Czerwony sztorm

Seria: Fabryka Sensacji
Wydawnictwo: Buchmann
Red Storm Rising
walt

Lata dziewięćdziesiąte ubiegłego wieku. Islamscy terroryści przeprowadzają skuteczny atak na jedną z największych na świecie rafinerii ropy naftowej w zachodniej Syberii. Rosja staje w obliczu kryzysu energetycznego na niewyobrażalną skalę. Politbiuro chce zwrócić się o pomoc do Zachodu, ale twardogłowi politycy z Kremla nie chcą na to pozwolić. Opracowują plan zagarnięcia terenów roponośnych w rejonie Zatoki Perskiej. Jednak, żeby im się to się udało, muszą zneutralizować i wyeliminować struktury NATO, które nie będą się bezczynnie przyglądać inwazji Rosjan na Bliski Wschód. Na posiedzeniu Politbiura stosunkiem głosów 11:2 zapada decyzja o wojnie. Zostaje wyznaczony termin akcji Czerwony Sztorm.

źródło opisu: http://www.buchmann.com.pl/

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl/

veinylover | 2018-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2018

Autor próbuje sobie wyobrazić wojną ze Związkiem Radzieckim. W tamtych czasach.
Myślę, że ani autor, ani nikt z nas nie ma zielonego pojęcia, co mogłoby się wówczas wydarzyć.
Od strony militarnej, przy przyjętych założeniach być może ta książka jest poprawna. Nie leży w moim zasięgu to oceniać.
Od strony politycznej ówczesnych czasów - nie styka się z rzeczywistością.
Żyłem w cholernej komunie i w przeciwieństwie do autora moje wyczucie czym jest komunizm i komuniści znacznie się różni od tego, co autor sobie wyobraża. Widać, że bardzo się starał, posiadł odpowiednie informacje, wydaje się wiarygodny, ale tego nie czuje. Myślę, że nie czuje tego nikt, kto nie żył w komunie, nie oglądał dziennika telewizyjnego, nie wysłuchiwał przemówień propagandzistów, którzy wydawali się nie być ludźmi, tylko pozbawionymi wszelkiej empatii potworkami. Nie ma pojęcia, jak marksistowski zwrot lingwistyczny zmienił język i że słuchając wypowiedzi partyjnego dygnitarza odbiera inny sens, niż zawarta...

MONIA | 2014-09-05

Bardzo ciekawa powieść. Czyta się szybko i jest pełna akcji. Polecam!

Miaa | 2014-04-12

Trochę się rozczarowałam, bo nie było tak ekscytująca i niebanalnie, jak oczekiwałam.

Northman | 2014-05-02
Przeczytana: 20 maja 2000

Przerażająco prawdopodobny scenariusz III Wojny Światowej. Wstrząsająca w tej książce jest łatwość, z jaką jedno brzemienne w skutkach wydarzenie może pociągnąć za sobą kolejne i stać się początkiem łańcucha zdarzeń wiodących ku katastrofie. Kilkadziesiąt lat temu to wszystko naprawdę mogło się wydarzyć i świadomość tego faktu ciąży na myślach czytelnika jak kamień. Człowiek nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, jak niewiele czasem trzeba do kolejnej dziejowej tragedii. Znakomita książka. Niczego nie ujmuje jej nawet fakt, że w dzisiejszych czasach jest już w dużej mierze nieaktualna (z czego niewątpliwie należy się tylko cieszyć).

Jedna z najlepszych książek Toma Clancy! Dla mnie - rewelacja!

Hanau | 2013-06-19
Przeczytana: 10 sierpnia 2012

Dla mnie ideał techno-thrillera. Wizja globalnego konfliktu, prowadzonego za pomocą broni konwencjonalnej powala na ziemię. Narracja nie posiada dłużyzn, sprzęt opisany ze znajomością tematu. Brak wpadek merytorycznych

Lolek90 | 2014-06-20
Przeczytana: 19 czerwca 2014

Tak jak pisałam, po przeczytaniu beznadziejnego „Czerwonego Królika” oraz rewelacyjnego „Polowania na Czerwony Październik” postanowiłam dać autorowi tych książek, Tomiemu Clancemu, jeszcze jedną szansę. Nie mogłam się bowiem zdecydować, czy go lubię, czy też nie. Zresztą polecony mi przez trenerkę „Czerwony Sztorm” zaczęłam czytać w tym samym czasie co „Polowanie na Czerwony Październik”, co dodatkowo wpływało na chęć poznania całej historii(zapewniam, że gdybym czytała ją razem z „Czerwonym Królikiem”, to sytuacja byłaby raczej odwrotna). Szkoda tylko, że trenerka nie uprzedziła, że czeka mnie lektura licząca 726 stron napisanych raczej maczkiem. Nie przeżyłabym szoku, podczas odbierania jej z biblioteki. A tak musiałam tylko zagryźć zęby i wziąć się do roboty.
O czym jest książka? Powiedziałabym, że jest to luźna interpretacja wybuchu i przebiegu III wojny światowej, którą wypowiada Zachodowi ZSRR. Kiedy muzułmańscy terroryści napadają i niszczą jedną z syberyjskich rafinerii...

Logrod_D Wakowski | 2016-07-14
Przeczytana: 02 marca 2014

Krótko - III wojna światowa - to co tygryski lubią najbardziej - kąsek dla wielbicieli "co by było gdyby". ( Aczkolwiek mi osobiście bardziej podobał się "Kocioł" )

Marcin Kowalczyk | 2014-02-05

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Plus za opisy nowoczesnej wojny, minus za to, że wiemy jak to się skończy. Czerwony polegnie pod ciosami amerykańskiego powiewu wolności i demokracji.

odstawiłem ją na półkę po 240 stronach, jakoś nie za bardzo mnie zaciekawiła żebym "męczył" się z nią przez kolejnych 500 stron. Chyba nie mój typ pisarza i literatury