Kolor prawa

Tłumaczenie: Jarosław Rybski
Cykl: Scott Fenney (tom 1)
Wydawnictwo: Sonia Draga
The Colour of Law
morderstwo, polityka, oszustwo, prawnik
Kara

Morderstwo Clarka McCalla wstrząsa opinią publiczną i stawia jego ojca, kandydata do Białego Domu, w dosyć niekorzystnym świetle, zwłaszcza, że wszystko wskazuje na to, że McCall został zamordowany przez czarnoskórą prostytutkę w trakcie imprezy pełnej alkoholu, narkotyków i przygodnego seksu. Scott Fenney, młody i ambitny prawnik, ciężko zapracował na to, by zostać wreszcie wspólnikiem w...

Scott Fenney, młody i ambitny prawnik, ciężko zapracował na to, by zostać wreszcie wspólnikiem w elitarnej kancelarii prawniczej w Dallas. Kiedy otrzymuje z urzędu obronę czarnoskórej prostytutki – Showandy Jones, nie przypuszcza, jak bardzo sprawa ta skomplikuje mu życie. Dopiero, gdy podczas procesu pojawią się kolejne naciski, zacznie się zastanawiać, komu tak naprawdę zależy, by prawda nigdy nie ujrzała światła dziennego. Czy w imię sprawiedliwości Fenney będzie w stanie położyć na szali wszystko to, o co tak długo walczył?
Wartka akcja, potoczysta narracja, trudne tematy i niecodzienne wybory – wszystko to sprawiło, że powieść Gimeneza całymi tygodniami okupowała listy bestsellerów nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również w Anglii, Irlandii oraz Australii.

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

Anna | 2013-02-18
Przeczytana: 16 lutego 2013

Czy wiecie, czym się różni rozjechany prawnik od rozjechanego węża? Dam Wam chwilkę do zastanowienia. Gotowi? Otóż, przed wężem widać ślady hamowania... Ten dość sarkastyczny żart, choć tak okrutny, znakomicie obrazuje podejście przeciętnego człowieka do zawodu adwokata. Niemal wszyscy postrzegają tę profesję, jako żerowanie na czyimś nieszczęściu lub niesamowitą okazję na wzbogacenie się korzystając z brudnych pieniędzy przestępców. Cóż może zrobić skromny czytelnik zmęczony takimi pesymistycznymi informacjami? Odpowiedź jest prosta. Sięgnąć po dobry thriller prawniczy. Bierzemy, więc książkę do ręki i zaczynamy czytać. W pewnej chwili orientujemy się z wyrazem niesmaku na twarzy, iż Mark Gimenez stawia przed nami prawnika, ciężko powiedzieć, że skorumpowanego, ale na pewno umiejącego łamać prawo w jego majestacie. Chcemy, więc odłożyć zaczętą lekturę, ale nagle zdajemy sobie sprawę, że historia tak nas wciągnęła, iż już nie ma odwrotu i musimy ją poznać do końca.
Scott Fenney...

Krzysztof Sawicki | 2013-10-24
Przeczytana: 24 października 2013

Naprawdę ciężko nie porównywać tej książki (i pewnie tego autora) do Grishama. Problem, błyskotliwy prawnik, sztuczki, kruczki i zażarty bój.
Książka bardzo wciąga. Tak bardzo, że dwa razy bym się zaczytał i nie wysiadł na właściwym przystanku. Mało tego! Byłem zdenerwowany, że już muszę wysiadać :-)
Mam jeszcze w zanadrzu dwie książki tego autora. Czuję, że będzie podobnie :-)

LadySea | 2014-04-14
Przeczytana: 20 kwietnia 2014

A.Scott jest znanym prawnikiem w dużej firmie której klientami są korporacje. Jego życie jest idealne: piękna żona, dom za 3.5mln dolarów, Ferrari i perspektywa jeszcze lepszych zarobków. Pewnego razu musi się podjąć obrony czarnej prostytutki oskarżonej o zabicie syna wpływowego polityka. Zaczynają się naciski z góry i Scott musi zdecydować czy postąpi zgodnie z własnym sumieniem i etyką ryzykując swoją pozycję zawodową. świetny thriller prawniczy trochę w stylu Firmy Grishama. Polecam.

pole_minowe | 2012-04-27
Na półkach: Przeczytane, 2012, Mark Gimenez
Przeczytana: 15 kwietnia 2012

Przy awarii komputera pożegnałam się z plikiem 'recenzje' : ((
Więc teraz krótko i węzłowato: John Grisham - polecam!
Obaj Panowie mają bardzo podobne życiorysy, więc być może kultura i styl uprawianego przez nich zawodu wpływają tak na kulturę i styl ich piór... Oczami wyobraźni widziałam Danny'ego DeVito w roli Bobby'ego. /nie wiem czy dobrze pamiętam, książki już przy sobie nie mam/

Kulturalna | 2013-02-20
Przeczytana: marzec 2012

Kiedy preczytałam ''suchar'' o prawniku i wężu stwierdziłam, że książka może być warta uwagi. Kiedy zobaczyłam, że poleca ją mistrz gatunku John Grisham, stwierdziłam: Muszę sięgnąć po Kolor Prawa. Nie zawiodłam się, książka wprost idealna na niedzielne popołudnie. gimenez'owi do Grishama daleko, nie mniej jednak warto po nią sięgnąć.

Agata | 2012-10-04
Przeczytana: 2010 rok

Ciekawa, wciągająca powieść ukazująca okrutne realia "prawniczego" życia. Polecam fanom nie tylko fanom prawa:D

justicedoubleu | 2015-12-18
Przeczytana: 13 października 2014

Świetna książka. Bardzo dobry kawałek literatury. Polecam Gimeneza.

Pieszczocha | 2013-12-20
Przeczytana: 28 listopada 2013

Książkę przeczytałam w kilka wieczorów. Wartka akcja i dobrze opisany świat prawników. POLECAM

książek: 1918
Vinga | 2016-11-29