Akademia Pennyroyal. Cienie kadetek

Cykl: Akademia Pennyroyal (tom 2)
Wydawnictwo: Mamania
Madziek

Drugi tom historii dziewczyny wychowanej przez smoki i szkolonej na wojowniczą księżniczkę. Triumfalnym zwycięstwem nad wiedźmami kadetka Evie udowodniła, że w pełni zasługuje na miejsce w Akademii Pennyroyal. Wiedza o jej bohaterskich czynach rozniosła się po całym królestwie i sprawiła, że do szkoły napłynęły rzesze nowych uczniów. Ale choć dobrze jest być już na drugim roku, nie wszystko...

Ale choć dobrze jest być już na drugim roku, nie wszystko jest takie, jak powinno. Kiedy Evie jest świadkiem dokonanego przez trzy księżniczki napadu na bezbronną kobietę, nikt jej nie wierzy. A kiedy dostaje list z pogróżkami, wie, że po raz kolejny przyjdzie jej zmierzyć się z niebezpieczeństwem zagłady świata, który dopiero co poznała… Komu może zaufać? Kto jej nie zawiedzie, kiedy przyjdzie godzina próby?

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

WielkiBuk | 2017-06-29
Przeczytana: 2017 rok

Aż chciałoby się cofnąć w czasie, by jeszcze będąc dziewczynką poznać Evie i u jej boku dołączyć do Akademii! M. A. Larson wykreował czarodziejską, baśniową atmosferę, która urzeka czytelnika od pierwszej strony. Dorośli odnajdą tutaj znajome motywy swojego dzieciństwa – ukłonią się Bracia Grimm, księżniczki z tradycyjnych baśni, czy disneyowska aura pierwszych „księżniczkowych” animacji. A dzieciaki pochłonie nowy, piękny świat, któremu nie sposób się oprzeć – okrutne, spotworzałe wiedźmy, waleczne księżniczki, którym daleko do uroczych damulek, ziejące ogniem smoki, czyli wszystko to, co gwarantuje niezapomnianą przygodę. Dla mniejszych i większych walecznych serc!

Puchatka | 2017-06-19
Na półkach: 2017
Przeczytana: 14 czerwca 2017

Po zdemaskowaniu ukrywającej się w Akademii wiedźmy oraz zwycięskiej walce o życie, Evie stała się niezwykle popularną kadetką. Niczym celebrytka musi kryć się w cieniu, a przestrzeń pod jej łóżkiem wypełniają sterty listów od wielbicieli. Akademia, za jej sprawą, przechodzi prawdziwe oblężenie; chmara kadetek rozpoczęła naukę na pierwszym roku, ponieważ każda chce być taka jak Evie... ta jednak czuje się nie najlepiej w nowej roli, trudno jej się odnaleźć wśród podarunków, rzucanych z każdej strony pochwał i oczu pełnych podziwu śledzących każdy jej ruch.

Popularność popularnością, ale działać trzeba, kolejny rok zaliczyć należy, a wymagania stawiane kadetkom są coraz bardziej wyszukane, a niektóre zadania prawie nie do zrobienia. Nie byłoby jednak ciekawie, gdyby wszystko ograniczało się do nauki – owszem, niezwykłości wykładane są tu przez niesamowite osobistości, ale to nie wszystko. Z wiedźmami walczyć trzeba. Co jednak wszystkich dziwi, te się ostatnio nieco się wycofały....

MoznaPrzeczytac | 2017-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2017

Po dłuższej przerwie miałam okazję powrócić świata księżniczek i smoków stworzonego przez M.A. Larsona. Dwa lata od wydania pierwszej części serii o szkole dla księżniczek, autor ponownie otwiera przed czytelnikami wrota słynnej Akademii Pennyroyal. Przeurocza fioletowa okładka „Cieni kadetek” wydawnictwa Mamania zapowiada magiczny i bajkowy klimat. Zobaczmy więc, co tam znowu słychać u Evie i jej towarzyszek (i jednego rodzynka - Bazyla).

Pełna recenzja książki na stronie:

Aria09 | 2017-09-29
Na półkach: Posiadam