Anioł śmierci

Wydawnictwo: G+J
October Skies
978-83-62343-01-0
Ag2S

W 1856 roku grupa osadników wyruszyła szlakiem przez góry Sierra Nevada. Pozostał po nich jedynie dziennik. 2008. W leśnych ostępach Wyoming Julian Cooke, dokumentalista kręcący swój kolejny film, odnajduje szczątki starego drewnianego wozu. To pozostałości Wyprawy Prestona, taboru osadników, który zaginął bez śladu zimą 1856 roku. Nie ulega wątpliwości, że musiało tam dojść do tragedii, a...

2008. W leśnych ostępach Wyoming Julian Cooke, dokumentalista kręcący swój kolejny film, odnajduje szczątki starego drewnianego wozu. To pozostałości Wyprawy Prestona, taboru osadników, który zaginął bez śladu zimą 1856 roku. Nie ulega wątpliwości, że musiało tam dojść do tragedii, a Cooke, wiedziony ciekawością i intuicją, odnajduje kolejne tropy prowadzące do odkrycia jednej z największych zagadek ostatnich dwustu lat.

1856. Charyzmatyczny przywódca religijny, człowiek skrywający mroczną tajemnicę, wyrusza z grupą swoich wiernych przez góry Sierra Nevada. Zaskoczeni przez wczesne nadejście zimy muszą rozpocząć walkę o życie, ale nie wiedzą, że siły, z jakimi przyjdzie im się zmierzyć, są gotowe na wszystko, ich przywódca zaś, by nie ujawnić przerażającego sekretu, gotów jest nawet posunąć się do zbrodni.

2008. Nieznana dotąd prawda o zaginionym taborze ma szansę ujrzeć światło dzienne. Dokumentalista Julian Cooke mozolnie i uparcie odkrywa - dzięki odnalezionemu dziennikowi - zagadkę zaginionej wyprawy. Nie wie jednak, że zagrzebana w leśnych ostępach od ponad stu pięćdziesięciu lat tajemnica Prestona może dla niego samego okazać się śmiertelną pułapką.

teri | 2012-02-07
Na półkach: 2012, Przeczytane
Przeczytana: 06 lutego 2012

Thriller?kryminal?ksiazka o fanatyzmie religijnym,ktory "sieje" smierc i nienawisc.Zadna rewelacja ale wciaga.Cosi,cosi...

nellanna | 2014-12-03

Trzyma w napięciu do końca a tego wymagam od thrillera. Dodatkowo, jak dla mnie, zupełnie nowe spojrzenie na osadników w Ameryce, na niby romantyczne czasy wędrówek z wozami, zaprzężonymi w woły, przez bezkresne miejsca zamieszkiwane przez Indian.Solidna proza, powolne budowanie nastroju, konsekwencja i niezły finał. POLECAM, czyta się dłużej, trochę się mylą płaszczyzny czasowe ale...warto.

Madi | 2013-08-01
Przeczytana: 31 lipca 2013

Czytało się dość łatwo,a dwa czasy występujące w książce tylko dodały "tej"tajemniczości.
Powiem szczerze,że po opisie spodziewałam się czegoś mocniejszego, ("ta opowieść poruszy cię do głębi")większego napięcia i zaskakującego zakończenia-niestety choć przeczytałam ją dość szybko i nawet mi się podobała ,to nie wywarła na mnie aż takiego wrażenia-ot zwykła opowieść o nawiedzonych ludziach przez Anioła( na początku trochę przypominała mi taki western, oczyma wyobraźni widziałam te tabory wędrujące przez prerie) .
"Zdumiona,przerażona"?-w którym momencie?

byłem_fprefectem | 2012-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2012

Historia szaleństwa czy tylko szalona historia. Tylko podstawy psychologii było mi dane kiedyś studiować (a i to tylko na zaliczenie, więc sami wicie rozumicie) ale wiem, że niektóre choroby psychiczne są dziedziczne. Zaś charyzmatyczny przywódca może w imię boże, nawet jeśli jest to tylko przejaw jego szaleństwa, poprowadzić swoją trzódkę na manowce.

Polityka to tarzanie się w błocie. I każdy się musi ubrudzić.* A na dokładkę, wygrzebywanie "dziadków w wermachcie", to dyscyplina wyborcza.

Więcej na http://niepamietnikfprefecta.blogspot.com/2012/11/anio-smierdzi.html

patrycja76 | 2013-10-17
Przeczytana: marzec 2013

Nie całkiem kryminał. Akcja rozgrywa się w dwóch poziomach czasowych, co tylko dodaje smaczku. Ciekawszy wątek opowiada o grupie wędrowców zatrzymanych przez zimę w górach,a podążających za przywódcą religijnym w celu osiedlenia się po drugiej ich stronie. Świetnie przedstawiona walka człowieka z bezlitosna przyrodą (i nie tylko). W takie tło wpleciony jest wątek kryminalny, łączący tamte wydarzenia ze światem współczesnym.

Radogost | 2012-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2012

Moim zdaniem bardzo dobra książka. Zwłaszcza że kupiona w księgarni w wyprzedaży po 10 zł. Niestety fabuła dość przewidywalna, jednak nie umniejszyło mi to przyjemności z czytania. Dobrze się z tą książka bawiłem.

Ania | 2012-03-20

Koleżanka czytała i mówiła, że jest bardzo fajna. Czytając co pisze z tyłu na okładce jakoś mnie nie zachęciła, ponieważ już miałam do czynienia z inną książką gdzie są "dwa czasy". Postanowiłam jednak dać szansę tej książce i sama się zdziwiłam, że mnie w ciągła. Nie tylko w jednym okresie ale i w dwóch czasach. Niestety, czytało się fajnie ale bez jakiejś rewelacji.

Kaja | 2013-01-30
Przeczytana: 29 stycznia 2013

Książka mnie nie zachwyciła, ani nie pochłonęła. Były chwilę , kiedy na moment zaparło mi dech w piersi, niestety było ich za mało, za dużo znowu tych, które przelatywałam myśląc o niebieskich migdałach.
Połączenie dwóch czasów wg mnie dobrze rozegrane, oba interesowały w podobnym stopniu.

Ina | 2014-07-10
Przeczytana: 2011 rok

Ta książka ani mnie całkiem nie pochłonęła, ani nie zniechęciła. W niektórych miejscach wciągająca, w innych mocno przewidywalna i nieco schematyczna. W mojej ocenie jest dobra, po prostu dobra, chociaż spodziewałam się czegoś lepszego.

KingOfTheSwing | 2013-04-14
Przeczytana: 13 kwietnia 2013

Książka jest ciekawa choć momentami przewidywalna, przeczytałem ją bardzo szybko i przyznam że bardziej polubiłem bohaterów z 1856 roku: Lamberta, Keatsa i Złamane Skrzydło - bardzo przyjemni, nie to co Preston, zgroza i fanatyzm.