Księga wszystkich dusz. Tom 1-4

Wydawnictwo: Amber
LubimyCzytać

Komplet czterech tytułówKsięga Wszystkich Dusz. Tom 1. CzarownicaKsięga Wszystkich Dusz. Tom 2. TajemnicaKsięga Wszystkich Dusz. Tom 3. WędrówkaKsięga Wszystkich Dusz. Tom 4. Powrót CzarownicaŁączy w sobie liczne gatunki literatury. Tak jak świat w niej przedstawiony łączy istoty ludzkie i nadludzkie. Sama jest potężna jak zaginiona zaklęta księga, wokół której toczy się akcja.Bohaterowie, którym nie sposób się oprzeć. Każda kobieta marzy, by być taka jak ONA i mieć takiego mężczyznę jak ON. I żyć w świecie, który jest jak wyobraźnia: bez granic.Tam gdzie historia przenika się z magią, a miłość jest potężniejsza niż czas. Piękna i młoda doktor historii Diana Bishop studiuje alchemiczne księgi w oksfordzkiej Bibliotece Bodlejańskiej. Jeden manuskrypt promieniuje dziwnym lśnieniem. Brakuje mu kilku stron. A spod pisma wyłania się niemożliwy do odczytania inny tekst.Diana wie, że by go odczytać, musiałaby użyć swoich magicznych mocy. Pochodzi bowiem z potężnej rodziny o wielowiekowych czarnoksięskich tradycjach. Z rodziny pierwszej czarownicy straconej w Salem. Ale Diana boi się swojej magii. Broni się przed nią.Wraca jednak do księgi. Ale okazuje się, że manuskryptu nie ma w bibliotece, bo zaginął przeszło sto lat wcześniej…Tymczasem Oksfordem wstrząsają tajemnicze morderstwa. A Bibliotekę Bodlejańską zaludniają niebezpieczne czarownice, czarnoksiężnicy, demony i wampiry. Wszyscy poszukują księgi…Wśród tych istot, których nie sposób odróżnić od ludzi, jest urzekający Matthew Clairmont – tajemniczy światowej sławy profesor biochemii i neurologii.Diana wie, że nie wolno jej złamać zakazu wchodzenia w uczuciowe związki z przedstawicielami innych ras. Wie, że tę miłość może przypłacić życiem.Tak rozpoczyna się przebogata opowieść o zakazanej potężnej miłości, wśród walki o tajemnicę, która być może zmieni świat…TajemnicaDiana Bishop, młoda doktor historii i czarownica, w tomie pierwszym natrafiła w oksfordzkiej Bibliotece Bodlejańskiej na zaklętą księgę, której poszukują wszystkie magiczne rasy: czarnoksiężnicy, demony i wampiry. Wśród tych istot, których nie sposób odróżnić od ludzi, był urzekający Matthew Clairmont – zagadkowy profesor biochemii i neurologii. Połączeni potężną zakazaną miłością rozpoczęli walkę o tajemnicę, która być może zmieni świat…Lecz każdy, kto chce rozwikłać sekret manuskryptu, naraża się na straszliwe niebezpieczeństwo. Diana i Matthew muszą schronić się w innym czasie. Tam gdzie być może kryje się klucz do tajemnicy…WędrówkaDiana Bishop, młoda doktor historii z czarnoksięskiej rodziny, i Matthew Clairmont, zagadkowy profesor biochemii, połączeni zakazanym uczuciem rozpoczęli walkę o niebezpieczną tajemnicę, która być może zmieni świat. Teraz muszą przenieść się pięćset lat wstecz, do elżbietańskiego Londynu.To świat szpiegów i podstępów, starych przyjaciół Matthew połączonych w nowe koterie i alchemicznych pracowni, tajemniczej Szkoły Nocy i jej równie tajemniczych „uczniów”, jak wielkie umysły epoki: poeta Christopher Marlowe i matematyk Thomas Harriot, stąpający śmiało po cienkiej granicy pomiędzy geniuszem a szaleństwem.Idąc tropem zaklętej księgi, której poszukują wszystkie magiczne rasy, Diana zmierzy się ze swoją czarnoksięską mocą, a Matthew – z demonami swojej przeszłości. Lecz żeby poznać sekret manuskryptu Ashmole 782, będą musieli znowu uciekać i wyruszyć w jeszcze dalszą i jeszcze bardziej ryzykowną wędrówkę – wśród spisków i intryg, niebezpiecznej magii i wielkiej, pięknej miłości…PowrótDiana Bishop, młoda doktor historii z potężnej czarnoksięskiej rodziny, i Matt hew Clairmont, fascynującyi nieśmiertelny naukowiec, połączeni wielkim zakazanym uczuciem rozpoczęli walkę o niebezpieczną tajemnicę, która zmieni świat.Idąc tropem zaginionej zaklętej księgi, której szukają wszystkie magiczne rasy, przenieśli się w czasie doelżbietańskiego Londynu i rozdzieranej krwawą wojną religijną Francji. Teraz, żeby odnaleźć manuskryptAshmole 782, wyruszają w jeszcze dalszą i jeszcze bardziej ryzykowną wędrówkę – do XVI-wiecznej Pragi.Tam, na cesarskim dworze, staną wobec zaskakującego żądania i ściągną na siebie gniew królowej Anglii.A Diana pozna wreszcie szokującą prawdę o swoim ukochanym.Lecz czeka ich jeszcze najbardziej niebezpieczna podróż – powrót…

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

anka30 Ania | 2019-01-25

Bardzo fajna seria w której oprócz świata magicznego możemy poznać historię Wielkiej Brytanii i nie tylko. Osobiście strasznie mi się podobała, jedyne o co mam pretensje to do wydawnictwa że na tomie 4 przerwało i że rozbiło każdy tom na 2 ;/

Nika | 2019-05-14
Przeczytana: 13 maja 2019

8/10 za brak polskiego tłumaczenia ostatniego tomu, oraz za niedosyt jaki pozostał po przeczytaniu końcowych rozdziałów 5 tomu. Miałam wrażenie, że autorka chciała jak najszybciej skończyć całą opowieść i z tego rozpędu zapomniała dokończyć kilku wątków ;) chyba, że w planach był kolejny tom?

Katherine1864 | 2018-12-12
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 12 grudnia 2018

Książki bardzo w moim klimacie. Czytałam już drugi raz. Polecam!

Karolina | 2018-01-24

Choć sama fabuła jest bardzo ciekawa i autorka w zręczny sposób połączyła świat czarodziejów, wampirów i demonów, to niestety muszę przyznać, że główna bohaterka jest zwyczajnie głupia i jej osoba strasznie psuje całość. Diana Bishop to strasznie irytująca osoba, która robi wszystko, żeby utrudnić sobie życie i dziwi się jeszcze, że coś się komplikuje..

Arina | 2016-09-21
Przeczytana: 2015 rok

Seria z bardzo ciekawą historią, powoli odkrywamy poszczególne tajemnice i nowe odsłony bohaterów.
Niestety są lepsze i gorsze momenty, ale wszystko tworzy efektowną całość.
Jest to seria niedokończona, wiele jeszcze nie zostało wyjaśnione i czekam na kolejny tom :)

lichaonka | 2019-01-03

Lekka,przyjemna i bardzo wciągająca.

Ania | 2019-04-14
Na półkach: Ulubione, Przeczytane