Hymn smutku

Tłumaczenie: Radosław Januszewski
Cykl: Lincoln Perry (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Sorrow's Anthem

Ed Gradduk nie jest postacią świetlaną. Nieraz wchodził w konflikt z prawem. Ale prywatny detektyw Lincoln Perry nie wierzy, że jego kolega z dzieciństwa byłby zdolny do zabójstwa. Wszczyna śledztwo, by znaleźć prawdziwego mordercę. A jego chłodny profesjonalizm zmienia się obsesję, gdy Ed ginie podczas próby ucieczki. Od podejrzanej dziel

LelandLester | 2015-04-19

„Ed Gradduk nie raz wchodził w konflikt z prawem. Ale prywatny detektyw Lincoln Perry nie wierzy, że jego kolega z dzieciństwa byłby zdolny do zabójstwa. Wszczyna śledztwo, by znaleźć prawdziwego mordercę. A jego chłodny profesjonalizm zmienia się obsesję, gdy Ed ginie podczas próby ucieczki. Perry musi wytropić, co kryje się za śmiercią przyjaciela. Jest mu to winien. Bo kiedyś zrobił coś, co wystawiło ich przyjaźń na najcięższą próbę.”

Michael Koryta swoją pierwszą książkę w ogóle (i pierwszą z cyklu: Lincoln Perry*) napisał, mając, uwaga, 22 lata! „Hymn smutku” pojawił się 2 lata później, gdy autor był dwudziestoczterolatkiem.

*Cykl o prywatnym detektywie Lincolnie Perrym, byłym policjancie, który teraz zajmuje się prowadzeniem siłowni oraz rozwiązywaniem kryminalnych zagadek wraz z bardzo cenionym i doświadczonym byłym gliną – Joe Pritchardem. W wielu...

Pan_Paweł | 2014-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2014

Tej pary detektywów nie da się nie polubić.

To moja druga książka o przygodach tych panów i z niecierpliwością czekam żeby zacząć czytać kolejną.

Gośka | 2011-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2011

Prywatny detektyw jest świadkiem śmierci swojego przyjaciela sprzed lat, oskarżonego o morderstwo i podpalenia.Nie wierzy w jego winę i postanawia oczyścić imię przyjaciela.Odkrywa skorumpowanych gliniarzy, staje się celem morderców.
Książkę się dobrze czyta,szybka akcja bez zbędnych opisów.Pokazuje czym może być prawdziwa przyjaźń.Typowy kryminał,podobał mi się.

HorrorPrincess | 2012-11-19
Przeczytana: 25 października 2012