Gen

Tłumaczenie: Jerzy Śmigiel
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Phantom Press Horror". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Phantom Press
Slimer
powieść, horror
horror
Philip

…Jedna potrzeba pozostała nadal dominująca, tak jak było jeszcze w morzu. Głód stopniowo zmieniał się w potworną, bezrozumną żądzę. Pchał go przez niekończące się białe korytarze, gnał wizją rozdzieranego na strzępy krwawego mięsa…

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Niepokój towarzyszy od początku do końca. Temat tematem, bo cóż jeszcze nowego można dziś wymyślić, a tym bardziej, że ta książka to przecież staroć. Jednak sposób pisania, opisywania sytuacji, poszczególnych zdarzeń budzi w czytelniku napięcie nawet w tak "gorących" momentach bezpośredniego zetknięcia się z..tym czymś. Nie dostrzegam tu kiczu, odwracania się w ostatniej chwili od tego co niewyobrażalne jak w przeskakujących kadrach tylko w pełni opisane wydarzenie "oko w oko" z odpowiednią dawką emocji wywołujących gęsią skórkę.
Knight, jeśli o mnie chodzi, o wiele lepiej potęguje elementy grozy niż np.Smith. Mnie po wielu latach powrót do tych horrorów z lat 70-80-90 potrafi jeszcze zaskoczyć na korzyść tamtych autorów.

Magnis | 2016-04-30
Na półkach: Horror, Posiadam, Przeczytane

Opuszczona platforma i kilka osób uwięzionych na niej. Nie wspominając o tym czymś co jest zawsze głodne. Horror spółki Johna Brosnana (autora trylogii Władca niebios)i Leroy Kettle, którzy wydali pod pseudonimem Harry Adam Knight kilka horrorów. Powieść posiada mroczny klimat, sporą ilość makabry i dobre zakończenie. Po przeczytaniu, a nawet w trakcie przychodzi na myśl jeden horror o podobnej koncepcji. Książka krótka i szybko się czyta, ale zawsze kiedy czytam tak samo mi się podoba jak za pierwszym razem.

WrongWord | 2011-10-02
Przeczytana: 2009 rok

Tani horror. Dosłownie i w przenośni.

Tani, bo nabyty w antykwariacie za kilka złotych. Tani, bo odwołuje się do najpospolitszych instynktów i popędów. Kto wie, może to dlatego był taki wciągający?

Nie od dziś wiadomo, że coś gorszego gatunkowo jednak ma swój nieodparty urok i potrafi zachwycić. Historia jest prosta. Opustoszała platforma wiertnicza na której znajduje się zagadkowe laboratorium. Tajemnica, która grozi wszystkim, kryjąc się wśród niezbadanych korytarzy. Znikają ludzie, zostają ubrania. Jak się okazuje winne wszystkiego są badania genetyczne i ich obiekt. Rekin. Inny niż wszystkie. Grupka przyjaciół, która przypadkiem się tam znalazła przeżyje dzięki niemu chwile niebywałej grozy. Błądzenie po nieznanym obiekcie, zastanawiające przedmioty, walka o przetrwanie (bo przecież niebezpieczeństwo nie grozi jedynie ze strony obcych), własne demony.

Czytelnik nie obejdzie się smakiem.

Książka nie należy do długich, a przez sprawne pióro autora i naprawdę wartką akcję...

Konrad | 2013-01-28
Przeczytana: 2000 rok

Książka o eksperymencie, który nigdy nie powinien ujrzeć światło dzienne. Książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Niestety film na jej podstawie został całkowicie zepsuty..

| 2011-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2011

Styl autora jest przystępny, co gwarantuje, że Gen czyta się bardzo dobrze. Autor w sposób umiejętny stworzył atmosferę odosobnienia, narastającej paniki i bezsilności bohaterów. Klimat jest dobry i przywodzi na myśl film Johna Carpentera "The Thing (Coś)". Książka stanowi dobre połączenie horroru i science fiction (eksperymenty naukowe). Zakończenie jest przyzwoite i pozostawia uczucie niepokoju u czytelnika.

Organoleptyczna | 2016-10-04
Przeczytana: 2016 rok

Książeczkę przysposobiłam, żeby nie trafiła do pieca. No cóż mogę napisać, nudna, nudna i jeszcze raz nudna. Na tyle, że nie dobrnęłam nawet do połowy. Z kategorii tych na tyle kiepskich, ze nie warto tracić na nie czasu. Nie polecam!

Marcin | 2013-02-26

Rewalka. Nie tak znakomita jak "Fungus" ale nadal jest to znakomity horror. Dużo napięcia, zwrotów akcji, równe tempo. O to chodzi w horrorach.

megakruker | 2011-02-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 21 lutego 2011

Naprawdę ciekawa książka. Trzyma w napięciu i nie daje się nudzić. Dobrze wykreowani bohaterowie i mroczne opisy akcji na tle tajemniczej platformy wiertniczej. Jak na tak mało popularnego autora przyjemnie się czytało i dosłownie jednym tchem.

deprywacja | 2012-11-17

w końcu znalazłem tę książkę. przeczytałem ją z 12 lat temu, ale wrażenie pozostało do dziś. myślę że to dobrze o niej świadczy, choć nie mam złudzeń - nie jest to jakoś szczególnie wybitna pozycja. w każdym razie zapadła mi w pamięć.

Sławomir | 2013-12-06

Bardzo dawno czytane ale z tego co pamiętam lekko i przyjemnie się ową książkę wciągało. Typowe rozrywkowe czytatło w dobrym tego słowa znaczeniu. Pamiętam, że po tej książce z marszu wciągnąłem kilka z tej serii horror