Mnich

Wydawnictwo: Amber
The Monk
horror
EpidermaS

Kroki, teraz wyraźne, zdecydowanie zmierzały w jego kierunku. Z początku był to amorficzny kształt schodzący? dół zbocza. Ubrany w jakąś ciemną szatę. Twarz miał ukryta w cieniu głęboko nasuniętego kaptura. To stworzenie szło prosto na niego. Było coraz większe. Wydawało się, że przynosi ze sobą mrok. Był przerażony. Odwrócił się, by uciekać, ale potknął się o walizkę. Poturlał się po śniegu, a postać pochyliła się nad nim.
...Znalazłeś się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Nie ma nikogo wśród żyjących, kto mógłby ci pomóc. Pozostaje jedynie Tamta Strona. Czy wiesz, co to oznacza? To, co proponuję, jest niebezpieczne. Ludzie umierają od tego gwałtowną śmiercią, niektórzy nigdy stamtąd nie wracają. Czy gotów jesteś skorzystać z tej szansy? [z okładki]

underluk | 2017-02-01

Nie ma tu wiele gore. Niewiele jest też okazji do jakiegoś długiego budowania napięcia, czy misternego tkania fabuły. Całość czyta się dobrze, choć historia szczególnie nie zaskakuje. Nie trzyma też kurczowo przy lekturze. Ale bynajmniej nie jest stratą czasu. “Mnich” Williama H. Hallahana to po prostu solidna powieść grozy. Taka trochę rzemieślnicza, ale mająca swoje plusy i myślę, że znajdzie swoich zwolenników.

Więcej na: http://bramygrozy.pl/literatura/188/mnich.html

Niewidzialny | 2017-06-22

Niezwykle przeciętny horror. Strachu i napięcia w zasadzie brak. Historia dość miałka i nudna. Nie polecam.

Majnot13 | 2016-01-14
Na półkach: Przeczytane, Horror, Diabeł
Przeczytana: 2005 rok

siostra pożyczyła to ode mnie jak nudziło jej się podczas ciąży

MaszynaSzeherezada | 2016-02-23
Przeczytana: 01 stycznia 2015