Zabić prezydenta

Tłumaczenie: Zbigniew Kościuk
Wydawnictwo: Albatros
The President's Assassin

Zaczęło się od masowej egzekucji – w strzeżonej rezydencji ginie szef personelu Białego Domu i kilku członków jego ochrony. Podobny los spotyka sędziego Sądu Najwyższego i rzecznika prezydenta. Ogłoszenie na stronie internetowej nie pozostawia wątpliwości, co do intencji ogłoszeniodawcy – sto milionów dolarów za zabicie jednej osoby. Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Do zespołu dochodzeniowego zostaje oddelegowany Sean Drummond, wypożyczony CIA przez armię. Zadanie ma niełatwe – zabójca dysponuje wiedzą dostępną tylko nielicznym w Waszyngtonie i potrafi uprzedzić każdy ruch. Kto wie, może to osoba najwyższego zaufania, bliska prezydentowi, lub nawet członek samej ekipy śledczej?

magdalena | 2015-05-14
Przeczytana: 14 maja 2015

Zaskakujący, nieoczywisty thriller z wielką polityką w tle. Ciężko się oderwać.

Natalia | 2011-12-21
Przeczytana: 07 grudnia 2011

Książka niezwykle ciekawe, ukazująca prowadzone dochodzenie w sprawie morderstw na wysokich urzędnikach w Stanach Zjednoczonych. Wkrótce okazuje się, że realnym celem jest prezydent. Podstawowym pytaniem jest kto to robi i dlaczego. W związku z tym czy możemy ufać każdemu? Musicie to przeczytać, gdyż akcja jest wartka a i ona często ma zaskakujące zwroty akcji i nie wszystko jest takie jakie jest na pierwszy rzut oka.

Scottie | 2014-11-05
Przeczytana: 04 listopada 2014

Słabizna. Już sam banalny, sztampowy tytuł dużo mówi o tej książce.

Z wyjątkiem - tradycyjnie dla tej serii - cynicznych i momentami przezabawnych dialogów z udziałem głównego bohatera, nie ma w tej książce niczego ciekawego. O ile na początku sam zamysł intrygi i wydarzeń jest interesujący, tak później wszystko rozmienia się na drobne. Tak jakby autorowi zabrakło pomysłu jak to wszystko zakończyć i poskładać.

Tylko dla fanów serii z Seanem Drummondem, albo dla zabicia czasu w poczekalni NFZ-tu. ;-)

marchewa79 | 2013-04-21

Niewielu ex wojskowych potrafi tak krytycznie i z dystansem podejść do służby w CIA czy armii. Dla ludzi którzy lubią mieszankę humoru z cynicznym podejściem do życia. A fabularny twist na końcu jest pierwszorzędny.

Korenia | 2012-12-26
Przeczytana: lipiec 2012

Pierwsza moja książka tego autora - zaskoczył mnie na plus. Mocno zaskakująca, trzyma w napięciu. Cały czas coś się dzieje, nie ma kiedy się nudzić ;) Polecam.

Grykov | 2014-11-11
Na półkach: Ulubione, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 10 listopada 2014

Bardzo ciekawa książka, w której czytelnik do końca nie jest pewien zakończenia. Gorąco polecam na długie jesienno-zimowe wieczory.

mandarynka | 2013-11-07
Przeczytana: 06 listopada 2013

Do końca trzyma w napięciu.
Na pewno sięgnę po inne książki tego autora.

Mikeeey | 2013-09-06
Przeczytana: 06 czerwca 2013

Polecam , Znakomite wyczucie tematyki i Gatunku .

KingaPys | 2011-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2009

To dla tych, którzy lubią kryminalne zagadki

Marta | 2011-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2011