Krytyczne wydanie trzech poetyckich opowieści o namiętnej i tragicznej miłości Alfonsa i Orystelli pióra najpopularniejszego poety polskiego pierwszej połowy XVII wieku. Uzupełnieniem wydania jest komentarz edytorski Radosława Grześkowiaka zawierający opis źródeł i dzieje tekstu, zasady wydania i transkrypcji, objaśnienia oraz słownik wyrazów archaicznych. Uzupełnieniem edycji są reprodukcje drzeworytów z XV wieku pochodzących z niemieckiego przekładu tekstu Morsztyna.

źródło opisu: http://wydawnictwo.ibl.waw.pl

źródło okładki: http://wydawnictwo.ibl.waw.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!