Okładka książki Na ostrzu

978-83-7508-028-5
typ
papier
miqa
6,67 (63 ocen i 6 opinii)

Opis książki

Danny Carter i jego najlepszy kumpel, Evan, zyskali poważanie w swoim środowisku, napadając na lombardy i sklepy monopolowe. Żyli z dnia na dzień, nie myśląc o jutrze. Ale jeden skok zakończył się pechowo i potem nic już nie było takie, jak wcześniej. Minęło kilka lat i Danny stara sie zapomnieć o przeszłości. Postanawia zacząć od nowa: ma legalną pracę, ukochaną kobietę i czyste sumienie. Nie różni się od innych mieszkańców miasta. Jest uczciwy. Szczęśliwy. Dobrze mu się powodzi, przynajmniej do momentu, gdy dostrzega w lustrze w zadymionym barze swego dawnego kumpla, przyglądającego mu się badawczo. Evan, który spędził kilka lat za kratkami, zmienił się nie do poznania. Na procesie ani razu nie wspomniał o swoim wspólniku, teraz jednak uważa, że coś mu się w zamian za to należy od dawnego kompana – i nie cofnie się przed niczym, żeby to wyegzekwować.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Michał | 2012-01-22

Dotychczas nie znałem tego autora. Zakupiłem ostatnio skuszony rabatem w Matrasie jego debiutancką książką "na ostrzu" i gorąco polecam. Świetnie się czyta, a sama fabuła z każdą kolejną stroną wciąga nas coraz bardziej.

Właśnie zamówiłem sobie kolejną z jego publikacji "na krańcu miasta".

feNo | 2011-04-28

Książka porywa od samego początku. Wciągająca historia toczy się w bardzo szybkim tempie i trzyma w napięciu do ostatnich stron. Dodam również, że świetnie napisane są dialogi. Bardzo dobry debiut!

a--r--o | 2012-09-27
Przeczytana: 15 września 2012

Zgodzę się z opiniami poprzedników. Bardzo dobra pozycja dla miłośników szybkiej akcji i budowanego napięcia od pierwszych stron. Akcja nie słabnie ani na chwilę. Bardzo udany debiut. Na pewno sięgnę po kolejne książki tego autora. Polecam!

anulka_nr1 | 2013-03-05
Przeczytana: 28 lutego 2013

Książka jest bardzo ciekawa i emocjonująca. Czyta się ją niemal jednym tchem. Niestety jak dla mnie końcówka była dość mocno przewidywalna.

Magdalena | 2012-06-23

Kalendarium literackie
  • Lewis Carroll
    183. rocznica
    urodzin
    - Ale ja nie chciałabym mieć do czynienia z wariatami - rzekła Alicja.
    - O, na to nie ma już rady - odparł Kot. - Wszyscy mamy tutaj bzika. Ja mam bzika, ty masz bzika.
    - Skąd może pan wiedzieć, że ja mam bzika? - zapytała Alicja.
    - Musisz mieć. Inaczej nie przyszłabyś tutaj.
  • Clarissa Pinkola Estés
    70. rocznica
    urodzin
    Aby obcować z dziką stroną swej natury, kobieta musi na jakiś czas zostawić świat i pogrążyć się w stanie odosobnienia (aloneness) w najstarszym sensie tego słowa.(...)Właśnie taki jest cel samotności - stać sie jednią.
  • Frank Miller
    58. rocznica
    urodzin
    W tym, co robię, nie ma ode mnie lepszego. Ale to, w czym jestem najlepszy, nie jest zbyt przyjemne.
  • Leopold Sacher-Masoch
    179. rocznica
    urodzin
    Mężczyzna kieruje się w życiu zasadami, kobieta tylko uczuciem, jakie ją w danej chwili ogarnia. Nie zapomnij o tym i nie czuj się nigdy bezpiecznie u boku kobiety, którą kochasz.
  • Eliette Abecassis
    46. rocznica
    urodzin
    My, kochankowie godzin, które idą w zapomnienie, kochankowie dni, które mijają, zatrzymajmy czas, pozostańmy tu na chwilę, a ta niech trwa cały dzień dla nas, zwróconych twarzami ku sobie w tym pociągu wiozącym nas w nieznane.
  • Wojciech Albiński
    80. rocznica
    urodzin
    Rozmowy z gwiazdami zawsze kończą się zwycięstwem gwiazd.
  • Steve Leialoha
    63. rocznica
  • Helena Sęk
    77. rocznica
  • Jerome David Salinger
    5. rocznica
    śmierci
    Lepiej nikomu nic nie opowiadajcie. Bo jak opowiecie – zaczniecie tęsknić
  • John Updike
    6. rocznica
    śmierci
    Z reguły jest tak, że każde małżeństwo składa się z arystokraty i wieśniaka. Z nauczyciela i ucznia.
  • Jan Baszkiewicz
    4. rocznica
    śmierci
    Owszem, można rzec, że rewolucja francuska rozrzutnie marnowała świetne polityczne talenty; ale przecież to ona, i dopiero ona pozwoliła im się w ogóle ujawnić! To dzięki niej z obdłużonych adwokatów, z lekarzy bez klienteli, z publicystów bez czytelników, z inteligenckiej bohemy - wyrastali mężowie... pokaż więcej
  • Kazimierz Smoleń
    3. rocznica
  • Izaak Babel
    75. rocznica
    śmierci
    Gedali oplata mnie jedwabnymi rzemykami przydymionych swoich spojrzeń".
  • Stepan Chapman
    1. rocznica
    śmierci
    Na czym to ja...? A tak, kręgielnia. Połknęłam tatę. Moje nerwy wyszły mi przez skórę.

Znajdź nas na Facebooku