Ołowiany wyrok

Cykl: Mickey Haller (tom 2)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Bohater powieści, cyniczny Mickey Haller, oraz detektyw Harry Bosh spotykają się ponownie. Haller jest obrońcą wpływowego producenta filmowego, oskarżonego o zabójstwo żony i jej kochanka. W trakcie p

Michal Zacharzewski | 2014-05-10
Przeczytana: 10 maja 2014

"Ołowiany werdykt" to kolejny bardzo dobry kryminał Michaela Connelly'ego. Tym razem głównym bohaterem jest prawnik Mick, postać znana już chociażby z "Prawnika z Lincolna". Mężczyzna na rok porzucił praktykę, by poradzić sobie z traumą i uzależnieniami. Teraz pojawia się okazja, by wrócić. Jego kumpel, też adwokat, zostaje zamordowany, a wszyscy jego klienci z automatu trafiają do Micka. Jest wśród nich pewien producent filmowy oskarżony o zamordowanie żony i jego kochanka...

Choć książka reklamowana jest jako thriller prawniczy, to ma w sobie sporo z dobrego kryminału. Akcja toczy się wartko (choć jak zwykle u Connelly'ego, niezbyt śpiesznie), a my poznamy masę szczegółów dotyczących amerykańskiego systemu prawnego. Podziwiamy wychody prawników i ich tricki. Czekamy też na kolejne zwroty akcji, których nie brakuje. Bardzo fajnie się to czyta!

dorzynka | 2016-03-23
Na półkach: Przeczytane, #Wyzwanie 2016
Przeczytana: 23 marca 2016

Bardzo dobra książka. Zaskakuje i to nie jeden raz.

Polecam!

Przeczytana: 04 lutego 2011

Gdy kłopot cię czeka, udawaj Greka… bo przecież i tak WSZYSCY KŁAMIĄ.
Czujecie się czasem, jakbyście wywijali koziołki na stutrzydziestopięciokilogramowym skuterze? Takim do sportów ekstremalnych? Niby trudno to nazwać sportem, ale jest to diabelnie niebezpieczne i podobno daje coś, czego człowiek nie doświadczył nigdy wcześniej. Pozwala człowiekowi oderwać się od rzeczywistości, otrząsnąć się z apatii i daje potężny zastrzyk adrenaliny. Czuliście to kiedyś? Odpowiedzi zapewne są różne. Wszystko zależy od osoby, od jej życiowych doświadczeń i od ścieżki którą idzie do wytyczonego sobie celu. Jedno jest pewne, tak właśnie poczuł się Michael Heller, kiedy po roku przerwy w praktyce prawniczej, został postawiony pod ścianą i zmuszony do powrotu do pracy. Czy był na to gotowy? Czy to był właściwy moment? Czy przyjęcie na siebie, z dnia na dzień, całej praktyki było właściwym posunięciem? Na te i wiele innych pytań próbował sobie odpowiedzieć nasz bohater, przemierzając ciernistą drogę,...

Sylwia Jaskorska | 2017-04-07
Przeczytana: 31 marca 2017

Michael Connelly ponownie mnie nie zawiódł.
Ołowiany wyrok to sprawnie napisany kryminał w którym nic nie dzieje się przypadkiem.
Nie brakuje też ciekawych zwrotów akcji.Końcówka jest szczególnie emocjonująca :)
Osobiście wolę jednak kiedy narracja prowadzona jest z perspektywy Harrego.

kukunariss | 2014-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2014

Wciąga jak kryminał, a oprócz tego KTO ZABIŁ trzeba się zastanawiać jak to wyjdzie w sądzie - co przejdzie, a co nie. Naprawdę dobrze napisana.

bobik | 2015-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2015

Dwa dłuższe wieczory i książka przeczytana. Niesamowicie wciągnęła. Polecam.

Karolina | 2012-09-13
Przeczytana: 13 września 2012

Kolejna część "Adwokata", dorównująca mu pod każdym względem. Michael Connelly zdecydowanie wie, jak utrzymać napięcie.

Eliaszsz | 2015-03-29
Przeczytana: 29 marca 2015

Bardzo dobra książka. Wciąga.
Mam tylko uwagę do opisu książki w serwisie Lubimy czytać. Otóż nie jest prawdą, że Haller i Bosh spotykają się na jej kartach PONOWNIE. Przeczą temu słowa Hallera:
"Skinąłem głową i spojrzałem na nazwisko na wizytówce. Harry Bosch.
Byłem pewien, że nigdy go nie spotkałem, ale on już na początku
rozmowy powiedział, że wie, kim jestem."

Gregory | 2012-11-21
Przeczytana: 27 października 2012

Książka Ołowiany Wyrok nie tylko wciąga ale nie pozwala zasnąć przynajmniej takie jest moje zdanie. Czyta się ją jednym tchem a akcja dziejąca się cały czas nie pozwala oderwać się od tejże lektury.

matt2yy | 2013-07-25

Swietna! "Prawnik z Lincolna" jako film tak mnie wkrecil ze musialem przeczytac kolejna czesc. Klimat LA i amerykanskich sądow dlanie unikatowy.