Khai z krainy Khem

Wydawnictwo: Vis-á-Vis/Etiuda
Khai of Khem
khai fantasy brian lumley
horror

Khai, syn głównego architekta faraona Khasathuta, wierzy, że faraon jest bogiem. Kiedy dowiaduje się, że głównymi celami władcy jest defloracja młodych dziewic i uzyskanie nieśmiertelności przy pomocy swoich czarnoksiężników, przeżywa szok. Khai ośmiela się wystąpić przeciwko faraonowi i zostaje skazany na wieczną niewolę. Ucieczka do sąsiedniego Kush, gdzie wkrótce zostaje generałem armii królowej Astarte... oraz jej kochankiem. Zostaje jednak zdradzony przez najlepszego przyjaciela, a czarnoksiężnicy Khasathuta wysyłają jego duszę w przyszłość.
We współczesnej Anglii Khai poszukuje wcieleń swojej kochanki i tego, który go zdradził. Jest oszołomiony otaczającym go światem - telewizją, klimatyzacją, a zwłaszcza nowoczesną bronią.
Powróciwszy do swego czasu, Khai wykorzystuje technologie, które poznał w przyszłości, aby zmienić przeszłość. Ale czy razem z Astarte zdołają powstrzymać Khasathuta przed uzyskaniem nieśmiertelności i unicestwieniem krainy Khem i Kush za pomocą zdobytej przez niego broni?
Podobnie jak cały cykl Nekroskop, książka Khai z krainy Khem jest pełna zawrotnej akcji, zapierających dech pogoni, nieokiełznanej miłości i czającej się grozy, a jej bohater to uosobienie pewności siebie i odwagi, kiedy znajdzie się w szponach niebezpieczeństwa.

ZadokAllen | 2015-11-19

Na pewno nie jest to najlepsza książka Lumleya. Jak dla mnie brakuje zdecydowanie mroku i za mało było nawiązań do Lovecrafta. Jest kilka fajnych momentów (a właściwie jeden czy dwa) z soczystym gore ale jak na tego autora to mało:) Sporą cześć historii wypełniają zmagania armii tytułowego bohatera z armią faraona. Co niestety dość przynudza. Ale jeśli ktoś lubi klimaty starożytnego Egiptu okraszone magią i fantastyką to ta pozycja na pewno przypadnie mu do gustu.

Horus | 2016-03-31

Tłumaczenie było tak fatalne. Sama książka jest świetna i czytało się bardzo szybko i przyjemnie. Ciągle natykałem się jednak na jakieś kwiatki, które bardzo uprzykrzały mi życie.

ziomal666 | 2016-05-14
Na półkach: Horrory, Przeczytane

Książka ta bardzo mnie rozczarowała, myślałem że będzie więcej makabry i potwory, a spotkała mnie powieść fantasy z elementami militarnymi, lecz książka nie była tragiczna na tyle bym przestał ją czytać.

Anksunamun | 2016-07-02
Przeczytana: marzec 2011

Bardzo dobrze opowiedziana fantastyczna historia, osadzona w tajemniczych czasach przed cywilizacją starożytnego Egiptu. Pomysł, jak i wykonanie, znakomite.

Firstlight OftheDay | 2015-10-02

Takie niby nie zapowiadające się nic... A czytało się jednym tchem - to się nazywa umieć pisać!!!! Polecam!!!!

Adam | 2016-05-08
Przeczytana: 14 maja 2016