Na ostrzu

Wydawnictwo: Sonia Draga
6,71 (66 ocen i 6 opinii)
tłumaczenie
Bogumiła Nawrot
The Blade Itself
978-83-7508-028-5
miqa

Danny Carter i jego najlepszy kumpel, Evan, zyskali poważanie w swoim środowisku, napadając na lombardy i sklepy monopolowe. Żyli z dnia na dzień, nie myśląc o jutrze. Ale jeden skok zakończył się pechowo i potem nic już nie było takie, jak wcześniej. Minęło kilka lat i Danny stara sie zapomnieć o przeszłości. Postanawia zacząć od nowa: ma legalną pracę, ukochaną kobietę i czyste sumienie. Nie różni się od innych mieszkańców miasta. Jest uczciwy. Szczęśliwy. Dobrze mu się powodzi, przynajmniej do momentu, gdy dostrzega w lustrze w zadymionym barze swego dawnego kumpla, przyglądającego mu się badawczo. Evan, który spędził kilka lat za kratkami, zmienił się nie do poznania. Na procesie ani razu nie wspomniał o swoim wspólniku, teraz jednak uważa, że coś mu się w zamian za to należy od dawnego kompana – i nie cofnie się przed niczym, żeby to wyegzekwować.

Sklep

• Widok z nieba
  • Podziemny labirynt
  • Czarny świt
  • Biblioteka pana Lemoncella
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • W krainie kolibrów

6,71 (7 ocen i opinii)
Biblioteka pana Lemoncella
Chris Grabenstein

8 (11 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

Tabloid. Śmierć w tytule
Piotr Głuchowski , Marcin Kowalski

6,8 (30 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Michał | 2012-01-22

Dotychczas nie znałem tego autora. Zakupiłem ostatnio skuszony rabatem w Matrasie jego debiutancką książką "na ostrzu" i gorąco polecam. Świetnie się czyta, a sama fabuła z każdą kolejną stroną wciąga nas coraz bardziej.

Właśnie zamówiłem sobie kolejną z jego publikacji "na krańcu miasta".

feNo | 2011-04-28

Książka porywa od samego początku. Wciągająca historia toczy się w bardzo szybkim tempie i trzyma w napięciu do ostatnich stron. Dodam również, że świetnie napisane są dialogi. Bardzo dobry debiut!

a--r--o | 2012-09-27
Przeczytana: 15 września 2012

Zgodzę się z opiniami poprzedników. Bardzo dobra pozycja dla miłośników szybkiej akcji i budowanego napięcia od pierwszych stron. Akcja nie słabnie ani na chwilę. Bardzo udany debiut. Na pewno sięgnę po kolejne książki tego autora. Polecam!

anulka_nr1 | 2013-03-05
Przeczytana: 28 lutego 2013

Książka jest bardzo ciekawa i emocjonująca. Czyta się ją niemal jednym tchem. Niestety jak dla mnie końcówka była dość mocno przewidywalna.

Magdalena | 2012-06-23

Bardzo dobra książka