Akademia Pennyroyal

Okładka książki Akademia Pennyroyal M.A. Larson Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Akademia Pennyroyal
M.A. Larson Wydawnictwo: Mamania Cykl: Akademia Pennyroyal (tom 1) fantasy, science fiction
Akademia Pennyroyal (tom 1)
Pennyroyal Academy
Mamania
2016-01-13
2016-01-13
Grażyna Chamielec
fantastyka
Inne

Niech ładna okładka was nie zmyli, bo książka ma tylko tyle do zaoferowania.
Fakt czyta się ją szybko, ale co z tego jak całość jest nijaka, to samo tyczy się postaci relacji między nimi.
Główna bohaterka za to jest niemiłosiernie irytująca.
A co najśmieszniejsze nie ma szczegółowych opisów postaci xD Wiemy tylko, że Evie ma zielone oczy, a jej obiekt westchnień jest wysoki i ma dołeczki. Przez co ciężko było mi sobie wyobrazić ich wygląd.
Mamy niby jakieś plot twisty, ale są tak słabo opisane, że moja jedyna reakcja to: AHA OKEJ.
Nie zabraknie też kilku absurdalnych sytuacji, których nawet nie byłam w stanie sobie wyobrazić.
Czaicie, że kadetki skakały z wieży na konia???
-Kosmos

Niech ładna okładka was nie zmyli, bo książka ma tylko tyle do zaoferowania.
Główna bohaterka za to jest niemiłosiernie irytująca.

Książka dla dzieci, młodzieży i starszych. Wiem bo należę do tej ostatniej grupy a bardzo mi się podobało. Polecam.

Tego się nie spodziewałam... Na początku po samej okładce i opisie stwierdziłam, że będzie to książka dla małych dziewczynek o księżniczkach i ratujących ich rycerzach... Jakże się myliłam. Książka zabiera nas do krainy gdzie zmorą wszystkich ludzi są wiedźmy, smoki i wilki. Jak się można spodziewać rycerze ratują przed smokami , no cóż taki stereotyp, ale tu się zaczyna robić ciekawie gdyż tylko księżniczki mogą pokonać wiedźmy. Na samym początku poznajemy dziewczynę ubraną w pajęczynę i w sumie nic o niej nie wiemy, z resztą ona o sobie też nie, wie tylko że bardzo kocha swoich rodziców i siostrę, ale nie umie się wśród nich odnaleźć... hmmm może to przez nie udaną lekcje latania🤔. Dziewczyna bez imienia postanawia udać się do akademii pennyroyal gdzie dzielni chłopcy mogą stać się rycerzami, a waleczne dziewczyny księżniczkami... ale nic nie wygląda tak jak w bajkach się opisuje nie ma bali chodzenia w sukniach i picia herbaty, jest za to sierżant Wróżka i poligon, wpychanie wozu na górę, skakanie z wierzy i wstawanie o świcie😱😰🤯. Nie chce spojlerów dawać więc nie powiem kim okaże się być nieznajoma z lasu i może lepiej już skończę pisać bo do reszty zepsuje tą opinię 😳😅

Ps: Przeczytałam własnie pozostałe opinie i poprostu czuje się głupia ja tu pisze jakieś bzdety , a inni piszą o ciekawych interpretacjach itp. serio podziwiam, ale to może dlatego że jestem ścisłowcem

Bardzo ciekawa historia dla młodych czytelniczek, bazująca na znanych bajkach. Autor sprawnie splata wiele z nich w jeden kobierzec swojego świata. Młoda bohaterka poznaje swoją przeszłość, przyjaciół i wrogów, zaczyna interesować sią płcią przeciwną. Zaciekawiło mnie to jak autor potrzega wiedźmy, jako kobiety, które nie tylko dręczą ludzi, ale też same żyją w swoim wewnętrznym mrocznym pozbawionym nadzieji i szczęścia świecie. Z podobnym pomysłem spotkałam się w mandze i seialu anime "Puella Magi Madoka Magica". Jestem ciekawa co jeszcze przytrafi się bohaterce.

No nie ukrywam, że książki naprawdę niesamowicie mi się spodobały. Były genialnie napisane, jest to wspaniała trylogia, mega wciągająca, która pochłania do reszty. Książki były pełne dreszczyku emocji z wieloma nieprzewidywalnymi zwrotami akcji. Aż żal się było od nich oderwać i po prostu smutno mi było kiedy się je kończyłam. Autor wiedział jak je pisać byśmy się zakochali do reszty i pragnęli więcej oraz czuli dreszcz emocji. Czytałam je z wielką chęcią i nie potrafiłam przewidzieć co się wydarzy i nie mogłam przestać ich czytać, bo nieźle mnie wciągnęły. Były naprawdę genialne. cały czas się w nich coś się działo i nie mogłam narzekać na nudę, oj nie. Naprawdę są warte polecenia dla fanów przyjemnego, lecz dobrego fantasty i bez wątpienia dostaje ode mnie wysoką ocenę.

Początek książki jest straszny i można odnieść wrażenie, że autor sam do końca nie wiedział, jak mają wyglądać poszczególne sceny-opisy nie są do końca zgodne ze sobą. Bohaterowie trochę bezbarwni. Musimy uwierzyć autorowi, że ktoś jest odważny, bo tak go opisuje, choć nie do końca jego czyny będą to potwierdzać... Historia przewidywalna, choć podejrzewam, że młodego czytelnika może urzec.
Książka nie jest zła, ale też jakoś szczególnie nie porywa.

Najgorsza książka przeczytana przeze mnie w życiu. Próżna i zawiła.... Beznadziejna fabuła, zero kreacji bohaterów. Bohaterowie tacy sami. Tak samo płascy. Okropna książka. nie polecam nikomu

„Więc gdy dziś wieczorem będziecie się kładły spać, pozwólcie, by jutro zdarzyło się dopiero jutro.”

M.A. Larson, Akademia Pennyroyal

Po raz pierwszy poznajemy główną bohaterkę, gdy przerażona błąka się po lesie, nie znając nawet swojego imienia. Poszukuje Akademii, którą widziała na ulotce. Akademii która uczy dziewczęta być księżniczkami, a chłopców rycerzami. W zaczarowanym lesie trafia na chatkę czarownicy, poznany w niej chłopak pomaga jej uciec i oboje udają się na miejsce zapisów do Akademii,
od tego roku przyjmującej także nisko urodzonych.

Okazuję się, że na kadetkę jedenastą ( takie otrzymuje „imię”) została rzucona klątwa zapomnienia. Nowa koleżanka nadaje jej imię Evie.

Akademia Pennyroyal szkoli księżniczki przeciwko walce z wiedźmami, które chcą przejąć świat, oraz rycerzy których zadaniem jest walka ze smokami.

Lecz nie wszystko jest takie jak się wydaje. Evie odkrywa swoją przeszłość, poznaje prawdziwych przyjaciół, zakochuje się i odkrywa sekrety.

Chciałabym wam tyle powiedzieć ale jestem przeciwnikiem spojlerów a najciekawszą częścią tej książki jest odkrywanie owych tajemnic, rozwiązywanie zagadki przeszłości bohaterki. Rozbawiło mnie pojawienie się chłopca księżniczki- Bazyl zostaje księżniczką tylko dlatego że jego matka tego chciała, jest najmłodszy z ogromnej gromady braci.

Nawiązania do znanych wszystkim księżniczek, sposób przedstawienia świata i narracja bardzo mnie wciągnęły. Jak z początku myślałam, że książka nie będzie mi się bardzo podobać to ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu jestem zachwycona. Planuje kupić następne tomy.

M.A. Larson, Akademia Pennyroyal

„Akademia Pennyroyal” M.A. Larsona to opowieść o księżniczkach 👸🏻, rycerzach 🤺, wiedźmach 🧙🏻‍♀️ i wielu innych baśniowych postaciach. Evie, bo tak nazywa się główna bohaterka, wyrusza z domu, aby dostać się do Akademii Pennyroyal. Jednak nic nie wie o historii szkoły i czego może się tam spodziewać. Gdy w końcu dowiaduje się dlaczego trenują księżniczki, jest przerażona. Ale nie poddaje się! Walczy o swoje. Trenuje ciężko, aby pokonać swojego wroga…wiedźmy.
Akademia Pennyroyal to opowieść o dobru, które tkwi w człowieku, o odwadze i współczuciu. Jest to opowieść o każdym z nas, jednak osadzona w baśniowych realiach. Kiedy zaczęłam czytać tę książkę, zdziwiłam się jak szybko się ją czyta. Jest to jedna z tych książek, które są lekkie i idealne na relaks. Przy tej książce nie trzeba analizować dogłębnie jej treści, wystarczy cieszyć się opowieścią.
To co mi przeszkadzało w książce, to zachowanie głównej bohaterki. Czasami było nielogiczne, ale potem sobie przypominałam, że to tylko nastolatka. A wiek nastoletni rządzi się swoimi prawami, więc większość jej zachowań można zrozumieć i przymknąć oko.
Kolejną rzeczą jest niedosyt jaki zostaje po przeczytaniu książki. Tak jak mówiłam, czyta się ją szybko, a co za tym idzie, szybko się ją kończy. Świat książki jest niezbyt obszerny, a mógłby być wspaniale rozbudowany.
Jednak całość książki oceniam na plus. Opowieść jest logiczna, intryga goni intrygę, a przemiana głównej bohaterki jest ogromna. Widać inspirowanie się baśniami Grimmów i można poczuć się jak w dzieciństwie, kiedy mama czytała na dobranoc.

1996

Mimo iż dla dzieci bardzo dobra książka już nie pamiętam kiedy mnie któreś tak porwała