The Gate Hause
powrót, pogrzeb, spotkanie

John Sutter wraca po dziesięciu latach na Long Island, aby wziąć udział w pogrzebie długoletniego służącego rodziny. Na miejscu okazuje się, że nie tylko on wpadł na pomysł sentymentalnej podróży w czasie: w okolicy pojawia się także Susan, jego była żona, oraz Anthony Bellarosa, syn dawnego sąsiada i prominentnego przywódcy mafii, z którym losy Johna i Susan nierozerwalnie splotły się w złotym wybrzeżu. Spotkanie po latach na pewno budzi pogrzebane wspomnienia i zapomniane uczucia: te dobre, te złe i te najbardziej niebezpieczne...

zina | 2014-03-17
Przeczytana: 17 marca 2014

książka podobała mi się, ze względu na głównego bohatera - Johna Suttera. Świetna postać, rozbawiały mnie bardzo jego komentarze, opisy sytuacji, dialogi, sarkastyczne podejście, bystrość i poczucie humoru. Lubię czytać książki o takich ludziach:)

Nie czytałam pierwszej części, zorientowałam się, że istnieje w trakcie czytania "Adwokata Diabła", ale nie było najmniejszego problemu z połapaniem się w faktach i bohaterach.

Dawałbym ocenę 'rewelacyjna' za samego głównego bohatera, ale daje jedną niżej, bo gdyby nie on, książka aż tak nie przypadłaby mi do gustu.

Jolanta Leśniak | 2011-07-25
Przeczytana: 23 lipca 2011

Ciąg dalszy "Złotego Wybrzeża" trochę mnie rozczarował, ale czytało się dobrze.Właściwie to śmieszył mnie główny bohater, mający pretensje do bogatych teściów właściwie o wszystko, a jak nie wiadomo o co chodzi, to oczywiście główną rolę grają pieniądze.
Do tego ilość wypijanego przez "osoby dramatu" alkoholu, na co w pewnym momencie zaczęłam zwracać uwagę,przerażała mnie , chociaż osobiście abstynentką nie jestem . :)

JanKos | 2016-03-03
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 29 lutego 2016

Jednak tylko 6 gwiazdek. Jestem wielkim fanem ZŁOTEGO WYBRZEŻA, niejako pierwszej części tego dyptyku. O ile pierwsza część miała tak fajnie wyważone proporcje między wątkiem obyczajowym i sensacyjnym, o tyle ADWOKAT DIABŁA (swoją drogą niektóre tłumaczenia tytułów powinny być karalne pręgierzem chociażby) jest po prostu powieścią obyczajową. Dalsze losy głównych bohaterów. Z lekko zaskakującym zakończeniem, ale tylko "lekko zaskakującym". Właściwie tak mogłaby się kończyć telenowela. I chociaż książkę czyta się dobrze, to jednak jest to za mało aby uznać ją za bardzo dobrą. Może nie strata czasu, ale &*#^ nie urywa.

Agata | 2013-06-11

W zasadzie powieść o niczym i nie wiadomo, po co napisana:) ani to kryminał, ani sensacja - raczej książka obyczajowa z gangsterem w tle. miałka, nieciekawa fabuła. jedną gwiazdkę dodaję za lekki, dowcipny styl, zaskakujący w tak sztampowej książce.

MeryHellen | 2014-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2014

Książka o niczym. Nie wciągnęła mnie ani nie zachwyciła. "Męczyłam" ja straszliwie i czytanie jej nie sprawiło mi żadnej przyjemności.

| 2011-07-17

Sutter bardziej "Coreyowaty",intryga szybciej się rozwija niż w "Złotym Wybrzeżu", ale .... brakuje charyzmy Franka Bellarosy - jego syn to idiota. Mimo wszystko dyptyk o Sutterach to jedna z najlepszych rzeczy DeMille'a. Polecam.

Kolejna rewelacyjna powieść DeMille`a.

grzes77 | 2012-06-25

superrr..