Księga czarownic

Okładka książki Księga czarownic
Deborah Harkness Wydawnictwo: Mag Cykl: Księga wszystkich dusz (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Księga wszystkich dusz (tom 1)
A Discovery of Witches
Mag
2019-07-03
2011-02-01
Data 1. wydania:
2011-01-01
Grzegorz Komerski, Michał Jakuszewski, Paulina Braiter-Ziemkiewicz, Wojciech Szypuła, Anna Reszka, Małgorzata Strzelec

więcej Więcej

Marzyła mi się książka z wartką przygodową akcją, osadzoną w magicznym uniwersum. Marzyła mi się też powieść, w której postaci kobieca i męska będą równorzędne w swoich siłach i działaniach. Taką książką niestety nie jest Księga czarownic. Dostałam bowiem kolejne mocno schematyczne romansidło, w którym ona jest cały czas otaczana opieką przez niezwykle męskiego wampira –...

Bardzo dobra książka z wciągającą i rozbudowaną akcją. Autorka posiada dużą wyobraźnię opisując miejsca, domy, postacie. Każdy kto lubi mroczny świat czarownic, demonów, wampirów, a także tajemniczych ksiąg, powinien zapoznać się z tą historią :)

Czy na świecie istnieją inne byty niż ludzie?
Czy czarownica może zaprzyjaźnić się z wampirem?
Diane Bishop jest czarownicą z potężnego starego rodu, ale czy potrzebuje swoich mocy do zwyczajnego życia jakie pragnie prowadzić?...
Wszystko zmienia się pewnego dnia w Bibliotece Bedleńskiej, gdzie otrzymuje tajemniczą księgę Ashmola nr 782...
Wtedy wszystko się...

Wspaniały świat wampirów, demonów, czarownic. Piękna historia miłości, walki. Książka dla dojrzałych czytelników, wciąga bez reszty.

Już na samym początku wszystko jest wiadomo, mimo to świetnie napisana książka. Polecam

Najpierw obejrzałam serial i miałam mocną zagwozdkę, czy książka również mi się spodoba czy nie. Jednak po przeczytaniu kilku pierwszych stron przepadłam - mimo różnic z serialową wersją tej historii jest ona poprowadzona bardzo dobrze, wciąga i zniewala swoją magią. Uwielbiam takie historie. Książkę oceniam wysoko i mam nadzieję, że nie zawiodę się sięgając po kolejną część.

Po tą pozycje sięgnęłam dlatego, że obejrzałam 2 sezony serialu na podstawie książki. W sumie z czystej ciekawości, bo już lata nie czytam książek z motywami fantastyki. Dobra na tyle, że zaczelam 2 tom, ale raczej nie jest to ksiązka do której się wraca.

Zaczynało się świetnie, klimatycznie. A potem coś poszło bardzo nie w tą stronę, której się spodziewałam i z dobrze zapowiadającego się fantasy wyszło mdłe romansidło przypominające Zmierzch. Wielkie rozczarowanie.

Zapowiadało się ciekawie, a kiedy zaczęłam czytać, to lektura zupełnie mi nie podeszła. Myślalam, że później się rozkręci, ale nudziłam się praktycznie do końca. Diana Bishop, główna bohaterka, irytowała mnie niezmiernie, ani jej zachowanie, ani sposób, w jaki wszyscy ją traktowali, nie pasowały mi do dojrzałej wykształconej kobiety. Cały czas miałam wrażenie, jakbym...

1 147
  • 2019