Chwasty Polskie

W.A.B.
2013-07-01
1994-01-01
Franciszek Starowiejski poezja erotyczna

Pikantne wiersze, warto się zapoznać.

Chwasty polskie to pozycja genialna. Dobór dokonany przez Daniela Olbrychskiego jest świetny. Mistrzowie słowa pokazują zaś, iż nawet używając wulgaryzmów można to robić z klasą.
Książka nie jest długa i daje możliwość delektowania się klasyką polskiej erotyki w najlepszym wydaniu.
Czytając chwasty polskie czytelnik będzie mógł z całą mocą poznać bogactwo języka polskiego...

Cóż, nasi przodkowie to dopiero byli zbereźnicy. Kto by pomyślał że Ci sami od wzniosłych dzieł o cnotach, miłości do ojczyzny i takich tam po godzinach zajmowali się znacznie bardziej przyziemnymi sprawami.

Cudze chwalicie, a swego nie znacie! W czasach zaczytywania się gniotami o Greyu i tym podobnym, mamy w rodzimej literaturze absolutne perełki poezji dla dorosłych.

„Chwasty polskie. Klasyka erotyki” to zbiór najbardziej pikantnych erotyków, napisanych przez dwunastu polskich poetów. Wyboru wierszy dokonał wybitny aktor Daniel Olbrychski, który do tego tomiku napisał...

Na półkach: , , , ,

Daniel Olbrychski dokonał subiektywnego wyboru najbardziej pieprznych erotyków polskiej literatury.
Wracam do niej od lat, nie tylko dla wypieków na twarzy, ale i zachwytu nad kunsztem języka polskich poetów, którego nie można im odmówić nawet wtedy gdy używają słów dosadnych i powszechnie uznanych za wulgarne. Podpisuje się pod wyborem pana Daniela.
Podoba mi się też...

2059

Klasycy inaczej, plus fantastyczne ilustracje Starowieyskiego.

Klasycy we frywolnym wydaniu. Świetna!

piękna poezja z drugiej strony: brutalna, wulgarna i pociągająca. każdy potrzebuje takiej odskoczni jak te wiersze. :)

Lektura prosta, łatwa i przyjemna.
Nieco wulgarna, ale przez to zabawna.

Daniel Olbrychski jako lektor - wyśmienity!

"Mrok wieczorny, babcia siwa, przy kominku głową kiwa..."

• Poezja
  • Chcę w prezencie