Pęknięcie

Okładka książki Pęknięcie Karin Slaughter
Okładka książki Pęknięcie
Karin Slaughter Wydawnictwo: Rebis Cykl: Will Trent (tom 2) Seria: Thriller kryminał, sensacja, thriller
Will Trent (tom 2)
Thriller
Fractured
Rebis
2009-01-01
2009-01-01
2009-03-26
Paweł Laskowicz
Will Trent zabójstwo porwanie matka córka śledztwo

Po skończeniu tomu nr 1 od razu wziąłem się za kontynuację, czyli "Pęknięcie". Wrażenia po skończeniu lepsze niż po pierwszej części. Bardziej spójna ta historia była od poprzedniej, w mojej opinii dało to dużo dobrego książce. Lecę dalej, zaczynam tom 3. Oby znów było lepiej.

Bardzo dobra, choć nie tak samo jak pierwsza część. Jednak cała otoczka Willa Trenta jest tak ciekawa, że nie da się oderwać od początku sprawy do samego końca książki.

Muszę przyznać, że był to kawał dobrego kryminału. To było moje pierwsze spotkanie z Willem Trentem i myślę, że nie ostatnie.
Sprawa nie jest prosta. Abigail Campano wraca do domu i widzi przerażającą scenę - nieznany mężczyzna z nożem nad zwłokami młodej dziewczyny. W obliczu zagrożenia zabija go. Jednak szybko okazuje się, że wszystko jest nie tak.
Bardzo przypadła mi do serca postać Willa. Rewelacyjny śledczy, który w życiu prywatnym jest niemal jak dziecko. Też macswoje demony ale przynajmniej tym razem nie jest alkoholikiem.
Historia jest całkiem zgrabna, chociaż momentami nieco kuleje. Momentami jest też trochę przegadana. Ale dobrze się bawiłam. Misterna intryga jest, skomplikowane śledztwo jest,, ciekawe postacie też. Wątek romantyczny też jest.

Bardzo...

1958

Nieco słabsza od "Tryptyku", ale wciąż trzyma się nieźle. Końcówka zdecydowanie jest przeciągnięta (ze spokojem ostatni dzień śledztwa mógłby trwać z 70 stron mniej),ale całość nadrabia świetnym duetem Faith-Will.

Solidny kryminał, choć mniej porywający niż pierwsza odsłona serii. Uderza dysproporcja pomiędzy faktyczną wartką akcją a zagłębianiem się w przemyślenia i motywy bohaterów. Poza tym, ze strony na stronę coraz mniej rusza mnie wiecznie powtarzany problem braku umiejętności czytania przez głównego bohatera.

Spodziewałam się wciągającego kryminału, kolejnej historii z Willem Trentem a powiem szczerze, że się trochę zawiodłam. Widać, że był pomysł, który w jakiś sposób zaczął się rozwijać ale mam wrażenie, że nie do końca motyw bohatera kryminalnego jest dla Czytelnika zrozumiały. W połowie książki historia wydaje się już być tak przeciągana jakby Autorce zależało jedynie na liczbie stron. Koniec jest prawdziwym rollercoaster'em. Trzeba mocno "trzymać się tekstu" aby w ogóle zrozumieć o co tam chodzi. Chociaż odnoszę wrażenie, że kilka wątków jednak nie zostało wyjaśnionych. W zasadzie jedynie przez sympatię do tekstów Autorki, przeczytałam książkę do końca.

Dobra, wciągająca historia.
Czyta się bardzo lekko i szybko (jak na historię o morderstwie). Jestem bardzo ciekawa kolejnej części.
Niestety, po raz kolejny tlunaczenie książki zostawia wiele do życzenia - "natrysk" zamiast "prysznic", "porwał się na" zamiast "rzucił się na", "lizak lodowy" zamiast "lód na patyku" itd. Nieraz musiałam czytać jakieś zdanie kilka razy żeby ujrzeć w nim sens.

Dobra, wciągająca historia.

Mam problem z tą autorką. Pomysły na fabułę bardzo ciekawe ale sama opowieść ma luki. O ile autorka fajnie przedstawia przeżycia bohaterów, ich rozterki, trudne decyzje, ciekawe osobowości o tyle wątek sensacyjny lekko kuleje. Czasem zupełnie nie wiadomo dlaczego główny bohater wpadł na takie a nie inne rozwiązanie sprawy, skąd nagły zwrot akcji. A może czytelnik wcale nie musi wiedzieć co siedzi w głowie głównego śledczgo?

audio- Filip Kosior

audio- Filip Kosior

Bardzo dobra seria. Jest to o tyle dziwne, że jest w książkach Slaughter trochę brutalności, a ja za tym nie przepadam. Tutaj jest to tak dobrze wplecione, że absolutnie nie razi.
Do tego wątek Willa jest świetny. Jak ktoś tak rzutki i inteligentny może być równocześnie taki nieporadny w życiu osobistym?? A może i dzięki temu jest ciekawie.
Bardzo polecam cały cykl! ;)

Bardzo polecam cały cykl! ;)

• Karin Slaughter
  • Audiobooki