Księga czarownic

Deborah Harkness Wydawnictwo: Mag Cykl: Księga wszystkich dusz (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
A Discovery of Witches
2019-07-03
2011-02-01
Data 1. wydania:
2011-01-01
Grzegorz Komerski, Michał Jakuszewski, Paulina Braiter-Ziemkiewicz, Wojciech Szypuła, Anna Reszka, Małgorzata Strzelec
Mag
A Discovery of Witches
Księga wszystkich dusz (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2019-07-03

Książka, która ostatnio zajęła mi najwięcej czasu. Swoją objętością chyba miała odwzorowywać grymuar.
Czytało się całkiem przyjemnie chociaż trochę nie mogłam się doczekać końca. Bardzo rozbudowana historia co w pewnych momentach męczy ale czasem takie szczegóły są więcej niż wymagane.
Nie zapałałam zbyt wielką miłością do głównej bohaterki a już zdecydowanie nie do...

Bardzo wciągająca opowieść o miłości magii niebezpieczenstwie Wspaniałe cytaty zarówno z literatury jak i wypowiedzi na które spoglądamy z innej strony

ktoś napisał o tej książce że jest "żenująca" i niestety muszę się z tym zgodzić.
Pominę nawet fakt rozczarowania że czarownica nie używa magii, a wampir nie zachowuje się jak wampir (to że może chodzić w słońcu - to już kwestia przyzwyczajenia, to że może pić alkohol - też już było, ale to, że je prawie normalne posiłki - lekko mnie zirytowało) nie używa swojej siły, nie...

Czytałam tę książkę już jakiś czas temu, ale do dziś pamiętam jak irytująca wydała mi się główna bohaterka tego opasłego tomiszcza. Dla ścisłości – przeczytałam to w sierpniu ubiegłego roku i raczej nie planuję zabierać się za kontynuację. Ani dokładnie nie pamiętam, co działo się na kartach chyba 700 stronicowej książki, ani też za bardzo nie interesują mnie dalsze losy...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wartościowe jest w tym cyklu tło. Bardzo zgrabnie i ciekawie przedstawione postacie i czasy, w których żyli. To powoduje, że cykl jest interesujący. Niezła też jest fabuła książki.
Natomiast to co temu towarzyszy, czyli ta joga dla istot ..., czy 1/5 tomu poświęcona piciu herbaty ..., czy rozmemłana i niby idealna główna bohaterka. Przeintelektualizowane i niepotrzebnie.

To jest zdecydowanie nowa a przede wszystkim pełna wersja książki! bohaterowie są intrygujący, ich losy wręcz chłonę! zachęcona dzięki serialowi nie rozczarowałam się

Żenująca, to chyba odpowiednie słowo. Fabuła nudna i głupawa, bohaterowie upośledzeni intelektualnie. Autorka oszukuje wmawiając nam, że główna bohaterka jest bardzo potężną czarownicą, a nie "damą w opałach". To kłamstwo, jest typową damą w opałach omdlewającą co trzy strony, po to żeby wpaść w objęcia pięknego i mrocznego wampira. Klisza goni kliszę, a jeden idiotyzm...

Osobiście nie jestem fanką fantsy etc., ale obejrzałam serial i wpadłam... Chciałam wiedzieć co będzie dalej. Miło było. To lekka przyjemna lektura. Polecam.

W moim przypadku pierwszy był serial, który oceniłam jako średni, wprost nie znosiłam głównej bohaterki, w książce Diana przedstawiona jest trochę inaczej, dzięki czemu można zapomnieć o filmie i cieszyć się dobrze napisaną historią, w której czasy obecne uzupełnia magia.

Na fali popularności serii "Zmierzch" na rynku czytelniczym pojawiały się różne wampirzo-wilkołakowe powieści. Swój debiut zaliczyła wówczas "Trylogia Wszystkich Dusz" Deborah Harkness. Po latach ta seria powróciła za sprawą serialu w TV. Kilkanaście lat temu pochłaniałam takie powieści. Minęły lata, gust mi się zmienił i raczej nie sięgam już po taką literaturę....

Dyskusje

• 2019