Stwór

Tłumaczenie: Ludmiła Trigg
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Horror - Phantom Press". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Phantom Press
Creature
Stwór
horror
dona

Silverdale to niewielkie, ale cudowne miasteczko. Do niego właśnie przenosi się rodzina Tannerów. Miejsce to zdaje się być rajem na ziemi: świeże powietrze, zdrowa żywność, ładne i wygodne domy wkomponowane w krajobraz, naprawdę beztroskie i spokojne życie. Mieszkańcy są bardzo dumni z Silverdale, a szczególną sympatią i zaufaniem darzą miejscowe Konsorcjum. Ono właśnie dba o dobrobyt swoich pracowników i jest sponsorem młodzieżowej drużyny footballowej. Chłopcy grający w zespole są zdrowi, silni i wyrośnięci dzięki specjalnej kuracji, a także treningom przeprowadzanym w centrum sportowym. Mark, szesnastoletni syn Tannerów, wątły, niski i bardzo chorowity, pomimo sprzeciwu matki zaczyna uczęszczać na treningi i już po kilku zajęciach ulega dziwnej metamorfozie...

książek: 2057
Kuuuba | 2012-05-10
Przeczytana: 2011 rok

Trochę się zawiodłem.

zielonooka | 2014-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2014

naprawde fajna- i bardzo dobrze i szybko sie czyta - lubie takie klimaty:) polecam

WisemantheWise | 2016-06-10
Przeczytana: 09 czerwca 2016

Drugoligowy horror medyczny z zaprzeczeniem powiedzenia że "sport to zdrowie". Otóż nie zawsze, szczególnie wtedy gdy trafia się do podejrzanej kliniki gdzie wykonują podejrzane eksperymenty na ludziach i zwierzętach.

Nie za wiele mrożących krew w żyłach wydarzeń, kilka zgonów i jakby nie patrząc optymistyczne zakończenie.

Tylko dlaczego znowu ofiarami śmiertelnymi muszą być psy - to irytujące.

Pinokio1983 | 2014-09-29
Przeczytana: 28 września 2014

John Saul, John Saul, John Saul... jeszcze dwa tygodnie temu wiedziałem o nim równie dużo, co o sytuacji ekonomicznej Luksemburgu, czyli (jak nietrudno się domyślić) nic. A teraz wiem tyle, że to świetny pisarz horrorów, w naszym kraju chyba całkowicie nieznany!

"Stwór" to prosta w konstrukcji, odpowiednio przewidywalna (ale nie za bardzo) powieść grozy o małym miasteczku, drużynie footballowej i pewnym wrażliwym nastolatku, który kocha króliki, swoją mamę i psa (nie koniecznie w tej kolejności)... Taaaaaak... Spytacie, po co czytać o kolejnym dzieciaku, który nie może się odnaleźć po przeprowadzce do nowego miejsca? Bo warto!! "Stwór" to świetny klimat, solidna narracja (dosłownie nie można się oderwać) i trzymająca w napięciu fabuła. Naprawdę warto poświęcić popołudnie (albo i siedem, jeśli nie czyta się za szybko) i wsiąknąć w horrorową kwintesencję lat 80-tych. Ja nie żałuję.

Morrel8558 | 2015-12-29

Ciekawa opowieść. Dobrze napisana. Bardzo szybko się czyta, a to duży plus.

Marcin | 2015-04-10

Ciekawa książka, historia w niej przedstawiona intryguje i trzyma w napięciu jednak jeśli mam powiedzieć szczerze to rzeź niewiniątek spodobała mi się bardziej. Nie wiem czemu ale jakoś tak jest.

carl | 2016-02-09
Przeczytana: 07 lutego 2016

Bardzo wciągający i dobry horror,mimo swojej przewidywalności potrafi trzymać w napięciu. Najlwiększym plusem powieści jest lekki styl i dobrze wykreowane postaci

Grzegorz Łokas | 2013-11-14
Przeczytana: 11 listopada 2013

Polecam:) Bardzo fajna opowieść o młodym chłopcu jak stał się Potworem :) krótka i szybko się czyta

BroVar | 2014-10-05
Przeczytana: 2014 rok

Dobry klimatyczny horror w starym stylu, posiada tylko jedną wadę jest dość bardzo przewidywalny.

aklerre | 2011-10-18

Ciekawa, ale przewidywalna powieść, niestety.