Z biegiem rzeki

Cykl: Paul Brenner (tom 2) | Seria: Fabryka Sensacji
Wydawnictwo: Buchmann
Up Country
Ag2S

Bohaterem ksiązki jest major Paul Brenner - były oficer wojskowego biura śledczego, znany już czytelnikom DeMille'a z wcześniejszej powieści "Córka generała". Zwolniony z pracy Brenner, otrzymuje od swojego dawnego szefa nieoficjalne zadanie: ma odnaleźć z Wietnamie byłego żołnierza Wietkongu, jedynego świadka morderstwa sprzed 30 lat, kiedy podczas oblężenia miasta Quang Tri, amerykański oficer z zimną krwią zamordował swojego współtowarzysza - także oficera. Choć tożsamość zabójcy pozostaje zagadką, zrządzeniem losu jego nazwisko mogło znaleźć się na sławnej waszyngtońskiej ścianie poległych w wojnie wietnamskiej. A armia amerykańska nie może tolerować takiej hańby... Droga do prawdy najeżona jest licznymi niebezpieczeństwami.

źródło opisu: http://www.buchmann.com.pl/

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl/

ksiazkaikawa | 2014-01-31
Przeczytana: 15 listopada 2013

W sumie, to nie recenzja, ale ciekaw jestem Waszych opinii; ja dałem sobie spokój z tą książką na 154 stronie.
Temat fajny, pomysł na książkę również, tylko nic się w niej nie dzieje ...

JiM000 | 2017-08-23
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2017 rok

Ciekawa książka warta polecenia. Jej szczególną zaletą jest sprawne wplecenie w fabułę wydarzeń historycznych rozgrywających się podczas wojny w Wietnamie. Widać, że autor korzystał z swoich doświadczeń wojennych podczas pisania tego dzieła. Zabieg ten tylko uatrakcyjnia i tak interesującą treść książki.

Paw | 2018-02-28
Gracjan | 2018-02-27