Na ostrzu

Wydawnictwo: Sonia Draga
The Blade Itself
978-83-7508-028-5
miqa

Danny Carter i jego najlepszy kumpel, Evan, zyskali poważanie w swoim środowisku, napadając na lombardy i sklepy monopolowe. Żyli z dnia na dzień, nie myśląc o jutrze. Ale jeden skok zakończył się pechowo i potem nic już nie było takie, jak wcześniej. Minęło kilka lat i Danny stara sie zapomnieć o przeszłości. Postanawia zacząć od nowa: ma legalną pracę, ukochaną kobietę i czyste sumienie. Nie różni się od innych mieszkańców miasta. Jest uczciwy. Szczęśliwy. Dobrze mu się powodzi, przynajmniej do momentu, gdy dostrzega w lustrze w zadymionym barze swego dawnego kumpla, przyglądającego mu się badawczo. Evan, który spędził kilka lat za kratkami, zmienił się nie do poznania. Na procesie ani razu nie wspomniał o swoim wspólniku, teraz jednak uważa, że coś mu się w zamian za to należy od dawnego kompana – i nie cofnie się przed niczym, żeby to wyegzekwować.

Gośka | 2017-01-23
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 20 stycznia 2017

Od kiedy przeczytałam powieść "Dobrzy ludzie" Marcusa Sakey'a wiedziałam, że na pewno sięgnę po inne jego powieści. "Na ostrzu", które jest debiutancką książką autora, przekonało mnie, że jego styl bardzo mi odpowiada i, że się nie myliłam.

Danny Carter jest zwykłym złodziejaszkiem. Wraz ze swoim kumplem Evanem żyje z włamań do lombardów i sklepów monopolowych. Danny jest mózgiem, robi plany i dba o to, by nikomu nie stała się krzywda. Evan jest w tej dwójce bardziej narwany, niecierpliwy i przejawiający skłonność do przemocy. Pewnego dnia, podczas napadu na lombard zostają nakryci przez właściciela, co kończy się tragicznie. Rozjuszony Evan ciężko rani zarówno właściciela, jak i jego towarzyszkę. Danny'emu udaje się uciec, natomiast Evan trafia do więzienia z wyrokiem dwunastu lat.

Dla Danny'ego zdarzenie w lombardzie jest punktem zwrotnym. Postanawia żyć uczciwie. Mija siedem lat, w ciągu których mężczyzna żyje szczęśliwie ze swoją partnerką, uczciwie zarabia na życie jako...

cubak | 2015-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2015

"Na ostrzu" kupiłem w zasadzie przypadkiem, z uwagi na niską cenę i nie spodziewałem się wiele po tej pozycji zwłaszcza, że zarys fabuły nie wydaje się szczególnie odkrywczy. Jednak od pierwszych stron zostajemy wciągnięci w wir wydarzeń, ciężko oderwać się od pochłaniania kolejnych stron. Są zwroty akcji i dobre dialogi. Bohaterowie na pewno wzbudzają emocje, nie są bezbarwni. Nawet postacie drugoplanowe są dobrze nakreślone, szczególnie Patrick.
Danny żyje jak porządny obywatel, spełnia się zawodowo, planuje założyć rodzinę z wieloletnią partnerką. Jednak pewnego dnia w jego życiu ponownie pojawia się Evan- dawny wspólnik. Jak to spotkanie wpłynie na jego uporządkowane życie?
Książkę bardzo dobrze się czyta. Jedynym minusem są przykrótkie rozdziały. Jeśli tak dobry jest debiut, to ciekawe jak prezentują się kolejne książki autora. Obowiązkowo muszę się o tym przekonać.

Michał | 2012-01-22

Dotychczas nie znałem tego autora. Zakupiłem ostatnio skuszony rabatem w Matrasie jego debiutancką książką "na ostrzu" i gorąco polecam. Świetnie się czyta, a sama fabuła z każdą kolejną stroną wciąga nas coraz bardziej.

Właśnie zamówiłem sobie kolejną z jego publikacji "na krańcu miasta".

feNo | 2011-04-28

Książka porywa od samego początku. Wciągająca historia toczy się w bardzo szybkim tempie i trzyma w napięciu do ostatnich stron. Dodam również, że świetnie napisane są dialogi. Bardzo dobry debiut!

a--r--o | 2012-09-27
Przeczytana: 15 września 2012

Zgodzę się z opiniami poprzedników. Bardzo dobra pozycja dla miłośników szybkiej akcji i budowanego napięcia od pierwszych stron. Akcja nie słabnie ani na chwilę. Bardzo udany debiut. Na pewno sięgnę po kolejne książki tego autora. Polecam!

anulka_nr1 | 2013-03-05
Przeczytana: 28 lutego 2013

Książka jest bardzo ciekawa i emocjonująca. Czyta się ją niemal jednym tchem. Niestety jak dla mnie końcówka była dość mocno przewidywalna.

Magdalena | 2012-06-23

Bardzo dobra książka