Na ostrzu

Bogumiła Nawrot
The Blade Itself
978-83-7508-028-5
miqa

Danny Carter i jego najlepszy kumpel, Evan, zyskali poważanie w swoim środowisku, napadając na lombardy i sklepy monopolowe. Żyli z dnia na dzień, nie myśląc o jutrze. Ale jeden skok zakończył się pechowo i potem nic już nie było takie, jak wcześniej. Minęło kilka lat i Danny stara sie zapomnieć o przeszłości. Postanawia zacząć od nowa: ma legalną pracę, ukochaną kobietę i czyste sumienie. Nie różni się od innych mieszkańców miasta. Jest uczciwy. Szczęśliwy. Dobrze mu się powodzi, przynajmniej do momentu, gdy dostrzega w lustrze w zadymionym barze swego dawnego kumpla, przyglądającego mu się badawczo. Evan, który spędził kilka lat za kratkami, zmienił się nie do poznania. Na procesie ani razu nie wspomniał o swoim wspólniku, teraz jednak uważa, że coś mu się w zamian za to należy od dawnego kompana – i nie cofnie się przed niczym, żeby to wyegzekwować.

• Pozwól jej odejść
  • Red Rising: Gwiazda zaranna
  • Sen sów
  • Tylko ty
  • Większy kawałek nieba
  • Małe życie
  • Cześć, co słychać?
  • Efekt Rosie
  • Saga Ognia i Wody. Księga trzecia: Mroczny Przypływ
  • Owieczki dobre, owieczki złe

7,55 (29 ocen i opinii)
Efekt Rosie
Graeme Simsion

7,4 (5 ocen i opinii)
Saga Ognia i Wody. Księga trzecia: Mroczny Przypływ
Jennifer Donnelly

Odyseusze. Gwiazda Morza
Agnieszka Stelmaszyk

8 (1 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
cubak | 2015-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2015

"Na ostrzu" kupiłem w zasadzie przypadkiem, z uwagi na niską cenę i nie spodziewałem się wiele po tej pozycji zwłaszcza, że zarys fabuły nie wydaje się szczególnie odkrywczy. Jednak od pierwszych stron zostajemy wciągnięci w wir wydarzeń, ciężko oderwać się od pochłaniania kolejnych stron. Są zwroty akcji i dobre dialogi. Bohaterowie na pewno wzbudzają emocje, nie są bezbarwni. Nawet postacie drugoplanowe są dobrze nakreślone, szczególnie Patrick.
Danny żyje jak porządny obywatel, spełnia się zawodowo, planuje założyć rodzinę z wieloletnią partnerką. Jednak pewnego dnia w jego życiu ponownie pojawia się Evan- dawny wspólnik. Jak to spotkanie wpłynie na jego uporządkowane życie?
Książkę bardzo dobrze się czyta. Jedynym minusem są przykrótkie rozdziały. Jeśli tak dobry jest debiut, to ciekawe jak prezentują się kolejne książki autora. Obowiązkowo muszę się o tym przekonać.

Michał | 2012-01-22

Dotychczas nie znałem tego autora. Zakupiłem ostatnio skuszony rabatem w Matrasie jego debiutancką książką "na ostrzu" i gorąco polecam. Świetnie się czyta, a sama fabuła z każdą kolejną stroną wciąga nas coraz bardziej.

Właśnie zamówiłem sobie kolejną z jego publikacji "na krańcu miasta".

feNo | 2011-04-28

Książka porywa od samego początku. Wciągająca historia toczy się w bardzo szybkim tempie i trzyma w napięciu do ostatnich stron. Dodam również, że świetnie napisane są dialogi. Bardzo dobry debiut!

a--r--o | 2012-09-27
Przeczytana: 15 września 2012

Zgodzę się z opiniami poprzedników. Bardzo dobra pozycja dla miłośników szybkiej akcji i budowanego napięcia od pierwszych stron. Akcja nie słabnie ani na chwilę. Bardzo udany debiut. Na pewno sięgnę po kolejne książki tego autora. Polecam!

anulka_nr1 | 2013-03-05
Przeczytana: 28 lutego 2013

Książka jest bardzo ciekawa i emocjonująca. Czyta się ją niemal jednym tchem. Niestety jak dla mnie końcówka była dość mocno przewidywalna.

Magdalena | 2012-06-23

Bardzo dobra książka