Lot orłów

Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Cykl: Dougal Munro i Jack Carter (tom 3)
Wydawnictwo: Prima
Flight of Eagles

Rozdzieleni w dzieciństwie bracia bliźniacy, Max i Harry Kelso, spotykają się po latach w niezwykłych okolicznościach. Wychowany w Trzeciej Rzeszy Max jest chlubą niemieckiej Luftwaffe; jego brat Harry, pilot brytyjskiego RAF-u, uczestniczy w misjach kurierskich nad okupowaną Francją; Zestrzelony w trakcie akcji, dostaje się do niemieckiej niewoli. Bracia Kelso stają się mimowolnymi uczestnikami szatańskiej intrygi szefa SS Himmlera, który planuje zamordowanie generała Eisenhowera. Ich decyzje i działania wpłyną na losy II wojny światowej...

bewelka86 | 2014-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2014

To było moje pierwsze spotkanie z twórczością Jacka Higginsa i mogę stwierdzić, że było ono udane.

"Lot orłów" to powieść, której akcja przenosi nas w czasy II wojny światowej. Poznajemy historię braci bliźniaków, którzy zostali rozdzieleni w dzieciństwie i wychowywali się osobno, choć przez cały czas mieli ze sobą jakiś kontakt. Ich ojciec był znanym lotnikiem i to on zaszczepił w obu synach miłość do latania. Gdy dorosną, każdy z nich zacznie robić to, co kocha - latać. Jednak los jest przewrotny i postawi braci po przeciwnych stronach wojennego konfliktu. Max będzie pilotem Luftwaffe, zaś Harry będzie latał dla brytyjskiego RAF-u. Jeśli ciekawi Was co okaże się silniejsze: więzy krwi czy posłuszeństwo dowództwu, to sięgnijcie po "Lot orłów".

Powieść czyta się całkiem dobrze, choć dopiero gdzieś tak od połowy książki akcja nabiera tempa i lektura pochłania nas bez reszty.
Historia dobrze osadzona w realiach - widać, że autor zadbał o to, aby dobrze oddać atmosferę tamtych...

Patrycja | 2014-11-13
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 28 czerwca 2014

"Lot orłów" po raz pierwszy przeczytałam wiele lat temu i z tego co pamiętam, książka ta zrobiła na mnie dobre wrażenie. Postanowiłam zrobić mały eksperyment i wrócić do niej aby skonfrontować swoje odczucia na przestrzeni lat."Lot orłów" po raz pierwszy przeczytałam wiele lat temu i z tego co pamiętam, książka ta zrobiła na mnie dobre wrażenie. Postanowiłam zrobić mały eksperyment i wrócić do niej aby skonfrontować swoje odczucia na przestrzeni lat.

Obecnie historia rozdzielonych braci bliźniaków, którzy zostają „zmuszeni” do walki na przeciwnych frontach drugiej wojny światowej, nie zrobiła na mnie aż tak wielkiego wrażenia jak na początku. Książkę czyta się dobrze, historia jest nieprzewidywalna i wciągająca - to się nie zmieniło z upływem czasu. Nie czytałam innych pozycji tego autora, ale cieszę się, że „Lot orłów” wpadł mi wiele lat temu w ręce, bo to piękna książka o pasji, miłości i poświęceniu z wojną w tle.

Victoryette | 2013-08-30

Najlepsza książka Higginsa, jaką miałam okazję i przyjemność czytać! Przeczytałam ją 3 razy, za każdym razem rycząc pod niebiosa. Zawsze uważałam Higginsa za mistrza w swoim gatunku, ale tym utworem zdobył moje serce :-) Jest to jedna z moich ulubionych książek. Fantastyczna i wzruszająca opowieść sprzyjająca również refleksjom. Polecam wszystkim - nie tylko tym, których interesuje tematyka wojenna.

Karo | 2014-01-23

Higgins jak zawsze w swojej najlepszej odsłonie! Idealnie łączy fikcję na tle wydarzeń historycznych jednocześnie zagłębiając nas w piękną i wzruszającą opowieść o braciach Kelso. Nie można oderwać się od lektury dopóki nie przeczyta się zakończenia ;)

KrzysWR-wawa | 2013-12-04
Przeczytana: 2012 rok

To jedna z najlepszych powieści Higginsa, i tą powieścią mnie oszukał ;) - tak: oszukał. To dobrze skrojona powieść z dobrze prowadzoną akcją, fajnym prowadzeniem bohaterów, świetnymi opisami lotniczych zdolności ... i byłem zachwycony Higginsem. Dziś wiem, że byłem zachwycony tą powieścią ... a potem, jeśli ktoś będzie chciał, w wielu innych powieściach znajdzie te same klucze, te same opisy, te same (podróbki) emocji. Ale tę powieść z czystym sercem polecam. To może nie Imię Róży ;) ale dobra literatura

Ewa | 2013-10-14
Przeczytana: 14 października 2013

Dla mnie jest to jedna z tych powieści, która na długo zapada w pamięci. Przepiękna historia braci Harrego Kelso i Maxa von Haldera, która była przesiąknięta wojną, cierpieniem i miłością. Powieść chwyta za serce, tym bardziej, że wydarzyła się naprawdę. Aż łezka zakręca się w oku...

DirtyDream | 2013-12-04
Przeczytana: 2011 rok

W mojej opinii książka jest świetna. To na prawdę pozycja bardzo godna uwagi. Zdecydowanie nie polecam lektury do poduszki. Jest tak wciągająca, że jest trudno zasnąć bez przeczytania jeszcze kilku kolejnych stron, a w efekcie nawet i rozdziałów. :)

edyta | 2010-09-08
Na półkach: Przeczytane, Polecam
Przeczytana: 08 września 2010

Genialna książka. Myślałam, że nie dam rady jej przeczytać, że będą mi sie mieszać te wszystkie wojenne fakty. Porywająca od samego początku, i niesamowite zakończenie. Tak niewiele brakowało aby Harry i Max wrócili cali i zdrowi do Cold Harbour. Przecież wtedy historia mogłaby sie potoczyć całkiem innaczej...

ania13 | 2013-11-20
Przeczytana: 10 sierpnia 2012

Fantastyczna książka. Nie tylko wspominając o braciach, jak i o to, o co walczyli. Miłość przede wszystkim - do matki, do brata i do swojego kraju. Która zwycięży? Trzeba sprawdzić.

Iveczka | 2013-09-21
Przeczytana: wrzesień 2013

Początek trochę nudny, ale później akcja się rozkręca. Ciekawa intryga. Zbyt długie opisy lotów samolotami itp.