The Straw Men
83-7359-111-7
Marshall
Marcin

W niewielkiej, prowincjonalnej mieścinie dwaj mężczyźni dokonuja masakry, z zimna krwią zabijając kilkadziesiat osób. W Los Angeles tajemniczy sprawca porywa nastoletnie dziewczęta. Jego ofiarą pada córka policjanta, specjalizującego się w poszukiwaniu seryjnych porywaczy i zabójców. W pieknej, położonej w górach Montany miejscowości Dyersburg ginie wraz z żoną bardzo zamożny pośrednik handlu drogimi nieruchomościami i nie jest to śmierć w wypadku samochodowym, choć tak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Jego syn, były pracownik CIA, rozpoczyna prywatne śledztwo, prowadzące do firmy w bardzo dziwny sposób sprzedającej luksusowe posiadłości: nie można ich kupić tylko za pieniądze. Co łączy te wydarzenia? Kim jest tajemniczy Prosty Człowiek? I kim są Siewcy?

LepNaKsiążki | 2015-01-17

Były pracownik CIA, Ward Hopkins, próbując rozwikłać zagadkę śmierci swoich rodziców, wpada na trop tajemniczej organizacji.
Seria masowych morderstw wstrząsa mieszkańcami Stanów Zjednoczonych i Europy. Tymczasem seryjny morderca, który nazywa siebie "Sprawiedliwym" uprowadził kolejną nastoletnią ofiarę, czym spędza sen z powiek agentce FBI Ninie Baynam i jej przyjacielowi Johnowi, zaangażowanemu w śledztwo.
W "Niewidzialnych", pierwszej części trylogii spiskowej Marshalla, wszystkie te wątki splatają się w jedną, pasjonującą i trzymającą w napięciu historię. Książka, od której trudno było mi się oderwać. Czytałam z zapartym tchem. Polecam.

SebaD | 2017-04-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 10 kwietnia 2017

Dziwna książka... zaczyna się "trzęsieniem ziemi" jak prawdziwy thriller, jest wątek spiskowy, niby fajnie. Ale... za dużo opisów (całkowicie zbędnych) - to była jedna z nielicznych książek gdzie "przeskakiwałem" rozwlekłe opisy. Książka przez to męczy zamiast wciągać. No i zakończenie do kitu - bo nie wyjaśnia się zbyt wiele. Nie lubię książek (oprócz fantasy, gdzie od początku wiadomo, że to seria), gdzie pod koniec książki nie wiem wiele więcej niż na początku. A szkoda... Gdyby nie te opisy i zakończenie - było by 8 lub 9, a tak to niestety 6 max.

Linda Goździk | 2010-09-30

Najzabawniejszy opis pomysłu na samobójstwo, książka, od której trudno mi było się oderwać. Ciekawie skonstruowani bohaterowie, akcja trzymająca w napięciu a to wszystko zroszone poczuciem humoru, no mnie się czytało szybko, lekko i przyjemnie:)

emi | 2014-07-07
Przeczytana: 05 lipca 2014

Ta książka jest zwyczajnie ciekawa. Sposób kreacji bohaterów, sama fabuła, obmyślony dokładnie spisek. Po prostu ciekawa. Czyta się to zupełnie szybko, co nie znaczy, że przyjemnie. Po lekturze tej książki nasuwa mi się myśl, że Marshall najprawdopodobniej ma głowę pełną pomysłów... i ociężałe pióro. Z kolejnymi stronami czułam się coraz bardziej zmęczona. Świetne zwroty akcji, podobał mi się sposób, w jaki Ward z Bobbym i Nina z Johnem dochodzili do tego, co tak naprawdę się wydarzyło. Ogromnie spodobał mi się sposób przedstawienia udręki Sarah. I chciało mi się rzygać, kiedy dowiedziałam się, czym był tak naprawdę trop pozostawiony przez Sprawiedliwego przygotowany specjalnie dla Zandta i Warda. Ale to tylko świadczy o genialności tej książki.

Jej problemem jest fakt, że męczy niemiłosiernie. Wiem, że nie każda książka cechuje się zabójczo rozległym poczuciem humoru, ale tutaj nie było absolutnie żadnego oderwania się od całego tego zła, które się działo. Parę żartów, które...

Natula | 2011-01-19
Przeczytana: styczeń 2011

Żeby mocno się nie rozpisywać, będzie króciutko :-) "Niewidzialni" to dobry thriller spiskowy, ma wszystko co powinien mieć ten gatunmek literatury, jest tajemnica, są zabójstwa, porwania, wymuszenia, szybka akcja, mutum zdarzeń, superbohaterzy oraz upadli bohaterzy, humor z pieprzykiem oraz zaskakujące zakończenie. Marshall to bardzo sprytny i pomysłowy pisarz

Celestine | 2014-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2014

Jakieś zawirowania, ciekawy wątek, ale trochę ciężko się czyta.

tajus | 2012-04-21
Przeczytana: 20 kwietnia 2012

Michael Marshall jest popularnym pisarzem i scenarzystą angielskim. Studiował nauki polityczne i społeczne na Cambridge. Jego opowiadania i powieści krążą wokół gatunku science-fiction, sensacji i thrillera spiskowego. Jest czterokrotnym zdobywcą British Fantasy Award. Jego utwory często przyciągają uwagę filmowców.

Po lekturze "Niewidzialnych" śmiem twierdzić, że zbyt długo ta książka spoczywała na półce mej domowej biblioteczki, czekając na swoją kolej, na przeczytanie. Odpychała mnie chyba świadomość, iż thriller ten został określony mianem spiskowego. A jak spiski, to od razu na myśl nasuwają mi się tematy polityczne, do których nie ciągnie mnie zbyt mocno, choć powieści sensacyjne o takim zabarwieniu zdarzało już mi się czytać. W dodatku ta amerykańska flaga na okładce... Jedna wielka zmyłka, ale za to miłe zaskoczenie, które towarzyszyło mi w czasie lektury tego utworu.

"Niewidzialni" to opowieść o bardzo dziwnej, acz groźnej zakonspirowanej organizacji zwanej właśnie......

Marcin | 2010-08-26

Trochę ciężko się czyta, za dużo tam niepotrzebnych opisów, widocznie autor wyniósł te manierę ze swoich poprzednich książek fantasy. Losy kilku osób pozornie nie mające nic wspólnego w końcówce (dość krwawej i lekko przerażającej)łączą się i wszystko nabiera tempa i sensu. Sam pomysł ciekawy, zachęca do przeczytania całej trylogii.

Franek | 2012-10-10
Przeczytana: 10 października 2012

Przez dłuższy czas podczas czytania irytowały mnie opisy, które wydaje mi się można byłoby skrócić bez żadnej straty dla fabuły. Jednak sam pomysł jak najbardziej ciekawy. Bohaterowie prawdziwi, z krwi i kości. Ludzie z ciemną jak i jasną stroną.
Najgorsze jest to, że wciągnęła mnie od połowy im dalej tym bardziej. Przez co czuję się wręcz zmuszona sięgnąć po kolejną część ;).

Matylda Saresta | 2015-10-05

Ogromne zaskoczenie! Połączenie Connelly'ego i archiwum X! Rewelacyjna seria powieści!