Nowa kuchnia wegetariańska. Dieta, która chroni serce i wydłuża życie

Wydawnictwo: Vital
zdrowie, medycyna
Ewelinaa

Nowa kuchnia wegetariańska. Dieta, która chroni serce i wydłuża życie [010011009] Autor: Małgorzata Duży Norbert Duży Wydawnictwo: VITAL Wysyłamy w: 24 godziny + czas dostawy Średnia ocen Cena katalogowa: 34,30 zł Oszczędzasz: 5,10 zł Cena internetowa: 29,20 zł Ilość: Do przechowalni Kupując teraz ten produkt otrzymasz 29 punktów lojalnościowych. Opis: Książka ta jest zachętą do...

Nowa kuchnia wegetariańska. Dieta, która chroni serce i wydłuża życie

Oszczędzasz: 5,10 zł

Cena internetowa: 29,20 zł
Ilość:

Do przechowalni

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 29 punktów lojalnościowych.

Opis:

Książka ta jest zachętą do częstszego spożywania produktów roślinnych. Autorzy, wegetarianie z długoletnim stażem, komponują potrawy tak, aby stanowiły pełnowartościowe posiłki i proponują 450 przepisów na smaczne i łatwe w przygotowaniu dania główne, zupy, sałatki, napoje i sosy. Przedstawiają też wykaz produktów żywnościowych i ziół pomocnych przy usuwaniu wielu powszechnych dolegliwości oraz spis witamin i składników mineralnych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Rośliny zawierają substancje chemiczne, które zapobiegają chorobom i mogą je leczyć. Dzięki zaprezentowanej w książce diecie obniżysz możliwość wystąpienia chorób serca, poprawisz metabolizm i wydłużysz życie. Z łatwością pozbędziesz się alergii, oczyścisz narządy oraz poprawisz pamięć. Jedz na zdrowie!

źródło opisu: http://wydawnictwovital.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwovital.pl/

IwonaB | 2018-02-22
Na półkach: Przeczytane, Zdrowie, Poradniki, 2018

Dla mnie super. 450 przepisów na potrawy proste, z polskich warzyw i składników, które można bez problemu kupić, bez udziwnień rodem ze wschodu. Dla mnie przepisy te stanowią pomysł na dania, które modyfikuję po swojemu. Można to i owo autorom zarzucić, np. to, że proponują użycie warzyw z puszki, albo gotowanie ryżu w woreczkach itp. Mimo wszystko dla mnie dobra pozycja. Dość ciekawy wstęp na temat wegetarianizmu i zdrowego odżywiania.

Katarzyna | 2016-05-28

Bardzo mylny tytuł "NOWA kuchnia wegetariańska". Od kiedy to, "nowi" wegetarianie jedzą ryby? ...i do tego z puszki? ... 1/4 książki to przepisy, oparte min. na nabiale, jajkach, rybach i puszkach. Początek to luźne, powierzchowne informacje, które można znaleźć na pierwszej lepszej stronie internetowej. Nic ciekawego.

Shetani | 2016-01-07
Na półkach: Przeczytane, Rok 2016
Przeczytana: 05 stycznia 2016

Na diecie wegetariańskiej jestem już ponad 10 lat i bardzo sobie ją chwalę. Co więcej, od około trzech miesięcy staram się całkowicie wykluczyć z diety wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego i wychodzi mi to całkiem nieźle. Z wielką chęcią sięgałam po książkę „Nowa kuchnia wegetariańska”, bowiem liczyłam nie tylko na nowe przepisy, ale również na jakieś świeże nowinki z zakresu zdrowego odżywiania. A co otrzymałam?
Wyjątkowo zacznę od tego, co mi się nie spodobało. Wegetarianizm z definicji wyklucza spożywanie mięsa i zwierząt. Autorzy chyba o tym zapomnieli, bowiem wśród przepisów można znaleźć takie rzeczy jak sałatka śledziowa, makaron z tuńczykiem i tym podobne. To mnie zniesmaczyło, bowiem wegetarianizm ryby również odrzuca. Kolejną rzeczą, która niezbyt przypadła mi do gustu było to, iż już na samym początku państwo Duży negują korzystanie z gotowych produktów czy przetworzonych, a potem w przepisach piszą, żeby wykorzystać ananasa z puszki… Oczywiście sama czasem po...