Opiekun

Tłumaczenie: Jan Kraśko
Cykl: Elvis Cole i Joe Pike (tom 11)
Wydawnictwo: Świat Książki
The Watchman
zamach, detektyw, strach, ucieczka

Thriller mistrza gatunku, autora zakładnika i L.A.Requiem. Kto i dlaczego chce zabić córkę miliardera z Los Angelesa Rozkapryszona Larkin powoduje wypadek. W samochodzie, z którym się zderzyła, dostrzega kobietę i dwóch mężczyzn. Gdy wzywa policję, oni uciekają. Niebawem ktoś próbuje dokonać zamachu na jej życie. Ochrony dziewczyny podejmuje się Joe Pike, partner detektywa Elvisa Cole a. Oboje zmieniają miejsca pobytu, giną ludzie. Ale przed kim uciekają? Mocna rzecz o strachu i wielkich pieniądzach w klimacie noir.

źródło opisu: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

Senyera | 2014-05-03
Przeczytana: 02 kwietnia 2014

Miałam nie zajmować sobie czasu pisaniem opinii dla tej powieści, ale zobaczyłam, że jak do tej pory ma ona tylko 4 recenzje(2 rozwinięte), z czego jedna zdecydowanie zniechęca do zagłębienia się w lekturę, a druga mówi o tym, jak to ciężko się od tej książki odciągnąć. I chociaż moje zdanie w normalnych okolicznościach byłoby bardzo obojętne, tak tutaj spróbuję przechylić szalę na jedną stronę.

Jest coś, czego panu Crais'owi nie można odmówić- powieść wciąga. Akcja dzieje się szybko, jest wartka i zaskakująca, przesiąknięta klimatem Miasta Aniołów. Ponadto rozwiązanie zagadki nie jest oczywiste, a więc czytelnicy-detektywi na pewno będą mieli niemałą zagwostkę przez te około 300 stron. Żartobliwe dialogi doskonale uzupełniają całość, choć może dowcip nie jest zbyt wyszukany, to jednak można to autorowi wybaczyć.

Naprawdę miło mi się czytało tę książkę, dlatego wszystkim czytelnikom poszukującym niezobowiązującej lektury na weekend mogę ją śmiało polecić. Mam nadzieję, że...

Agro | 2013-08-26
Przeczytana: 25 sierpnia 2013

Autora ciężko nazwać mistrzem gatunku no chyba że ktoś zadowoli się taką słabizną .
Kolejna książka która po przeczytaniu notki wydaje się być dobra a w miarę ubywania rozdziałów jest coraz słabiej . Nudziłem się na całej linii . Po dobrze rozpisanym wstępie nie ma dalej już fajerwerków za to mamy „zabili ją i uciekła poprosić o pomoc byłego policjanta który chyba wszystko w życiu robi perfekcyjnie” Jest nudno ,prosto ,dużo dialogów które są tak banalne że aż boli, Czy mamy do czynienia z Larkin czy Joe lub kimś innym – wszyscy jednakowo kartonowi i kwadratowi , zero brawury czy przyciągania ,zero zaskoczeń. Zastanowię się dwa razy zanim sięgnę po coś innego tego „mistrza gatunku”

haidee | 2014-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2014

`Robiący wrażenie twardego jak skała były żołnierz marines Joe Pike jest mrukiem, który chętnie podejmuje się śmiertelnie trudnych zleceń. Pewnego dnia zostaje wynajęty do ochrony córki znanego, bogatego biznesmena z Los Angeles, na której życie dybią bezlitośni zabójcy. By uratować dziewczynę Joe będzie musiał być jeszcze bardziej bezwzględny. Sprawy nie ułatwi również bliski kontakt z powierzoną jego opiece śliczną, ale też strasznie rozpieszczoną i szalenie przebojową Larkin.`

Książka Roberta Craisa pt. `Opiekun` wpadła w moje ręce zupełnie znienacka i przypadkowo. Wcześniej nie słyszałam o tym pisarzu.
Już od pierwszych kilku stron wciągnęłam się w lekturę na maska. Spodobali mi się bohaterowie oraz fabuła książki. Ważne jest, aby powieść nie była nudna, a tutaj dużo się działo. Były akcje, były kryminalne sceny fajnie opisane. Moim zdaniem książkę naprawdę świetnie się czyta. Chciałam wiedzieć więcej i więcej. Rozwiązanie zagadki mnie zaskoczyło, bo miałam różne swoje...

Karo | 2014-08-24

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Historia bohaterów "opiekuna" nie jest może górnolotna, ale z pewnością może wciągnąć czytelnika, chociażby przez zadanie sobie prostego pytania: dlaczego z pozoru niewinny wypadek drogowy,w którym nikt nie ucierpiał, mógł wzbudzić nienawiść niebezpiecznych ludzi i rządzę zamordowania głównej bohaterki. Bo to właśnie wszystko od niego się zaczęło. Cała intryga autora potwierdza zasadę,którą dobrze znamy - świat należy do tych, którzy mają pieniądze i to o nie zawsze chodzi. A sieć kłamstw, przemoc czy brak zaufania towarzyszą nam na każdym kroku. Crais w powieści o nich również nie zapomniał, ale nie wydaję mi się to głównym czynnikiem sprawiającym, że chcemy po tą książkę sięgnąć dalej. To co sprawia, że powieść nabiera barw jest moim zdaniem sama kreacja tytułowego "opiekuna" Joego Pike' - wyalienowanego byłego policjanta, a zarazem żołnierza. Słynącego z ekscentrycznych zachowań. Człowieka inteligentnego, milczącego oraz równie niebezpiecznego jak sami mordercy. Szalenie mi...

AGNES | 2010-11-26

Naprawdę wciągające czytadło, nie mogłam się oderwać, tajemniczy, trochę mroczny Pike i z pozoru rozpuszczona Larkin stworzyli naprawdę świetny duet, cała historia może nie jakaś bardzo skompikowana ale trzymająca w napięciu do samego końca, czego mi zabrakło? zwięczenia tego napięcia które się pomiędzy nimi zarysowało, szkoda czuje przez to pewien niedosyt chociaż wiem ,że to nie romans nie pogardziłabym happy endem tej dwójki

Jakub Rojkowski | 2016-05-29
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 11 maja 2016

Dobra fabuła, książka trzyma czytelnika w napięciu od pierwszej do ostatniej strony :-)

marek52k | 2014-10-25
Przeczytana: 18 lipca 2014

W skorumpowanym świecie stróżów porządku publicznego Los Angeles trzeba prawdziwego wojownika, który nie tylko ochroni życie niewinnej osoby, ale też rozwiąże zagadkę, kto? z kim? robi interesy używając pieniędzy narkotykowych baronów czy terrorystów z Al-Kaidy i dlaczego młoda dziewczyna musi zginąć. Autor tworzy taka postać, byłego policjanta, żołnierza- najemnika wykonującego zadania w różnych częściach świata. Joe Pike, główny bohater, jest skuteczny, odważny i nie waha się użyć broni gdy jest to konieczne. Pranie pieniędzy dla terrorystów to temat na czasie. Przeciętny czytelnik nie wiele wie na ten temat, więc autor może pofolgować swojej wyobraźni, bo w rzeczywistości, gdy takie sprawy w ogóle pojawiają się w organach sprawiedliwości z reguły są utajniane. Książka może się podobać, z uwagi na tempo wydarzeń, nawet jeśli zagadka, kto za tym wszystkim stoi, nie jest nadmiernie trudna do odgadnięcia.

killersteward | 2016-04-16

Dzieje się szybko, dzieje się dużo ale tak naprawdę to schemat na schemacie. Wcześniejsze przygody Elvisa i Joego były ciekawsze i lepsze.

Monika | 2013-08-16

The Watchman