Radio duchów

Wydawnictwo: Amber

Radio duchów to audycja, którą Joaquin prowadzi każdej nocy. Siedząc w zagraconym, słabo oświetlonym studiu radiowym, wysłuchuje niesamowitych opowieści ludzi, którzy do niego dzwonią o wampirach, poltergeistach, zmarłych wstających z grobów. Historii, którymi straszy się dzieci...Nagle jednak odkrywa, że w tajemniczy sposób jest wciągany w te przerażające opowieści. Granica między rzeczywistością a iluzją zaczyna się zacierać, znika niewidzialna bariera między światem żywych i światem duchów. Jeden fałszywy krok i Joaquin znajdzie się po niewłaściwej stronie...

Reckless Bastard | 2013-04-29
Na półkach: Przeczytane, Gout, Leopoldo
Przeczytana: 11 sierpnia 2012

5/10 – PRZECIĘTNA

Joaquin jest gospodarzem i moderatorem radiowego słuchowiska o tematyce zjawisk paranormalnych. W „Radiu duchów”, bo tak nazywa się ta audycja, słuchacze dzwonią do studia, by podzielić się jakąś niesamowitą historią. Opowieści o duchach, wampirach, zombie czy inne makabreski są w większości zwykłą fałszywką, niektóre z nich wydają się jednak niepokojąco rzeczywiste. W swej fascynującej autentyczności zaczynają oddziaływać na Joaquina, wprowadzając go powoli w stan hipnotycznego zawieszenia pomiędzy iluzją a światem realnym. Co jest prawdą, a co tylko złudzeniem? Jaki związek ma z tym wszystkim przeszłość Joaquina?

Bardzo trudno jest mi rzetelnie ocenić tę książkę. W moim przekonaniu jest strasznie nierówna, ma tyleż samo zachwycających zalet, co i irytujących wad. Nic nie jest w niej dla mnie jednoznaczne i praktycznie wszystko może być plusem lub minusem. Powieść Leopoldo Gouta jest jednocześnie oryginalna i świeża, ale z drugiej strony garściami czerpie...

Urmurmina | 2014-04-26

Książkę dostałam w prezencie urodzinowym. Zapowiedź była kusząca i uważam, że przedstawiona historia jest bardzo fajna i ciekawa. Finał może troszkę rozczarowuje, czasem też książka nie wciąga, ale ogólnie to dobra opowieść.

SandyViant | 2013-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2013

Książkę oceniam pozytywnie. Może i zabierałam się do niej nieco leniwie ale z każdą kolejną przewertowaną kartką zmieniałam o niej zdanie. Akcje, pomimo iż przeplatane z wydarzeniami z przeszłości, całkiem ciekawe i wciągające. Nie jest do końca tym czego oczekiwałam ale mimo wszystko polecam!

Zuela | 2015-03-05

RADIO DUCHÓW prowadzi audycje,gdzie dzwoniący opowiadają niesamowite historie.Czy prowadzący nie popada w paranoje?Załozył radio niedawno,a twierdzi,ze jako nastolatek dzwonił do niego ze swoja historią.Czy równoległe światy istnieja i przenikają się wzajemnie?Wysmienity horror w styli Kinga

Rewolwerowiec | 2010-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2010

Schizofreniczny nastrój,bardzo niepokojąca książka.Czuć klimat szaleństwa.

Jolka | 2014-06-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Porzucone

Po krótkim streszczeniu z tyłu książki myślałam,że trzymam w dłoni książkę ,która sprawi,ze rzeczywiście będę miała się czego bać.Jednak zawiodłam się niezbyt ciekawie napisana.Jak dla mnie słaba

Alex | 2011-04-29
Przeczytana: 27 kwietnia 2011

Jest późny wieczór, tak właściwie to noc, słuchasz radia, a raczej szukasz jakiejś ciekawej stacji, nagle natrafiasz na fale radiowe niosące w eter rozmowy całkiem inne niż do tej pory miałeś/ miałaś okazję słyszeć. Słuchacze dzwoniący do radia opowiadają swoje przeżycia, paranormalne wręcz, a prowadzący audycję jeszcze zachęca by dzielić się z innymi takimi informacjami. Radio duchów, prowadzone przez niezwykłego gospodarza programu i jego dziewczynę, on wierzy w to co słyszy, chociaż nie zawsze zwraca uwagę na rozmowę, dla niej te dialogi są podstawą do pracy badawczej. Co noc audycja pozwala każdemu opowiedzieć pod osłoną mroku to co za dnia bierze się za zwidy lub urojenia, a co w późnych godzinach wydaje się prawdą. Lokalny, meksykański program staje się na tyle popularny, że jego twórcy dostają propozycję przeniesienia go do Stanów Zjednoczonych. W nowym miejscu audycja odnosi sukces, ale jeden telefon burzy i tak kruchą równowagę u prowadzącego. Dla niego przeprowadzka do...

Esterrra | 2014-05-18
Przeczytana: 18 maja 2014

Zdecydowanie jedna z lepszych książek jakie czytałam. Kupiłam ją przez przypadek w księgarni w Krakowie, zainteresowała mnie okładka i opis z tyłu. I nie żałuję. Książka pełna ukrytych znaków a historie opowiadane przez słuchaczy wywołują dreszcze. Polecam.

Karolina | 2014-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2014

Przeczytałam, a właściwie pochłonęłam tę książkę w kilka godzin. Dawno nie czytałam tak dobrej, tak dusznej i psychodelicznej powieści, gdzie do końca nie wiadomo, co jest rzeczywistością, co snem, a co chorym wymysłem.
Początki były nudnawe, ale autor się rozkręcił. Czasami narracja jest dziwna, bo raz bohater, raz obserwator, raz inni mówią. Ale to tutaj pasuje. A chciałam odłożyć, bo początkowo wszystko się gryzło. I te historie i legendy i sny i wspomnienia. Takie 1408 tylko w bardziej psychodelicznym wydaniu. Niepokojące, duszące, gryzące. Nie mogłam się od niej oderwać i nie mogę przestać myśleć o niej. Jestem absolutnie na tak.

malaskierka | 2014-05-14
Przeczytana: 01 maja 2014

Sięgając po tę pozycję przygotowałam się solidnie. Przeczytałam opinie, oceny, komentarze itd i... no właśnie. Książka reklamując się gwarancja na dreszcze i schizofrenicznym klimatem. W trakcie czytania nie miałam ani pół dreszczu, fabuła strasznie labilna, niestabilność wątku i ciągłe podążanie za narratorem męczyło a zakończenie... masakra. Dawno nie przeczytałam tak słabej książki. Bardzo się rozczarowałam i uważam że porównanie tej pozycji z Kingiem czy Koonzem jest ogromną pomyłką. Jedynym plusem były niektóre historie opowiedziane przez słuchaczy, tylko one pobudzały moją ciekawość. Osobiście nie polecam :)