało się na naprawdę ciekawą i intrygującą historię. Niestety z każdą kolejną stroną było coraz gorzej, aż w połowie książki miałam mocne podejrzenia, kto jest mordercą, co oczywiście okazało się prawdą. Dlatego przewidywalność dosyć porządnie zepsuła mi radość z czytania, dodatkowo cała intryga, która wyjaśnia się pod koniec była dla mnie trochę na wyrost. Głównie przez Ellen, której zachowanie jest dla mnie nie do pojęcia. Ktoś ratując ją, spada z mostu i może jeszcze żyje, a ta gwiazda nie raczy nawet zadzwonić po karetkę, która mogła uratować młodemu człowiekowi życie. A potem robi wszystko, żeby jej szefowi nie udowodnić, że jego książka to plagiat. Przez tę bohaterkę ta książka wiele u mnie straciła, bo nie rozumiem jak można spokojnie egzystować tyle lat wiedząc, że nie udzieliło się komuś pomocy, a dzięki tej pomocy ta osoba mogłaby nadal żyć. Ellen jeszcze miała kilka swoich momentów w książce, ale już nie będę dogłębnie...